ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Apple iMac

Wielka premiera Apple – duży iMac stanie się ogromny

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Apple sprzedaje obecnie iMaca w dwóch wersjach, jako 21,5-calowy i 27-calowy komputer . Wiemy się, że firma szykuje następcę obydwu modeli. Na rynku ten design jest od wielu lat i czeka na odświeżenie. Spodziewamy się zarówno zaktualizowanego projektu, jak i większej wydajności, także z procesorami serii M. iMac nie przeszedł gruntownych zmian od 2012 roku. Według l0vetodream, który podaje nam sprawdzone informacje, nowy model zastępujący 27-calowy rozmiar będzie miał większy wyświetlacz. W tweecie l0vetodream tłumaczy, że ekran będzie naprawdę duży, większy niż w obecnej wersji. Jednak od dawna wiemy, że można oczekiwać większego rozmiaru wyświetlacza. Bloomberg poinformował, że nowa generacja będzie miała także cieńsze ramki, usunięty element pod ekranem i stylistykę podobną do Pro Display XDR. Ten ostatni to monitor wysokiej klasy firmy z Cupertino z przekątną wyświetlacza 32-cali.

Zobacz także: Najlepszy iPhone dla dziecka – wybór nie jest taki trudny

Wielka premiera Apple – duży iMac stanie się ogromny

Wyciek sugeruje, że nowy iMac będzie wyposażony w wyświetlacz, który jest największym dotychczas firmy Tima Cooka, a tym samym przekroczy 27-cali. Być może Apple chce dopasować go do Pro Display XDR i stworzyć 32-calową maszynę typu all-in-one

Oczekuje się, że nowy iMac zostanie radykalnie przeprojektowany, ponieważ projekt obecnego urządzenia sięga prawie ośmiu lat, z niezwykle dużymi ramkami ekranu i obudową niepasującą do obecnego designu giganta z Cupertino. 

Apple iMac

Wygląd iMaca wzorowany na iPadzie Pro

Spodziewamy się, że nowy iMac będzie czerpał wzorce z estetyki iPada Pro 2018, ze zredukowanymi ramkami i bardziej płaskimi bokami. W styczniu Bloomberg powiedział, że komputer będzie wyglądał podobnie do Pro Display XDR. Monitor także zaprojektowany jest zgodnie z tymi tendencjami i nie jest niespodzianką, że może być inspiracją dla nowej serii najpopularniejszego komputera all-in-one.

Apple iMac

Słyszeliśmy też plotki, że także mały 21,5-calowy Apple iMac zostanie zmodernizowany. Miałby on otrzymać 24-calowy ekran w ramach, w wyniku czego maszyna zachowałaby mniej więcej taki sam rozmiar jak obecna wersja, dzięki zakładanemu zmniejszeniu ramek wyświetlacza. Dla ciekawostki możemy dodać, że Apple faktycznie produkowało 24-calową wersję iMaca ponad dziesięć lat temu.

Historia może się powtórzyć

Dzisiejszy tweet l0vetodream sugeruje, że iMac z wyższej półki również uzyska większy rozmiar ekranu, przekraczając obecny rozmiar 27 cali. Wszystko na to wskazuje, choć nie zapominajmy, że monitor Apple Cinema Display był sprzedawany w rozmiarze 30-calowym, więc jest to podobna sytuacja, jak z Pro Display XDR.

Nowa generacja komputerów zadebiutuje w ciągu najbliższych kilku miesięcy i będzie napędzana przez chip M w kolejnej wersji. Wiemy już, że jak Apple zrezygnowało z wysokiej klasy iMaca Pro i przestaje sprzedawać wiele konfiguracji 21,5-calowego modelu, ponieważ przygotowuje się do premiery nowego produktu.

Źródło: 9to5mac, MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy