ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wymazanie iPhone

iOS 15 rozwiąże jeden z największych problemów iPhone

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

7 czerwca podczas światowej konferencji deweloperów, czyli WWDC 2021, Apple pokaże nowe wersje swoich systemów operacyjnych. Najważniejszym jest oczywiście iOS 15. Według Marka Gurmana z Bloomberga, firma pracuje nad zmianami w oprogramowaniu, które poprawią sposób, w jaki użytkownicy radzą sobie z powiadomieniami, ale nie tylko. Otrzymamy także wersję dla tabletów z Cupertino, która co ciekawe wprowadzi kilka opcji z zeszłorocznego iOS 14. To jednak nie koniec nowości. Już w najbliższych dniach zadebiutuje iOS 14.5 z nowymi funkcjami prywatności.

Zobacz także: Najmniejszy iPhone bez przyszłości – to nie mogło się udać

iPadOS wreszcie otrzyma funkcje z iOS 14

Cytując osoby zaznajomione z tą sprawą, Gurman wspomina, że ​​Apple nie tylko przeprojektuje home screen iPada, ale też zaktualizuje ekran blokady i usprawni ochronę prywatności w swoich flagowych modelach smartfonów i tabletów. Źródła chciały pozostać anonimowe, ponieważ omawiały informacje, które nie zostały jeszcze ujawnione oficjalnie. Dodatkowo, na kilka tygodni do WWDC, Apple wciąż ma czas na porzucenie niektórych testowanych zmian.

W iOS 14 firma dodała widżety w stylu Androida do ekranu głównego iPhone. Nie zobaczyliśmy ich jednak w zeszłorocznym oprogramowaniu dla tabletów. Te będą dostępne wreszcie w dowolnym miejscu na ekranie iPada, w systemie iPadOS 15.

iOS 15

Nowe funkcje prywatności jeszcze w iOS 14.5

Pod koniec ubiegłego roku Apple zaczęło udostępniać etykiety prywatności dostarczone przez twórców aplikacji w App Store. Jak mówi Apple: etykiety dotyczące prywatności mają pomóc zrozumieć, w jaki sposób aplikacje wykorzystują dane użytkownika. Jeszcze wraz z kolejną aktualizacją do iOS 14.5 zostanie uruchomiona funkcja App Tracking Transparency. Dzięki niej użytkownicy iOS, którzy chcą nadal być śledzeni przez aplikacje, aby mogli otrzymywać na przykład spersonalizowane reklamy online, będą musieli wyrazić na to zgodę. Pozostali automatycznie zrezygnują i nie będą śledzeni przez aplikacje innych firm.

W związku z nowymi funkcjami prywatności, które Apple już wprowadziło lub ma zamiar to zrobić, nowa funkcja pokaże użytkownikom, które aplikacje po cichu zbierają dane na ich temat.

iOS 15

iOS 15 rozwiąże jeden z największych problemów iPhone

Jedna z najbardziej ekscytujących możliwych zmian w kolejnym dużym update, czyli iOS 15 dotyczy powiadomień. Jest to cały czas jedna z największych bolączek iOS. Zobaczymy nowe menu statusu, które będzie można znaleźć na ekranie blokady urządzenia oraz w Centrum sterowania i pozwoli ono użytkownikom wybrać, czy jeżdżą, pracują czy śpią. Można również wybrać kategorię niestandardową. W zależności od statusu użytkownika będzie on mógł dokonać pewnych zmian w systemie powiadomień na urządzeniu. Na przykład będzie mógł ustawić iPhone tak, aby wydawał dźwięki lub był cichy, gdy wyskakuje powiadomienie. Automatyczne odpowiedzi na wiadomości mogą być wysyłane w zależności od statusu użytkownika, a nie tylko wtedy, gdy prowadzi samochód, a tak system działa teraz.

Apple planuje również wprowadzić zmiany w swojej popularnej aplikacji iMessage, aby uczynić ją bardziej siecią społecznościową. W raporcie Gurman powiedział, że ta zmiana jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju i może zostać wydana po debiucie iOS 15. Premiera powinna nastąpić we wrześniu, mniej więcej w tym samym czasie, gdy Apple wprowadzi iPhone 13 na rynek.

Źródło: Phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy