ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

5 niesamowitych launcherów, które odmienią Twojego smartfona!

Autor: Tomasz Kondrat Kategoria: Aplikacje
Best-Android-Launchers

Rzeczą, którą widzimy niezwykle często, korzystając ze smartfona, jest ekran główny. Wygląd ikon, oraz układ widżetów zależy od programu uruchamiającego, który z angielskiego nazywa się launcherem. Oprócz standardowych pozycji jak domyślny program Google lub nieco bardziej zaawansowanych forków Launchera3 istnieją pozycje, które z marszu odmienią wygląd każdego smartfona. Przyjrzyjmy się pięciu nietypowym launcherom, którym warto poświęcić chwilę.

Themer by MyColorScreen

Jeżeli standardowy launcher z kilkoma ikonkami i jednym widżetem to za mało, warto pochylić się nad launcherem Themer by MyColorScreen. Na ten moment, Themer jest programem, który oferuje najwięcej opcji personalizacyjnych. Oprócz setek motywów tworzonych przez innych, możliwe jest tworzenie swoich własnych kompozycji. Każdy element interfejsu może zostać spersonalizowany. Oprócz ekranu głównego Themer dodaje użyteczny pasek z przełącznikami, dzięki któremu można szybko włączyć np. latarkę. Sporym minusem aplikacji jest brak polskiej wersji językowej. Niektóre motywy są przygotowane dla anglojęzycznych użytkowników, jednak miłośnicy języka polskiego mogą dość łatwo wszystko przetłumaczyć. Themer by MyColorScreen jest darmowy i nie posiada zakupów wewnątrz aplikacji.

themerbymcs

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jKfnzawQFYU[/youtube]

Google Play

ZEN Launcher

Minimalistyczny, bardzo szybki launcher, który zajmuje niecały 1 megabajt. W porównaniu do konkurencji, Zen Launcher nie oferuje zbyt wielu opcji konfiguracyjnych. Ten niewielkich rozmiarów program, jest najlżejszą funkcjonalną aplikacją uruchamiającą dostępną w sklepie Google Play. Nazwa ZEN nie jest przypadkowa, gdyż launcher dba o zdrowy tryb życia użytkownika, Zadbana będzie również kieszeń, gdyż launcher jest całkowicie darmowy.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=QrSyHwakcmE[/youtube]

Google Play

Launcher 8

Windows Phone na Androidzie? Być może brzmi to abstrakcyjnie, jednak wystarczy sprawdzić wyniki wyszukiwania w sklepie Google Play. Wpisanie hasła „Windows 8” pojawia się kilkadziesiąt pozycji. Launcher 8 jest bezdyskusyjnie jednym z najlepszych launcherów. Autorzy dali użytkownikom wiele opcji konfiguracyjnych. Pozycja zdecydowanie godna polecenia dla wszystkich fanów stylu Metro. Co do minusów, to sporadycznie pojawiają się problemy z przewijaniem. Aplikacja jest dostępna w dwóch wersjach – darmowej oraz płatnej.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=pMVzHT7xvpc[/youtube]

Google Play

Nokia Z Launcher

Gdy Microsoft przejmował dział mobilny Nokii, niewielu wierzyło, że Finowie są w stanie wrócić na rynek mobilny. Jedną z prób zaznaczenia swojej pozycji było wydanie Z Launchera. Aplikacja Nokii nie jest typowym launcherem. Nie posiada on typowej siatki aplikacji, a jedynie listę, która zmienia się w zależności od pory dnia. Program „uczy się” zachowań użytkownika i dopasowuje wyświetlane aplikacje. Z Launcher obsługuje również gesty, którymi w szybki sposób można uruchamiać ulubione aplikacje. Launcher jest bezpłatny.

[vimeo]https://vimeo.com/98567567[/vimeo]

Google Play

B2GDroid

O tym projekcie pisaliśmy zaledwie wczoraj. B2GDroid jest próbą przeniesienia systemu Firefox OS na Androida. Launcher jest swoistą wersją demonstracyjną systemu Mozilli. Projekt znajduje się w bardzo wczesnej fazie rozwoju i posiada bardzo wiele błędów. Z czasem może jednak stać się bardzo interesującą pozycją na liście launcherów. Aplikacja jest bezpłatna, jednak niedostępna w sklepie Google Play.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=QKNbFKgYr0c[/youtube]

LINK

Powyższe pozycje to tylko przykłady aplikacji, które mogą w znaczący sposób odmienić oblicze ekranu głównego. W sklepie Google Play znajduje się dziesiątki, o ile nie setki launcherów, które z powodzeniem zastąpią domyślne aplikacje. Warto się im przyjrzeć, by choć na moment odkryć jaka swoboda drzemie w Androidzie, jako całej platformie. A jaki jest Twój ulubiony launcher? Daj nam znać w komentarzach.

Sprawdź najnowsze wpisy