Apple wydało iOS 14.4.2 dla iPhone’a i iPada oraz watchOS 7.3.3 dla swojego smartzegarka. Aktualizacje zawierają ważną poprawkę bezpieczeństwa dla WebKit, która według firmy mogła być aktywnie wykorzystywana. Wydano również aktualizację iOS 12 do wersji 12.5.2, dzięki czemu iPhone 6, iPhone 5s, iPad mini trzeciej generacji, iPad Air pierwszej generacji i użytkownicy iPodów touch szóstej generacji mogą również skorzystać z poprawek bezpieczeństwa. Spółka z Cupertino poinformowała, że błąd w WebKit może pozwolić złośliwej witrynie na uruchomienie dowolnego skryptu między witrynami. Firma twierdzi, że jest świadoma zgłoszenia, że ​​ta luka była wykorzystywana.

Zobacz także: iPhone 13 w nowej wersji – prezentuje się fantastycznie

W fazie beta znajduje się kolejna ważna wersja, iOS czyli 14.5, której spodziewamy się w kwietniu. iOS 14.5 zawiera kilka ulepszeń funkcji, w szczególności możliwość odblokowania iPhone za pomocą zegarka Apple Watch z założoną maską na twarz, co pozwala obejść powszechne skargi na Face ID. System wprowadzi również przejrzystość śledzenia aplikacji, nowe okna dialogowe uprawnień, które aplikacje muszą wyświetlać, zanim udostępnią informacje identyfikujące użytkownika stronom trzecim.

Apple wypuściło iOS i iPadOS 14.4.2 z poprawkami bezpieczeństwa

Firma udostępniła iOS i iPadOS 14.4.2, drobne aktualizacje zabezpieczeń, które pojawiają się prawie trzy tygodnie po wydaniu iOS oraz iPadOS 14.4.1 i ponad miesiąc po aktualizacjach iOS i iPadOS 14.4. Aktualizacje iOS i iPadOS 14.4.2 można pobrać bezpłatnie, a oprogramowanie jest dostępne na wszystkich kwalifikujących się urządzeniach bezprzewodowo w aplikacji Ustawienia. Aby uzyskać dostęp do nowego systemu, musimy przejść do Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania.

Apple iOS

Zgodnie z uwagami do wydania, oprogramowanie zawiera ważne poprawki bezpieczeństwa i powinno być instalowane przez wszystkich użytkowników. Dokument wsparcia bezpieczeństwa mówi, że aktualizacja naprawia lukę, która była aktywnie wykorzystywana.

Zagrożenie: przetwarzanie złośliwie spreparowanej zawartości sieci Web może prowadzić do powszechnych skryptów krzyżowych. Firma Apple jest świadoma zgłoszenia, że ​​ten problem mógł być aktywnie wykorzystywany

WatchOS 7.3.3 dostępny z aktualizacjami zabezpieczeń

Spółka Tima Cooka wydała także watchOS 7.3.3, niewielką aktualizację systemu operacyjnego watchOS 7, który otrzymaliśmy we wrześniu. 7.3.3 pojawia się trzy tygodnie po wydaniu 7.3.2, kolejnej drobnej aktualizacji. Aktualizację można pobrać bezpłatnie za pośrednictwem dedykowanej aplikacji Watch na iPhone, przechodząc do opcji Ogólne> Aktualizacja oprogramowania. Aby zainstalować nowe oprogramowanie, Apple Watch musi mieć co najmniej 50% baterii, musi być umieszczony na ładowarce i znajdować się w zasięgu „iPhone’a”.

iOS 14.4

Zgodnie z uwagami do wydania, oprogramowanie zawiera ważne poprawki bezpieczeństwa i powinno być instalowane przez wszystkich użytkowników. Dokument wsparcia bezpieczeństwa mówi, że aktualizacja watchOS 7.3.3 usuwa lukę, która była aktywnie wykorzystywana.

Zagrożenie: przetwarzanie złośliwie spreparowanej zawartości sieci Web może prowadzić do powszechnych skryptów krzyżowych. Firma Apple jest świadoma zgłoszenia, że ​​ten problem mógł być aktywnie wykorzystywany.

Właściciele Apple Watch powinni zaktualizować go tak szybko, jak to możliwe.

Źródło: 9to5mac, MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)