Pogoda nas nie rozpieszcza, mimo że w kalendarzu kwiecień. Jeśli w tę zimową aurę przegapiliście najważniejsze newsy, to teraz można je nadrobić. Przed Wami kolejna odsłona SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia.

Pochwała

Cyberpunk 2077 będzie naprawiony. Cieszy mnie podejście CD Projektu, który zamierza naprawić swoją flagową grę. W sumie nie należy się temu dziwić. Obecnie jest to jedyny aktualny projekt spółki (o którym wiemy), który przynosi znaczne zyski w długim terminie. Gry z serii Wiedźmina nie są już aż tak dochodowe, ponieważ ich premiera nastąpiła kilka lat temu. Jeżeli Cyberpunk 2077 zostanie faktycznie naprawiony i rozbudowany, to ma szansę przysporzyć zysków, jakich spółka nie osiągnęła do tej pory za żaden rok obrotowy. Te z kolei zostaną „włożone” w kolejne tytuły, których można spodziewać się za kilka lat.

Sopot walczy z paczkomatami? To, co dzieje się z paczkomatami w miastach, to chaos. Te nietypowe „miejskie meble”, dzięki którym możemy odbierać przesyłki, ustawiane są gdzie popadnie. Nie wpływa to pozytywnie na wygląd przestrzeni miejskiej. Niedługo dojdzie do sytuacji, w której urządzenia te znajdą się na prawie każdej ulicy (może trochę przesadzam). Nie dziwię się zatem władzom Sopotu, które usunęły paczkomaty, które zostały ustawione nielegalnie. Mieszkańcom również nie podobało się umiejscowienie sprzętu, z uwagi na wątpliwe walory wizualne, a także utrudniony dojazd do posesji.

Notch zniknie z iPhone’ów. Wycięcie w iPhone’ach to nie jest bezmyślny wymysł szalonego naukowca, ale miejsce, w którym znajdują się czujniki do skanowania twarzy w 3D. Podobno już w tym roku, ma ono zostać nieco zmniejszone, a w 2023 roku Apple całkowicie się go pozbędzie. Jak to możliwe? Otóż technologia aparatów pod ekranem będzie na tyle rozwinięta, że zmieszczą się tam również czujniki do Face ID. Dzięki temu przednią część urządzenia będzie pokrywał jedynie ekran. Jestem ciekaw, czy w związku z powyższym, któryś z producentów smartfonów z Androidem zdecyduje się w końcu na wprowadzenie skanowania twarzy w 3D – technologii, która przestanie zabierać miejsca z przodu urządzenia i będzie niewidoczna dla naszych oczu.

Rośnie sprzedaż laptopów gamingowych. Wcale mnie to nie dziwi, sam jestem użytkownikiem takiego sprzętu. Przenośne komputery do grania charakteryzują się przede wszystkim bardzo dobrymi podzespołami, które umożliwiają włączenie wielu nowych tytułów. Laptopy gamingowe bez problemu poradzą sobie z Cyberpunk 2077 czy Outriders. Nie dziwię się zatem, że gracze wolą taki sprzęt od bardziej tradycyjnych i stacjonarnych komputerów. Co ciekawe, klienci częściej sięgają po ekrany o przekątnej 17” aniżeli 15”.

Krytyka

UFO nad Pentagonem. Trudno w tej kwestii odnieść newsa do pochwały lub krytyki, ponieważ nie kwestionuję autentyczności nagrania. Jeremy Corbell opublikował w Internecie film, na którym widać obiekty emitujące dziwne światło. Rzeczniczka Departamentu Obrony USA przyznała, że nagranie jest autentyczne. Jest to jednak trochę przerażające, że możemy nie być sami we Wszechświecie, a obce i rozwinięte formy życia regularnie nas odwiedzają.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.