ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iphone 12 pro allegro

Świetny aparat w iPhone 13 Pro Max – wiemy też więcej o A15 Bionic

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

iPhone 13 nie będzie prawdopodobnie kamieniem milowym w historii rozwoju smartfonów Apple. Jednak premiera nowej rodziny urządzeń cały czas nie daje nam spokoju. Chociaż nie spodziewamy się znaczącej modernizacji tylnych kamer w nowej serii, model z największym ekranem, czyli iPhone 13 Pro Max uzyska pewien wzrost wydajności, częściowo dzięki większemu otworowi przysłony, takie informacje podaje analityk Ming-Chi Kuo.

Zobacz także: Wiemy, kiedy zadebiutuje iOS 15 – Apple ogłosiło termin WWDC 2021

iPhone 13 Pro Max z lepszym aparatem – wiemy też więcej o układzie A15 Bionic

Kuo podał takie informacje w notatce, w której szczegółowo opisano proces dostaw soczewek dla Apple. Zgodnie z ostatnimi testami analityka, obiektyw f/1,5 w iPhone 13 Pro Max, potencjalnie otworzy drzwi do lepszej fotografii nocnej i lepszego rozmycia tła.

iPhone 13 Pro

Pozostałe modele, czyli iPhone 13 mini, 13 oraz 13 Pro, mają zostać wyposażone w obiektyw szerokokątny f/1,6 podobny lub identyczny pod względem konstrukcji do wprowadzonego w telefonach z Cupertino w 2020 roku. Podobnie jak obecne iPhone’y, każdy aparat szerokokątny w nowej generacji będzie wyposażony w zestaw obiektywów 7-częściowych, co zoptymalizuje zbieranie światła i ograniczy aberracje chromatyczne. Oczekuje się, że Apple zmieni wszystkie soczewki skierowane do tyłu na 7P w nadchodzących latach.

Procesor A15 Bionic wejdzie do produkcji już w maju

Raport z zeszłego tygodnia wyszczególnił niektóre z planowanych aktualizacji i zmian iPhone 13, w tym ulepszony tryb portretowy i matowe czarne wykończenie. Nie wspomniano o nadchodzącym chipsecie A15 Bionic, ale wygląda na to, że produkcja zaraz się zacznie.

Apple A15 Bionic będzie oparty na procesie 5 nm. Nowy układ jest budowany przez wieloletniego partnera TSMC w ulepszonej wersji procesu produkcyjnego 5-nanometrowego, który został zastosowany w obecnej generacji A14 Bionic. Oprócz całej serii iPhone 13, Apple prawdopodobnie umieści nowy procesor także w kolejnej generacji iPada Air. Bieżący model, wydany w październiku 2020 roku, wykorzystuje chip iPhone’a 12.

iPhone 13 Pro

Dzisiejsze wiadomości na temat A15 Bionic zbiegają się z raportem leakera KANG, który twierdzi, że firma zakończyła właśnie projektowanie serii iPhone 13. Plotka głosi, że następne smartfony z Cupertino będą oferować wygląd podobny do „12”, ale z mniejszym wycięciem. Oczekuje się, że wyświetlacz ProMotion 120 Hz będzie dostępny w obydwu modelach 13 Pro, dostosowując je do tego, co jest dostępne w świecie Androida i zapewniając, że będą jednymi z najlepszych telefonów w 2021 roku. Krążyły nawet pogłoski o modelu bez portów, ale teraz wydaje się to teraz mało prawdopodobne.

Apple pracuje nad chipami 4nm i 3nm

Firma planuje również bardziej zaawansowane chipsety, które są oparte na jeszcze mniejszych procesach produkcyjnych. W szczególności źródła rozmawiające z DigiTimes twierdzą, że firma przygotowuje nowe chipy z serii M zbudowane w procesie 4-nanometrowym dla nadchodzących komputerów Mac. To dodatek do przyszłorocznego układu A16 Bionic, który ma wykorzystywać zaawansowany 3-nanometrowy proces produkcyjny TSMC. Przypuszczalnie A16 Bionic będzie używany w serii iPhone 14 w 2022 roku.

Źródło: Appleinsider, Phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy