funkcje Apple Watch

Funkcje watchOS 8, czyli to chcemy i możemy zobaczyć

3 minuty czytania
Komentarze

Apple Watch to dla mnie najbardziej kompletny inteligentny zegarek na rynku. Pewnie znajdą się elementy, które konkurenci robią lepiej. Jednak jednocześnie każdy ma jakieś duże wady albo braki. Można go jednak ulepszyć. Większość z moich wymagań nie wymagałaby nawet zakupu nowego urządzenia. Produkt z Cupertino jest już o wiele bardziej wydajny niż którykolwiek z jego konkurentów, a poza znaczną poprawą żywotności baterii, samo urządzenie nie ma wad. Z drugiej strony oprogramowanie powinno być stale ulepszane. Jest jednak cienka linia między dodaniem przydatnych funkcji, a przeładowaniem nimi sprzętu z 1,5-calowym wyświetlaczem. Mimo tego wciąż jest dużo miejsca na rozwój. Oto kilka funkcji, które chciałbym zobaczyć, gdy Apple wprowadzi watchOS 8 jeszcze w tym roku.

Zobacz także: Najmniejszy iPhone bez przyszłości – to nie mogło się udać

Funkcje watchOS 8, czyli to chcemy i możemy zobaczyć

Nadal nie mogę zrozumieć, dlaczego zegarek nie może powiadamiać mnie, gdy oddalam się od iPhone. Użycie siły sygnału Bluetooth do określenia odległości jest już rozwiązanym problemem – Apple robi to w przypadku funkcji odblokowania komputera Mac za pomocą Apple Watch. Firma mogłaby włączyć tryb, w którym zegarek i telefon emitują sygnał dźwiękowy, a smartwatch poinformuje nas stuknięciem w nadgarstek, gdy nie są już blisko siebie.

Funkcje watchOS

FaceKit dla programistów

Użytkownicy prosili o sklep z tarczami dla Apple Watch chyba od pierwszego dnia po premierze. Problem może wynikać z roszczeń innych firm, czy kopiowania niektórych wzorów czy postaci, które będziemy chcieli mieć na nadgarstku. Starannie zarządzana struktura FaceKit dla programistów i surowe zasady dotyczące takiego sklepu mogą od razu zapobiec większości problemów. Podobnie jak widżety na iOS, Apple może tworzyć szeroką gamę zasobów graficznych dla funkcji, które nie są sprzeczne z roszczeniami innych firm. Następnie deweloperzy mogliby łączyć, dopasowywać, dostosowywać rozmiary, kolor, materiały i nie tylko, aby stworzyć tysiące unikalnych tarcz.

Automatyczna zmiana tarcz w watchOS 8

Mówiąc o tarczach, byłoby wspaniale, gdyby Apple Watch mógł automatycznie zmieniać je w zależności od sytuacji. Możemy dodawać wiele tarcz do obserwowanych i przeglądać je, ale jest to denerwujące i nieintuicyjne, a większość ludzi prawdopodobnie nie robi tego zbyt często. Ustawienie różnych tarcz w dzień lub w nocy, podobnie jak zmienia się kolorystyka iOS byłoby świetnym pomysłem. Tak samo, jak zmiana tego elementu w zależności od lokalizacji.

Funkcje watchOS

Konfigurowalne pierścienie aktywności

W ruchu, ćwiczenie i na nogach. Od pierwszego dnia jesteśmy skazani na takie ustawienia. Apple Watch może jednak teraz zrobić o wiele więcej, więc dlaczego nie ma pierścienia oddychania czy spania? Wolałbym mieć motywację do zamknięcia pierścienia snu niż stania na nogach… To prawdopodobnie miałoby większy wpływ na moje zdrowie i dobre samopoczucie.

Funkcje watchOS

Aplikacja Notatki powinna się pojawić na Apple Watch

Wszystkie domyślne aplikacje Apple powinny być dostępne na wszystkich urządzeniach firmy w sposób odpowiedni dla tych urządzeń. To absurdalne, że na zegarku może być aplikacja Apple News (choć nie u nas), ale nie ma aplikacji Notatki. Nie sądzę, że większość chciała robić notatki na zegarku, ale z pewnością przydałoby się podglądnąć te, które już mamy.

Jest wiele aplikacji do robienia notatek innych firm z obsługą Apple Watch, które działają świetnie. Na iPhone czy komputerze Mac mamy jednak natywną aplikację z Cupertino – dlaczego więc nie mamy podglądu tych treści na zegarku?

Źródło: Macworld

Motyw