ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Problem z Wi-Fi w iPhone

Tani smartfon w nowej wersji – Apple szykuje iPhone SE 2022

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

iPhone 12 mini podobno nie sprzedaje się tak, jak Apple by chciało. Oczywiście nie mamy potwierdzenia tych informacji, poza tymi że firma skierowała całe moce produkcyjne na droższe modele. Z perspektywy Tima Cooka to raczej dobra sytuacja. Jednak ofertę jego spółki otwiera nie tylko małe, ale także budżetowe urządzenie, czyli tani iPhone SE. Ten cieszy się cały czas sporym zainteresowaniem, a jego następca jest w drodze. Następny SE będzie wyposażony także w 4,7-calowy wyświetlacz, dopiero wersja na rok 2023 ma otrzymać nowy design z dziurą w ekranie. 

Zobacz także: Apple ujawnia szczegóły iOS 14.5 – nowa opcja dla baterii w iPhone 11

Tani smartfon w nowej wersji – Apple szykuje iPhone SE 2022

Według analityka Rossa Younga, iPhone SE 2022, który ma zostać wprowadzony na rynek w przyszłym roku będzie wyposażony w ten sam 4,7-calowy wyświetlacz, co obecna wersja.

tani iPhone

Istniejący model jest wzorowany na iPhone 8. Krążyły plotki sugerujące, że Apple pracuje nad modelem SE‌ Plus, który może pojawić się w tym roku, ale na początku tego miesiąca analityk, Ming-Chi Kuo, powiedział, że nowy członek w rodzinie SE pojawi się dopiero w 2022 roku. Ross Young jest analitykiem w firmie Display Supply Chain Consultants. W związku z tym jego raportowanie jest zwykle oparte na wskazaniach z łańcucha dostaw, podobnie jak Ming-Chi Kuo.

Informacje Younga sugerują również, że urządzenie nie będzie odświeżane w 2021 roku, ale sugeruje, że po niewielkim odświeżeniu w 2022 roku może nastąpić radykalna zmiana projektu rok później. Mówi się, że Apple pracuje nad 6,1-calową konstrukcją z dziurą w ekranie zamiast notcha. Plotka głosi, że firma planuje wprowadzić takie rozwiązanie do flagowych modeli z 2022 roku. Jednak nie wydaje mi się to możliwe. Gigant stosuje wycięcie, również jako wyróżnik swoich telefonów. Kolejnym krokiem może być ekran bez żadnych elementów.

Tani iPhone

Dziura w ekranie zamiast notcha

Konstrukcja z dziurą w ekranie to coś, co producenci smartfonów z Androidem używają od jakiegoś czasu, aby zmaksymalizować dostępny obszar wyświetlania, jednocześnie pozostawiając miejsce na przedni aparat. W urządzeniach Apple zastąpiło obecne wycięcie. Chociaż prawdopodobnie w 2022 roku wprowadzonych zostanie kilka zmian konstrukcyjnych w budżetowym telefonie z Cupertino, to przede wszystkim oczekuje się, że urządzenie otrzyma ulepszony procesor i obsługę 5G, co według Younga może być ograniczone do poniżej 6 GHz.

Nowy raport Younga jest następstwem tego, co powiedział Kuo w zeszłym miesiącu. Napisał on, że iPhone SE 2022 doda łączność 5G i zachowa ten sam 4,7-calowy wygląd. Nie wspomniał jednak, że smartfon w kolejnym roku może otrzymać wyświetlacz z dziurą. iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max, które zostaną wprowadzone na rynek w 2022 roku najprawdopodobniej mogą otrzymać taki sam ekran, jak ten, o którym piszemy w przypadku budżetowego urządzenia. Oczywiście do premiery jest jeszcze bardzo daleko, a takie rozwiązanie może być ryzykowne. Czy Apple zrezygnuje z Face ID? O tym przekonamy się za jakiś czas. Już w tym roku iPhone 13 ma otrzymać dodatkowo Touch ID w ekranie.

Źródło: 9to5mac, MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy