iPhone Apple Watch

Jak odblokować iPhone przez Apple Watch, gdy na twarzy mamy maskę?

3 minuty czytania
Komentarze

Po wielu tygodniach testów beta Apple wypuściło wreszcie system iOS 14.5. Nowa wersja oprogramowania to wiele poprawek błędów, nowe emoji, czy obsługa 5G dla dwóch kart SIM w przypadku iPhone 12. Największa nowość to jednak możliwość odblokowania iPhone z funkcją Face ID za pomocą Apple Watch. To dla mnie zdecydowanie najciekawsza i najbardziej potrzebna opcja iOS, która zadebiutowała w ostatnim czasie. Odblokowanie iPhone z Face ID, gdy na twarzy mamy maskę nie było w pandemii COVID-19 wygodne. Kamera TrueDepth nie mogła nas przecież w takim przypadku zweryfikować. Firma z Cupertino w tamtym roku i tak nieco ułatwiła proces, umożliwiając szybsze wpisanie kodu do telefonu. Ta właśnie opcja była jedyną możliwością dostania się do naszego urządzenia, gdy nosimy maskę. Po wielu miesiącach prac mamy jednak właściwe rozwiązanie i działa ono świetnie!.

Zobacz także: Funkcje watchOS 8, czyli to chcemy i możemy zobaczyć

Jak odblokować iPhone przez Apple Watch, gdy na twarzy mamy maskę?

Funkcja została właśnie wprowadzona w systemie iOS 14.5. Działa bardzo prosto. Gdy mamy na twarzy maskę, a na nadgarstku zegarek Apple Watch, wystarczy podnieść smartfona i spojrzeć na jego ekran, aby go odblokować. Jednak domyślnie nowa opcja nie jest uruchomiona w oprogramowaniu. Co jest potrzebne? Funkcja odblokowywania iPhone przy użyciu Apple Watch wymaga następujących urządzeń:

  • iPhone z funkcją Face ID (iPhone X lub nowszy) i systemem iOS 14.5 lub nowszym.
  • Apple Watch Series 3 lub nowszy z systemem watchOS 7.4 lub nowszym.

Aby można było używać funkcji, muszą także być spełnione następujące wymagania:

  • Apple Watch musi być połączony w parę z iPhone.
  • Na iPhone i Apple Watch muszą być uruchomione funkcje Wi-Fi i Bluetooth.
  • Na Apple Watch musi być włączony kod i funkcja wykrywania nadgarstka.
  • Apple Watch musi być założony na nadgarstek i odblokowany.
  • Musimy mieć założoną maskę zakrywającą usta i nos.

Jak skonfigurować funkcję?

Po pierwsze musimy otworzyć aplikację Ustawienia na iPhonie. Następnie klikamy opcję Face ID i kod, a następnie wprowadzamy kod. Przewijamy ekran w dół do opcji Odblokowuj, używając Apple Watch, a następnie włączamy tę funkcję obok nazwy swojego zegarka. Jeśli na zegarku nie jest włączona funkcja wykrywania nadgarstka, zostanie wyświetlona prośba o jej aktywowanie.

Jak odblokować iPhone przez Apple Watch?

Oczywiście na twarzy musimy mieć maskę zakrywającą usta i nos. To wymóg konieczny. Następnie upewniamy się, że smartwatch znajduje się na nadgarstku i jest odblokowany. Wybudzamy smartfona, unosząc go lub stukając jego ekran. Musimy spojrzeć na ekran iPhone, aby go odblokować. Następnie przesuwamy palcem w górę od dołu ekranu iPhone’a, aby zacząć go używać. Co jeśli odblokowanie nie było zamierzone? Gdy zegarek Apple Watch pomyślnie odblokuje telefon, otrzymamy odpowiedź haptyczną i wyświetli się komunikat. Jeśli odblokowanie nie było zamierzone, stukamy przycisk Zablokuj iPhone’a na ekranie Apple Watch. Przy następnym użyciu funkcji, po stuknięciu tego przycisku iPhone wyświetli monit o wprowadzenie kodu.

Źródło: Apple

Motyw