ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
huawei matebook laptopy

Dlaczego warto kupić laptopa Huawei? Z tymi rozwiązaniami ciężko się rozstać

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Artykuły

Smartfony, tablety, ale także laptopy w ostatnim czasie znacząco się rozwinęły pod każdym możliwym względem. Nie są to już tylko sprzęty, gdzie patrzymy tylko na dane techniczne i liczymy, że całość będzie działać jako-tako. Dzisiaj warto zwracać uwagę na coś więcej niż tylko odpowiednie podzespoły. Każdy producent stara się przyciągnąć do siebie specjalnymi rozwiązaniami. W tym artykule chciałbym przedstawić Wam te najciekawsze w laptopach od Huawei z procesorami od Intela.

Laptopy Huawei oferują wiele przydatnych rozwiązań, dla których warto je kupić

Niedawno przedstawiłem Wam zestawienie laptopów Huawei na studia, które łączy wiele cech. Firmę należy pochwalić właśnie za to, że niezależnie, czy kupujemy sprzęt za 3 tysiące złotych, czy też wybieramy pozycję z najwyższej półki, tak samo możemy liczyć na interesujące rozwiązania. Tym sposobem wszystkie wygody, które zaraz Wam przedstawię, znajdziecie kupując między innymi.:

Zacznijmy od zestawu, czyli kompaktowa ładowarka do wszystkiego

Huawei MateBook D 15 2021 recenzja test

Pierwsze, co docenimy w laptopach Huawei, to ich zestaw, a dokładniej ładowarki. Firma jest gotowa na nowe technologie i ich uniwersalizm. Dlatego otrzymujemy mocny zasilacz w formie małej kostki do gniazdka, a do niej długo kabel USB-C – USB-C. Takie połączenie pozwala zabierać ze sobą tylko jedną ładowarkę, którą możemy regenerować akumulatory w laptopie, smartfonie i w każdym innym kompatybilnym sprzęcie. Do tego nie musimy pamiętać o osobnym kablu, który pozwoli nam podłączyć telefon do komputera. Kompaktowe rozmiary siłą rzeczy także świetnie sprawdzają się w każdej podróży.

Później docenimy wykonanie – prosto, lekko i ponownie mobilnie

Huawei MateBook D 15 2021 recenzja test

Skoro już wspomniałem o podróżach, to nie chcemy, aby bagaż był ciężki. Tym samym laptopy Huawei są wykonane z aluminium. Ten materiał gwarantuje między innymi niską wagę. Wspomniane MateBooki D 15 ważą 1,5 kg, podczas gdy MateBook D 16 minimalnie więcej, bo 1,75 kg. Przy tym nie zajmują one dużo miejsca, bo nie dość, że ich ogólna grubość jest niska, to firmie zależy na ograniczaniu ramek wokół ekranu. Kolejną zaletą aluminium w wydaniu od Huawei jest odpowiednia sztywność konstrukcji, więc nie ma mowy o żadnym skrzypieniu lub trzeszczeniu.

Mocne podzespoły pozwolą uczyć się i pracować bez ograniczeń

Huawei MateBook D 15 2021 recenzja test

Zaglądając nieco głębiej w obudowy MateBooków, możemy być pewni, że znajdziemy tam odpowiednio mocne podzespoły. Firma zawsze stara się dobrać je tak, aby w swojej klasie cenowej oferować ponadprzeciętne możliwości. Świadczą o tym nie tylko nowoczesne procesory na czele z 11. generacją od Intela, ale także szybkie pamięci. Warte docenienia są także pomniejsze dodatki jak czytniki linii papilarnych, szybkie technologie łączności i wydajne układy chłodzenia.

Rewelacyjna współpraca ze smartfonem

huawei wspolpraca wieloekranowa multi screen collaboration

Niemalże na sam koniec przechodzimy do oprogramowania, w ramach którego Huawei nie narzuca żadnego zbędnego oprogramowania. Otrzymujemy jedno centrum zarządzania sprzętem, które jednocześnie dba o aktualność sterowników, pozwala rozwiązać nam najczęstsze problemy, ale także zawiera prosty w obsłudze, rozbudowany system komunikacji ze smartfonem. Współpraca wieloekranowa od Huawei to jedna z najlepszych usług w swoim rodzaju. Wystarczy przyłożyć kompatybilny smartfon do laptopa i już na ekranie laptopa możemy sterować telefonem tak, jakby to była jedna z jego aplikacji. Swobodne przenoszenie plików, a nawet praca na nich nie stanowi żadnego problemu.

Na koniec pamiętajmy o 3-letniej gwarancji i ciekawych promocjach

huawei matebook gwarancja

Oczywiście o wszystko należy odpowiednio zadbać, więc Huawei aktualnie oferuje dodatkowy rok gwarancji dla wszystkich MateBooków kupionych w ich sklepie. Wybrane laptopy można też kupić w ciekawych zestawach, bo za darmo otrzymujemy plecak, myszkę, a w przypadku MateBook X Pro jeszcze router Huawei WiFi AX3 oraz głośnik Huawei Sound.

huawei matebook x pro promocja

Zobacz też: Poznaj najciekawsze rozszerzenia do Google Chrome.

Zainteresowani? W takim razie zajrzyjcie do sklepu Huawei, gdzie czekają na Was propozycje laptopów w każdym przedziale cenowym. Tymczasem dajcie znać, które z przedstawionych rozwiązań jest dla Was najciekawsze? Na pierwszym miejscu stawiacie na wykonanie, podzespoły, a może oprogramowanie?

Wpis powstał we współpracy z Huawei

Sprawdź najnowsze wpisy