ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wyniki Apple

Apple pokazuje wyniki za Q2 2021 roku – rekordy większe niż oczekiwania

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Wczoraj wieczorem Apple pokazało rekordowe wyniki osiągnięte w Q2 2021 roku. Przychody w drugim kwartale wyniosły $89,6 miliarda. Oznacza to wzrost rok do roku o 54% w porównaniu analogicznym okresem minionego roku, kiedy spółka zaraportowała przychody w wysokości $58,3 miliarda, mimo początków pandemii COVID-19. Zysk netto wzrósł o gigantyczne 110%, osiągając $23,6 miliarda. Okres kończący się w marcu był rekordowym pierwszym kwartałem dla firmy z Cupertino.

Zobacz także: Jak odblokować iPhone przez Apple Watch, gdy na twarzy mamy maskę?

Apple pokazuje wyniki za Q2 2021 roku – rekordy większe niż oczekiwania

Ten kwartał dla Apple nie byłby możliwy bez niestrudzonej i innowacyjnej pracy każdego członka zespołu Apple na całym świecie. Jesteśmy zadowoleni z entuzjastycznej reakcji klientów na niezrównaną gamę najnowocześniejszych produktów, które dostarczyliśmy podczas historycznego sezonu świątecznego. Skupiamy się również na tym, jak możemy pomóc społecznościom, których jesteśmy częścią, silnie i sprawiedliwie budować z powrotem , poprzez działania takie jak nasza inicjatywa na rzecz równości rasowej i sprawiedliwości, a także nasze wieloletnie zobowiązanie do zainwestowania 350 miliardów dolarów w całych Stanach Zjednoczonych.

To słowa CEO Apple Tima Cooka.

Marża brutto w tym kwartale wyniosła 42,5% i jest wyższa niż w analogicznym kwartale ubiegłego roku, kiedy było to 38,4%. Koszty operacyjne w tym okresie wyniosły $10,6 miliarda. Zysk na akcję wyniósł $1,40. Przed publikacją wyników analitycy z Wall Street przewidywali, że firma ogłosi przychody w wysokości $77,4 miliarda, a zysk na akcję wyniesie $0,99 dolara.

Wyniki Apple

Apple doskonale odnajduje się na rynku, mimo pandemii COVID-19

Podczas gdy drugi kwartał 2020 był na rynku wstrząsem po początkowych skutkach pandemii, drugi kwartał 2021 następuje po tym, kiedy spółka pracowała nad złagodzeniem jej skutków. Rekordowe przychody w pierwszym kwartale 2021 roku wynoszące $111,4 miliarda, były wspierane przez znaczny wzrost sprzedaży iPhone’ów, związany z wprowadzeniem na rynek serii 12. Drugi kwartał korzysta z przewagi w pierwszym kwartale – przychody ze smartfonów osiągnęły $47,9 miliarda, w porównaniu z $28,96 miliarda odnotowanymi w drugim kwartale 2020 roku.

Przychody z iPada wyniosły $7,8 miliarda, w porównaniu z $4,4 miliarda rok temu, a z komputerów Mac w wysokości $9,1 miliarda, wzrosły w porównaniu z $5,4 miliarda w drugim kwartale 2020 roku. Kategoria „urządzenia do noszenia, dom i akcesoria: wzrosła do ​​$7,8 miliarda z $6,3 miliarda w tamtym roku. 

Wyniki Apple

iPhone 12 ogromnym sukcesem Apple

Zgodnie ze zwyczajem Apple nie zgłasza sprzedaży jednostkowej żadnego ze swoich produktów sprzętowych. Zamiast tego pokazuje podział przychodów według kategorii produktu. Oto liczby za drugi kwartał roku finansowego 2021:

  • iPhone $47,94 miliarda – wzrost o 65%;
  • Komputery Mac $9,1 miliarda – wzrost o 70%;
  • iPad $7,81 miliarda – wzrost o 79%;
  • Urządzenia do noszenia, dom i akcesoria $7,84 miliarda – wzrost o 24%;
  • Usługi $16,9 miliarda – wzrost o 26%.

Q2 stanowił pierwszy pełny kwartał sprzedaży iPhone 12, a także komputerów z procesorem M1. Nie wiadomo, czy wyniki Apple są zgodne z własną prognozą firmy, ponieważ od początku pandemii firma odmawiała publikowania prognoz kwartalnych. Jednak w odniesieniu do wyników za pierwszy kwartał, dyrektor finansowy Luca Maestri powiedział, że spodziewa się przyspieszenia wzrostu przychodów Apple rok do roku w drugim kwartale. Oczywiście szefowie firmy nie podali prognozy na trzeci kwartał 2021 roku.

Źródło: Appleinsider

Sprawdź najnowsze wpisy