ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Świetne funkcje iPhone

Nowe funkcje iOS 15 ujawniają kilka szczegółów iPhone 13

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

iOS 14 jest zainstalowany jest na 90% iPhone’ów. Takie wyniki robią wrażenie. Jednak już w czerwcu czeka nas prezentacja nowości iOS 15. Plotki sugerują, że nowy system będzie zawierał przeprojektowane Centrum sterowania, a także interfejs dla Touch ID oraz Face ID, co sugeruje, że obydwie funkcje znajdą się w iPhone 13. Jednak Apple do tej pory zachowuje wiele elementów nowego software w tajemnicy. Francuski serwis iPhoneSoft poinformował dziś, że rozmawiał ze źródłem, które dostarczyło pewne szczegóły dotyczące niektórych opcji, których możemy się spodziewać, a także tych, które pojawią się w przyszłych iPhone’ach i komputerach Mac.

Zobacz także: Najlepszy iPhone dla dziecka – wybór nie jest taki trudny

Nowe funkcje iOS 15 ujawniają kilka szczegółów iPhone 13

Witryna twierdzi, że Apple pracuje nad przeprojektowanym Centrum sterowania dla iPhone, które byłoby podobne do tego, co zostało wprowadzone w aktualizacji macOS Big Sur. Mówi się, że design jest bardziej kompaktowy i czytelne i niż obecne rozwiązanie znane z iOS 14.

Funkcje iOS 15

Co ciekawe, iPhoneSoft twierdzi, że Centrum sterowania nie zostanie wprowadzone do nadchodzących wersji beta, co jest niezwykle specyficzne i wydaje się mało prawdopodobne. Podobno firma z Cupertino opracowuje interfejs API, który umożliwi programistom korzystanie zarówno z Touch ID, jak i Face ID jako podwójnych opcji biometrycznych, co byłoby możliwe tylko w przypadku smartfona obsługującego zarówno jedną i drugą opcję. Słyszeliśmy plotki, że iPhone 13 może zawierać Touch ID‌ w wyświetlaczu, oprócz Face ID, ale nie jest jasne, czy jest to funkcja, która faktycznie zostanie wdrożona w tegorocznej serii.

Touch ID oraz Face ID w iPhone 13

Touch ID i Face ID byłyby opcjami, które można łączyć w celu wzmocnienia bezpieczeństwa dzięki dwóm dodatkowym opcjom biometrycznym. Wyobrażam sobie, że aplikacje bankowe lub komunikatory będą to wykorzystywać dla większego bezpieczeństwa. W każdym razie klienci będą zachwyceni, bo w końcu będą mieli możliwość odblokowania swojego iPhone jednym lub drugim rozwiązaniem w zależności od sytuacji – na przykład maski na twarzy. iPhoneSoft twierdzi, że nadchodzący skaner linii papilarnych na pewno spowoduje większy koszt wymiany ekranu w iPhone i skomplikuje konstrukcję, co niekoniecznie zachwyci serwisy i potencjalnych klientów. Szczególnie tych, którzy regularnie niszczą swoje telefony…

Funkcje iOS 15

Znamy kolejne funkcje iOS 15

O tym akcesorium plotkuje się od lat. W zasadzie nie wiadomo czy już mamy wierzyć w jego istnienie… W każdym razie obsługa AirTags pojawi się w iOS 15. Witryna twierdzi, że software jest właściwą wersją dla lokalizatora. Podobno zielone światło dostała też kolejna wersja iPhone 13. Chodzi dokładnie o model z pamięcią wbudowaną 1TB. 

Przy okazji pojawia się kilka informacji na temat nadchodzących komputerów. Wreszcie doczekamy się Face ID dla komputerów Mac – podobno ta od dawna wyczekiwana opcja zadebiutuje się w 14 i 16-calowych modelach MacBookach Pro, a także w iMacu z 2021 roku. Jednak informacje iPhoneSoft są sprzeczne z ostatnimi informacjami Marka Gurmana z Bloomberga, który powiedział, że skaner twarzy nie pojawi się w komputerze all-in-one w najbliższym czasie.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy