Problem z Wi-Fi w iPhone

Tani smartfon w nowej wersji – Apple szykuje iPhone SE 2022

3 minuty czytania
Komentarze

iPhone 12 mini podobno nie sprzedaje się tak, jak Apple by chciało. Oczywiście nie mamy potwierdzenia tych informacji, poza tymi że firma skierowała całe moce produkcyjne na droższe modele. Z perspektywy Tima Cooka to raczej dobra sytuacja. Jednak ofertę jego spółki otwiera nie tylko małe, ale także budżetowe urządzenie, czyli tani iPhone SE. Ten cieszy się cały czas sporym zainteresowaniem, a jego następca jest w drodze. Następny SE będzie wyposażony także w 4,7-calowy wyświetlacz, dopiero wersja na rok 2023 ma otrzymać nowy design z dziurą w ekranie. 

Zobacz także: Apple ujawnia szczegóły iOS 14.5 – nowa opcja dla baterii w iPhone 11

Tani smartfon w nowej wersji – Apple szykuje iPhone SE 2022

Według analityka Rossa Younga, iPhone SE 2022, który ma zostać wprowadzony na rynek w przyszłym roku będzie wyposażony w ten sam 4,7-calowy wyświetlacz, co obecna wersja.

tani iPhone

Istniejący model jest wzorowany na iPhone 8. Krążyły plotki sugerujące, że Apple pracuje nad modelem SE‌ Plus, który może pojawić się w tym roku, ale na początku tego miesiąca analityk, Ming-Chi Kuo, powiedział, że nowy członek w rodzinie SE pojawi się dopiero w 2022 roku. Ross Young jest analitykiem w firmie Display Supply Chain Consultants. W związku z tym jego raportowanie jest zwykle oparte na wskazaniach z łańcucha dostaw, podobnie jak Ming-Chi Kuo.

Informacje Younga sugerują również, że urządzenie nie będzie odświeżane w 2021 roku, ale sugeruje, że po niewielkim odświeżeniu w 2022 roku może nastąpić radykalna zmiana projektu rok później. Mówi się, że Apple pracuje nad 6,1-calową konstrukcją z dziurą w ekranie zamiast notcha. Plotka głosi, że firma planuje wprowadzić takie rozwiązanie do flagowych modeli z 2022 roku. Jednak nie wydaje mi się to możliwe. Gigant stosuje wycięcie, również jako wyróżnik swoich telefonów. Kolejnym krokiem może być ekran bez żadnych elementów.

Tani iPhone

Dziura w ekranie zamiast notcha

Konstrukcja z dziurą w ekranie to coś, co producenci smartfonów z Androidem używają od jakiegoś czasu, aby zmaksymalizować dostępny obszar wyświetlania, jednocześnie pozostawiając miejsce na przedni aparat. W urządzeniach Apple zastąpiło obecne wycięcie. Chociaż prawdopodobnie w 2022 roku wprowadzonych zostanie kilka zmian konstrukcyjnych w budżetowym telefonie z Cupertino, to przede wszystkim oczekuje się, że urządzenie otrzyma ulepszony procesor i obsługę 5G, co według Younga może być ograniczone do poniżej 6 GHz.

Nowy raport Younga jest następstwem tego, co powiedział Kuo w zeszłym miesiącu. Napisał on, że iPhone SE 2022 doda łączność 5G i zachowa ten sam 4,7-calowy wygląd. Nie wspomniał jednak, że smartfon w kolejnym roku może otrzymać wyświetlacz z dziurą. iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max, które zostaną wprowadzone na rynek w 2022 roku najprawdopodobniej mogą otrzymać taki sam ekran, jak ten, o którym piszemy w przypadku budżetowego urządzenia. Oczywiście do premiery jest jeszcze bardzo daleko, a takie rozwiązanie może być ryzykowne. Czy Apple zrezygnuje z Face ID? O tym przekonamy się za jakiś czas. Już w tym roku iPhone 13 ma otrzymać dodatkowo Touch ID w ekranie.

Źródło: 9to5mac, MacRumors

Motyw