ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
najlepsza oferta na kartę do 20 zł

Która oferta na kartę do 20 zł miesięcznie jest najlepsza? Sprawdziliśmy to

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Artykuły

Zastanawialiście się kiedyś, czy nie przepłacacie u swojego operatora? Postanowiliśmy sprawdzić, która oferta na kartę do 20 zł jest najlepsza. Okazuje się, że nawet w takim budżecie można znaleźć ciekawe propozycje, choć nie brakuje też zupełnie nieopłacalnych opcji.

Najlepsza oferta na kartę do 20 zł – co oferują poszczególni operatorzy?

Miesiąc temu sprawdzaliśmy, która oferta na kartę do 25 zł jest najlepsza. Potem przyjrzeliśmy się ofertom do 30 zł. Teraz zmieniamy nieco budżet – na potrzeby tego tekstu przyjęliśmy, że maksymalna kwota na opłacenie usług telekomunikacyjnych to 20 zł miesięcznie. Najważniejsze zasady pozostają jednak bez zmian: szukamy propozycji bez zobowiązań. Bierzemy pod uwagę klasyczne oferty na kartę, jak i te w formie subskrypcji, pod warunkiem, że w każdej chwili można z nich zrezygnować i przejść do konkurencji.

Tym razem nie będziemy omawiać po kolei ofert wszystkich operatorów w Polsce. U niektórych z nich nie da się bowiem znaleźć sensownej propozycji do 20 zł. Czasem w przyjętym przez nas budżecie można wprawdzie mieć aktywne poszczególne usługi telekomunikacyjne, ale występuje problem z ważnością konta. Od razu przejdźmy więc do ofert, którymi można – choćby wstępnie – się zainteresować.

Plus, Play, T-Mobile

W Plusie po doładowaniu za 20 zł otrzymujemy 4 GB internetu, a za całą kwotę możemy aktywować pakiet nielimitowanych rozmów do wszystkich na 30 dni. Niestety, SMS-ów ani MMS-ów w tej opcji nie mamy, a ważność pakietu internetu to tylko 20 dni.

W Play na kartę za 20 zł miesięcznie możemy aktywować pakiet cykliczny Solo S. Umożliwi nam to nielimitowane rozmowy oraz wysyłanie SMS-ów. Bez dodatkowych opłat na MMS-y i internet nie mamy co liczyć. Jeśli zależy nam na oszczędnościach, a większość naszej rodziny i znajomych posiada numer u fioletowego operatora, możemy rozważyć ofertę odNOWA. Konto jest w niej ważne nawet bez regularnych doładowań, a rozmowy i SMS-y do Play mamy zawsze za darmo. Osobno dokupujemy pakiety minut i SMS-ów do innych sieci oraz internet. Zaletą tych pakietów jest brak ustalonej daty ważności – korzystamy z nich, aż je wyczerpiemy. Niestety za 20 zł miesięcznie możemy mieć co najwyżej 100 minut do wszystkich i 1 GB internetu lub 100 SMS-ów do wszystkich i 3 GB.

T-Mobile proponuje ofertę Bez Limitu S. Za 20 zł miesięcznie otrzymujemy nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, a do tego 1 GB internetu.

Pozostałe sieci

Plush za 20 zł miesięcznie daje nam nielimitowane rozmowy oraz 4 GB po doładowaniu. Internet jest jednak ważny przez 20 dni, więc 10 dni w miesiącu będziemy bez dostępu do sieci.

W nju mobile za 19 zł miesięcznie dostaniemy tylko nielimitowane rozmowy. Pozostała złotówka pozwoli na wysłanie 10 SMS-ów w miesiącu i to wszystko.

W Heyah za 19,99 zł co miesiąc możemy mieć nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz aż 20 GB internetu. Chodzi o ofertę Heyah 01, która wyróżnia się na tle pozostałych w określonym przez nas budżecie. To propozycja z automatyczną płatnością, jednak możemy w każdej chwili z niej zrezygnować – nie podpisujemy umowy.

Podobne rozwiązanie z automatycznym doładowaniem proponuje Mobile Vikings. Tam również za 20 zł miesięcznie dostaniemy nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y. Pakiet internetu jest jednak bardzo skromny i zawiera 0,5 GB.

Ciekawą propozycję ma Virgin Mobile. 300 minut do wszystkich, 300 SMS-ów do wszystkich i 1 GB internetu miesięcznie nie brzmi powalająco, ale łączny koszt to tylko 9 zł co miesiąc. Chodzi o pakiet #MINI 9. W razie potrzeby jest możliwość aktywacji dodatkowych pakietów z minutami lub internetem.

W Lajt Mobile za 19,99 zł miesięcznie dostajemy rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu, a do tego 10 GB internetu. Niemal identyczna sytuacja jest w a2 mobile, tyle że tam mamy jeszcze darmowy transfer na Facebooka i Messengera i płacimy 9 groszy mniej co miesiąc.

Lyca Mobile za 20 zł miesięcznie proponuje nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 30 GB internetu z kumulacją danych.

Która oferta na kartę do 20 zł jest najlepsza?

Jeśli zależy wam na ofercie spod głównego szyldu jednego z największych polskich operatorów, sprawa jest prosta – najlepiej wypada T-Mobile. Rozmowami, SMS-ami i MMS-ami nie musimy się martwić, choć internet mamy już jedynie w szczątkowej formie.

Propozycje Plusa, Plusha, nju mobile oraz Mobile Vikings lepiej sobie odpuścić – są niezbyt opłacalne. Kwestia fioletowego operatora jest mocno dyskusyjna. W naszym zestawieniu bardzo dobrze wypadają natomiast Lyca Mobile, a2 mobile oraz oferta Heyah 01. Każda z tych trzech opcji pozwala na normalną komunikację i korzystanie z internetu w smartfonie bez obaw o nagłe wyczerpanie pakietu.

Czytaj także: Słynne zdjęcie „Disaster Girl” sprzedane – ile zarobiła bohaterka memów?

Jeśli szukamy oferty dla dziecka lub osoby starszej, albo potrzebujemy drugiego numeru i zależy nam na maksymalnych oszczędnościach, możemy też rozważyć pakiet #MINI 9 od Virgin Mobile.

Sprawdź najnowsze wpisy