W wewnętrznym mailu, który przechwycił w marcu serwis MacRumors, Apple poinformowało pracowników, że wkrótce zadebiutuje nowy format numeru seryjnego. Będzie składał się z losowego ciągu alfanumerycznego z kilkunastu znaków. Według informacji nie będzie on już zawierał danych na temat daty produkcji ani konfiguracji danego urządzenia. Firma z Cupertino powiedziała, że numery seryjne w nowej postaci pojawią się jeszcze w 2021 roku, a ​​zmiana ta nie wpłynie na numery IMEI.

Zobacz także: Citroen C5X chce być wszystkim, ale nie jest skazany na sukces

Nie będzie tak łatwo – numery seryjne Apple w nowej formie

Gigant przygotowuje wprowadzenie nowych, losowych numerów seryjnych produktów przed tuż wydarzeniem „Spring Loaded”. Przypomnę, że już 20 kwietnia firma zapowiedziała kolejną premierę nowych produktów, prawdopodobnie w formie online. Możemy zobaczyć kolejną wersję iPada Pro z ekranem mini LED oraz wyczekiwany lokalizator AirTags.

numery seryjne Apple

Apple radzi swoim sprzedawcom, aby przygotowali się na nowy format numerów seryjnych. Nowości, które zobaczymy za tydzień prawdopodobnie już otrzymają nowy schemat. Będzie składał się on z dziesięciu lub dwunastu cyfr. Co najważniejsze ciąg ten będzie losowy.

MacRumors wcześniej informowało, że Apple planuje przejść na inny schemat dla przyszłych produktów, począwszy od początku 2021 roku. Obecnie wydaje się, że firma przygotowuje się do wprowadzenia, informując Autoryzowanych Sprzedawców Apple według notatki otrzymanej przez portal MacRumors. Sprzedawcy mają upewnić się, że ich „systemy , magazyny i procesy są gotowe, mogą odbierać i wysyłać numery seryjne w dwóch formatach”.

Jak znaleźć numer seryjny na urządzeniu Apple?

Miejsce, w którym można znaleźć numer seryjny, zależy od produktu. Możemy go zlokalizować w kilku miejscach:

  • Na powierzchni produktu;
  • Na komputerze Mac, wybierając opcję Ten Mac z menu Apple;
  • Na telefonie iPhone, iPadzie, iPodzie touch, iPodzie lub zegarku Apple Watch, wybierając kolejno opcje Ustawienia > Ogólne > To urządzeni;
  • Jeśli Twój produkt synchronizuje się z komputerem, wybierz opcję Finder lub iTunes.
iPad Pro 2021

Apple przygotowuje sprzedawców do nowej numeracji

Firma stosuje obecnie w swoich produktach dwunastucyfrowy format numeru seryjnego. Ten alfanumeryczny ciąg, choć na może wyglądać na przypadkowy, w rzeczywistości zawiera kluczowe informacje, takie jak data i godzina produkcji. Dzięki nowemu losowemu formatowi numeru seryjnego, który według Apple będzie początkowo zaczynał się od dziesięciu cyfr, takie informacje będą trudniejsze do odszyfrowania.

Numer seryjny w obecnej formie od dawna umożliwia zarówno klientom, jak i usługodawcom określenie daty i lokalizacji wytworzenia produktu, przy czym pierwsze trzy znaki oznaczają lokalizację produkcji, a kolejne dwa rok i tydzień produkcji. Ostatnie cztery znaki służą obecnie jako „kod konfiguracyjny”, który ujawnia model urządzenia, kolor i pojemność.

Źródło: MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)