ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
najlepsza oferta na kartę do 30 zł

Która oferta na kartę do 30 zł miesięcznie jest najlepsza? Mamy dwójkę zwycięzców

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Artykuły

Wybór odpowiedniej oferty z usługami telekomunikacyjnymi nie zawsze jest łatwy. Dziś sprawdzimy, która oferta na kartę do 30 zł jest najlepsza. W tym budżecie różnorodnych propozycji od operatorów nie brakuje, ale nie wszystkie są warte uwagi w takim samym stopniu.

Najlepsza oferta na kartę do 30 zł miesięcznie – co oferują poszczególni operatorzy?

Niedawno sprawdzaliśmy, która oferta do 25 zł miesięcznie jest najlepsza. Okazało się, że nielimitowane rozmowy i SMS-y w tym budżecie są już w zasadzie standardem. Poszczególni operatorzy w różny sposób podchodzili jednak do kwestii internetu. U jednych były duże pakiety transferu danych, u innych mniejsze, ale za to transfer w niektórych aplikacjach był nielimitowany. W kwocie do 30 zł na brak GB niemal nikt narzekać już nie powinien.

Plus, T-Mobile, Play i Orange

Standardowo zaczynamy od ofert największych polskich operatorów. W Plusie po doładowaniu za 30 zł od razu dostajemy 15 GB na miesiąc oraz nielimitowany transfer na Facebooka, Messengera i Vibera. Środki z doładowania możemy przeznaczyć na najdroższy z pakietów bez limitu, który kosztuje właśnie 30 zł i zawiera nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz 15 GB internetu. Łącznie mamy więc 30 GB + nielimitowany transfer na Facebooka, Messengera i Vibera, a długością rozmów oraz liczbą wysyłanych wiadomości nie musimy się martwić.

W T-Mobile za 30 zł możemy aktywować pakiet Bez limitu L, który jest dostępny w taryfie GO!. Rozmowy, SMS-y i MMS-y mamy bez limitu, do tego 15 GB po doładowaniu i 15 GB z pakietu (łącznie 30 GB) i usługa Supernet Video DVD. Treści wideo za pośrednictwem najpopularniejszych aplikacji będziemy więc oglądać bez zużycia pakietu danych.

Play proponuje nam za 30 zł miesięcznie ofertę Solo L. Rozmowy i SMS-y są w niej nielimitowane, niestety MMS-y już nie. Do tego otrzymujemy 15 GB internetu.

U pomarańczowego operatora rozsądnie prezentuje się pakiet za 30 zł w Orange Flex. Rozmowy, SMS-y i MMS-y są bez limitu, jest też 30 GB internetu i social media bez limitu. Co ciekawe, GB można dzielić się ze znajomymi. Przez pierwsze 3 miesiące plany Flex są dostępne z 50% rabatem. Jeśli zależy wam na karcie eSIM, to w Orange Flex jest ona dostępna.

Plush, Red Bull Mobile, Nju Mobile, Heyah

Pozostajemy w kręgu największych polskich operatorów, ale tym razem przyjrzymy się ich submarkom. W Plush po doładowaniu za 30 zł dostajemy 15 GB internetu, dodatkowe 10 GB na YouTube i TikToka oraz nielimitowany transfer na Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsAppa. Za środki na koncie aktywujemy automatycznie odnawialny pakiet i dostajemy kolejne 15 GB, a także nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y. Jeśli chodzi o internet łącznie mamy 40 GB (w tym 10 GB tylko na YouTube i TikToka), a popularne komunikatory i platformy społecznościowe nie zużywają nam transferu.

W Red Bull Mobile za 30 zł możemy aktywować pakiet, który daje nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, a także 10 GB internetu. Kolejne 10 GB dostajemy jako bonus po doładowaniu, więc łącznie mamy 20 GB na miesiąc.

Nju Mobile za 29 zł proponuje nam rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu oraz 10 GB internetu. Im dłużej będziemy w Nju, tym bardziej nasz pakiet danych będzie rósł. Po pół roku z 10 GB zrobi się 20 GB, po roku – 25 GB, a po 2 latach – 30 GB.

Heyah za 25 zł miesięcznie oferuje nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, 10 GB i nielimitowany transfer na WhatsAppa, Messengera i Vibera. Po doładowaniu za 30 zł otrzymamy 30 dodatkowych GB – łącznie będziemy mieli zatem 40 GB.

Co w określonym budżecie proponują inne sieci?

Mobile Vikings za 25 zł proponuje nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, a także 20 GB internetu. Co ciekawe, w tej sieci mamy kumulację GB. Niewykorzystana część pakietu przechodzi na kolejny miesiąc. Konto w Mobile Vikings może doładowywać się automatycznie lub możemy robić to sami przez aplikację bądź stronę internetową.

W Virgin Mobile (obecnie marka należy do sieci Play i wraz z nią wchodzi w skład francuskiego koncernu Iliad) za 30 zł miesięcznie mamy rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu, a także 30 GB internetu. Do tego w promocji 100 GB na start, a przez pierwsze 3 miesiące płacimy połowę ceny pakietu.

W a2 mobile za 29,90 zł co miesiąc dostajemy nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz 30 GB internetu. Używanie Facebooka i Messengera nie skutkuje zużyciem pakietu danych.

Lyca Mobile oferuje pakiet Do wszystkich M. Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz 35/50 GB internetu i kumulacja GB – cena? 25 zł miesięcznie.

Lajt Mobile za 19,99 zł miesięcznie proponuje pakiet No Limit All L. Mamy w nim rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu, a do tego 10 GB internetu. Wciąż zostaje nam jednak niemal równo 10 zł. Możemy je wydać na pakiet 10 GB internetu. Łącznie będziemy mieli więc 20 GB.

Która oferta na kartę do 30 zł jest najlepsza?

Przeanalizowaliśmy wiele ofert na kartę do 30 zł miesięcznie – Plush i Lyca Mobile mają propozycje, które szczególnie przypadły nam do gustu. Plush daje 30 GB internetu, a i tak je trudno wykorzystać na samym smartfonie. Dostajemy bowiem dodatkowe 10 GB na YouTube i TikToka, a Facebook, Messenger, WhatsApp i Instagram wcale nie zużywają naszego pakietu. Lyca Mobile oferuje 35 lub 50 GB w swoim pakiecie za 25 zł miesięcznie. Do tego mamy kumulację GB.

Heyah, T-Mobile oraz Orange Flex również mają propozycje warte uwagi. W tej pierwszej sieci możemy liczyć łącznie na 40 GB. T-Mobile wyróżnia się usługą Supernet Video, którą docenią fani filmów, seriali i sportowych transmisji. Orange Flex to z kolei nielimitowane social media i możliwość dzielenia się GB.

Czytaj także: Jak chronić swoją tożsamość w sieci? 6 podstawowych zasad, o których trzeba pamiętać

Żadna z ofert z tego zestawienia nie jest po prostu zła – w każdej mamy rozmowy i SMS-y bez limitu, a także niemałe pakiety internetu. Na tle całej stawki propozycje sieci Play, Lajt Mobile i Red Bull Mobile są jednak najmniej porywające. Nie zachwyca też Nju Mobile – musimy uzbroić się w cierpliwość, by pakiet GB w tej sieci urósł do rozmiarów adekwatnych do ceny.

Sprawdź najnowsze wpisy