Majówka rozpoczęła się na dobre, ale aura nie zachwyca. Jeśli jednak wybraliście się w plener i nie mieliście czasu na zaznajomienie się z naszymi wpisami, to jest szansa, aby to nadrobić. Przed Wami SPT – subiektywne podsumowanie tygodnia.

Pochwała

Szokujące wyniki Apple. Gigant z Cupertino zaskoczył wynikami za 2 kwartał 2021 roku. Przychody w drugim kwartale wyniosły $89,6 miliarda. Oznacza to wzrost rok do roku o 54% w porównaniu analogicznym okresem minionego roku, kiedy spółka zaraportowała przychody w wysokości $58,3 miliarda, mimo początków pandemii COVID-19. Zysk netto wzrósł o gigantyczne 110%, osiągając $23,6 miliarda. Okazuje się, że świetnie sprzedawały się iPhone’y z serii 12 oraz nowe komputery Mac. Ponownie nie sprawdziły się zapowiedzi sceptyków, że Apple ma się ku końcowi. Firma pokazuje, że nadal potrafi bić rekordy w osiąganych wynikach finansowych.

Elon Musk zapowiada śmierć na Marsie. O tym, że ekscentryczny miliarder zamierza podbić Marsa, słyszymy od kilku lat. Musk chce wysłać ludzi na Czerwoną Planetę do 2026 roku i przynajmniej „nie owija przy tym w bawełnę”. W wywiadzie dla Petera Diamandisa, miliarder opowiadał o planowanej misji i o tym, że zamierza podbić Marsa zanim zrobi to NASA. Musk wspomniał też, że podróż będzie długa, niewygodna i niebezpieczna. Założyciel SpaceX powiedział wprost, że w początkowych etapach eksploracji Czerwonej Planety prawdopodobnie część osób zginie. To raczej oczywiste albo też bardzo prawdopodobne, ale z uwagi na pewną poprawność, mało kto o tym mówi. Cieszę się, że Elon Musk potrafi powiedzieć głośno, że wyprawa na Marsa będzie wiązała się z utratą życia wielu astronautów.

Chrome 91. Jeśli używacie najpopularniejszej przeglądarki internetowej na smartfonach, to zapewne zainteresują Was nadchodzące zmiany, które pojawią się w wersji 91. Najważniejsza wydaje się być lepsza optymalizacja aplikacji, dzięki której zasobożerność programu spadnie. Ma też się zwiększyć czas pracy na jednym ładowaniu. Począwszy od Chrome 91, witryny mogą polecać przeglądarce spowolnienie pewnych procesów, które nie są niezbędne do korzystania z telefonu. Ponadto Chrome 91 wprowadzi usprawnienia do API WebOTP.

Windows 10 będzie wyglądał lepiej. O projekcie Sun Valey słyszymy od kilku miesięcy. Microsoft w końcu zamierza go pokazać niedługo, być może jeszcze w tym miesiącu. Update będzie zawierał całkiem sporo zmian wizualnych, które na stałe zagoszczą w Windows 10. Niestety aktualizacja zostanie wydana dopiero w październiku, ale warto na nią czekać.

Krytyka

Bitwa o lody Ekipy. Nie rozumiem fenomenu Ekipy i wszelkiego rodzaju influencerów, którzy nie mają swoimi osobami niczego do zaprezentowania. I proszę nie porównujmy tego do Tamagotchi czy wymiany kartkami z dawnych lat. Takie „mody” były nieszkodliwe i „niepatologiczne”. Obecnie dzieciaki wzorują się na kimś, kto prezentuje często szkodliwe zachowania. Bitwy o lody Ekipy są tym bardziej żenujące, ponieważ (jak się okazuje) nie tylko młodzi ludzie sponsorują życie popularnych nastolatków. Te lody to tak naprawdę zwykłe „kaktusy”, ale jak widać ich marka i papierek, w który zostały opakowane, to coś co przyciąga jak magnes. Przykre.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.