Microsoft Edge to przeglądarka, która szturmem zdobyła serca wielu użytkowników w tym moje. Gigant z Redmond regularnie ją aktualizuje. Microsoft Edge 90 zaoferuje kolejne nowości, które spodobają się korzystającym.

Zobacz także: Paczkomaty to zło – psują przestrzeń miejską

Microsoft Edge 90 – nowości

Password Monitor

Microsoft Edge 90 Password Monitor

Password Monitor działa jak ochrona online, powiadamiając, jeśli hasła zapisane w przeglądarce zostały złamane i wykryte w Dark Web. Ta funkcja została wprowadzona po raz pierwszy w styczniu w formie testowej, a już dziś z jest ogólnie dostępna w Microsoft Edge dla wszystkich użytkowników. Gdy którekolwiek z Twoich haseł zapisanych w przeglądarce pasuje do tych widocznych na liście, Microsoft Edge powiadomi Cię o tym i poprosi o aktualizację hasła. Monitor haseł wyszukuje dopasowania w Twoim imieniu i jest domyślnie włączony. Ta funkcja wraz z generatorem haseł zapewnia spokój ducha, zwłaszcza w obliczu rosnącej skali i częstotliwości cyberataków i naruszeń danych.

Ulepszona wyszukiwarka historii

Microsoft Edge wyszukiwarka historii

Czasami podczas przeglądania Internetu, łatwo zapomnieć o witrynie, na której coś wcześniej przykuło naszą uwagę. Zamiast męczyć mózg próbując zapamiętać nazwę strony internetowej lub elementu, można przeszukiwać historię. Microsoft Edge będzie teraz obsługiwał łatwiejsze wyszukiwane haseł, takich jak „artykuły z wiadomościami z zeszłego tygodnia”, „kurtka z wczoraj” lub „przepisy na ciasteczka”, a najtrafniejsze wyniki będą wyświetlane u góry. Otwórz Historię w menu Ustawienia i rozpocznij wyszukiwanie, aby zobaczyć najlepsze wyniki.

Lepsze wyszukiwanie multimediów dzięki kategoriom zapytań i kolekcjom wideo

Uporządkowane przeglądanie zapewnia nowy sposób przeglądania filmów według kategorii, jednocześnie umożliwiając odkrywania ciekawych treści „po drodze”. Na przykład, jeśli szukasz wideo dla majsterkowiczów, natychmiast otrzymujesz filtry kategorii i karuzelę powiązanych filmów, które pozwolą Ci szybciej znaleźć to, co Cię interesuje.

Microsoft Edge 90 wyszukiwanie mutimediów

Oglądanie jednego filmu prawie nigdy nie jest wystarczające. Czasami musimy zapisać grupę filmów na później na dany temat. – np. instrukcje fitness. W innych przypadkach po prostu próbujemy obejrzeć serię filmów, ale musimy poświęcić więcej czasu i wysiłku na przeskakiwanie z jednego filmu do drugiego. Kolekcje wideo odpowiadają na te potrzeby, umożliwiając dodawanie filmów do listy odtwarzania i sekwencyjne ich odtwarzanie. Wystarczy wyszukać interesujących filmów, a następnie przeciągnąć i upuść je, aby utworzyć playlistę.

Inne nowości Microsoft Edge 90

To jednak nie koniec nowości. W Edge 90 Microsoft włączył również obsługę nowej funkcji, która umożliwia drukowanie bieżącej strony dokumentu PDF. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć plik PDF w Edge i kliknąć przycisk „Drukuj”, aby uzyskać dostęp do opcji „Bieżąca strona” w oknie dialogowym drukowania.

W Microsoft Edge sugestie autouzupełniania są generowane automatycznie i pojawiają się podczas wypełniania formularzy. W niektórych przypadkach przeglądarka nie jest w stanie pobrać danych – wtedy z pomocą przychodzi nowa funkcja, która pozwoli na łatwe wybranie treści do wpisania.  

Nowa wersja to także lepsze zarządzanie pobieranymi plikami. Pojawia się tu bowiem nowe menu wysuwane do pobierania, które pozwala zarządzać wszystkimi aktywnymi pobraniami w jednym miejscu.

Źródło: Microsoft, windowscentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.