ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
produkty apple

Oto wszystkie nowe produkty, które Apple pokaże w 2021 roku

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Wydarzenie Spring Loaded było absolutnie zgodne z nazwą, przynosząc mnóstwo nowych produktów, począwszy od kolorowego 24-calowego iMaca, po 12,9-calowego iPada Pro z wyświetlaczem Liquid Retina XDR. Teraz, gdy wszystkie nowości są w sprzedaży, możemy skierować naszą uwagę na resztę 2021 roku. Oto wszystkie nowe produkty, które Apple pokaże w tym roku.

Zobacz także: Apple pokazuje wyniki za Q2 2021 roku – rekordy większe niż oczekiwania

Maj i czerwiec

AirPods (3. generacji)

Początkowo myśleliśmy, że nowe AirPods pojawią się na imprezie Spring Loaded, ale Apple zdecydowało się całkowicie pominąć produkty audio. Na podstawie przecieków i plotek mogą pojawić się w dowolnym momencie od chwili obecnej do jesiennego wydarzenia na temat iPhone 13. Dokładne rysunki wyciekły kilka miesięcy temu, pokazując parę słuchawek dousznych, które wyglądają podobnie do AirPods Pro, z krótszymi trzonkami i kształtem bardziej dopasowanym do uszu. Wczesne plotki sugerowały, że możemy otrzymać redukcję hałasu, ale nowsze mówią, że tak niekoniecznie musi być.

Nowe produkty Apple

29-calowy iMac

Teraz, gdy kolorowy, 24-calowy iMac z układem M1 jest gotowy, można się założyć, że nowy model z wyższej półki także jest w drodze. Nic o tym nie słyszeliśmy, ale mamy podejrzenia – kolor gwiezdnej szarości, chip M1X lub M2, więcej RAM i więcej portów.

Lipiec i sierpień

iPad (9. generacji)

Apple nie zrobiło wiele, aby ulepszyć swojego podstawowego iPada, odkąd zyskał on procesor A10 i obsługę Apple Pencil wraz z szóstą generacją w 2018 roku, ale plotki mówią, że nowa wersja jest w drodze. Może w końcu przynieść bardziej nowoczesny design. Jest prawdopodobne, że nowy iPad zachowa przycisk home, ale projekt może być bliżej poprzedniej generacji modelu Air, więc cała konstrukcja powinna być cieńsza. Ponieważ nie pojawił się na wiosennym wydarzeniu, jest bardziej prawdopodobne, że nowy tablet zadebiutuje późnym latem lub wczesną jesienią.

Nowe produkty Apple

iPad mini (6. generacji)

Firma z Cupertino ostatnio zaktualizowała iPada mini w 2019 roku, ale pozostawiła ten sam projekt. Mówi się, że zmieni się wraz z aktualizacją, która pojawi się pod koniec tego roku, ale nie jesteśmy pewni, jak będzie wyglądał ten produkt. Niektóre raporty mówią, że mini będzie podobny do starego iPada Air z cieńszymi ramkami i przyciskiem Home, podczas gdy inne są spodziewają się ekranu Liquid Retina i przycisku Touch ID, takiego jak w nowym modelu iPad Air. Prawdopodobnie pojawi się wraz z większym iPadem dziewiątej generacji

Apple Pencil (3. generacji)

Wydaje się dziwne, że Apple wypuściłby nowego iPada Pro z procesorem M1 i niesamowitym wyświetlaczem, ale nie miałby do tego nowego Apple Pencil. Podobno nowe akcesorium jest w trakcie opracowywania z błyszczącym wykończeniem, chociaż niewiele więcej o nim wiemy. Możliwe, że nowy ołówek może być w rzeczywistości aktualizacją modelu pierwszej generacji, który współpracuje z podstawowym iPadem i iPadem mini, które pojawią się jeszcze w tym roku.

Wrzesień i grudzień

iPhone 13

Bez względu na to, co jeszcze pojawi się w 2021 roku, nowy iPhone będzie największą premierą roku. Mamy już całkiem niezły obraz tego, jak może się prezentować wyglądała rodzina iPhone 13. Mniejsze wycięcie, prawdopodobnie lepszy aparat, a profesjonaliści otrzymają ekran 120 Hz. Na końcu może pojawić się opcja zawsze włączonego wyświetlacza. Zakładając, że nie będzie żadnych opóźnień, spodziewamy się nowego smartfona w połowie września.

Nowe produkty Apple

Apple Watch Series 7 i SE

Również jesienią pojawi się nowy zegarek Apple Watch. Słyszeliśmy plotki o nieinwazyjnym śledzeniu glukozy i ulepszonym śledzeniu pływania. Nie wiemy nawet, czy pojawi się nowe SE, ani nie wiemy, czy Apple Watch otrzyma własne wydarzenie, jak w zeszłym roku. Niezależnie od tego, jak będzie wyglądać ta premiera odbędzie się jesienią. 

14-calowy i 16-calowy MacBook Pro

Słyszeliśmy o przeprojektowanym MacBooku Pro kilka miesięcy temu – wraz z przejściem Apple na własne układy. Wygląda na to, że w tym roku wreszcie zobaczymy nową generację. Apple podobno dostarczy dwa rozmiary (14 cali i 16 cali) z cieńszymi ramkami dookoła, przywracając niektóre rzeczy, jak HDMI, czytnik kart SD, więcej portów Thunderbolt i MagSafe. Słyszymy również, że Touch Bar zniknie. Podobno nowe modele miały przybyć na WWDC, ale problemy z produkcją prawdopodobnie zepchnęły je na jesień.

Źródło: Macworld

Sprawdź najnowsze wpisy