Marzec powoli się kończy i nie był to bynajmniej nudny miesiąc. W mijającym tygodniu mogliśmy zobaczyć smartfony z serii OnePlus 9, które jednak spowodowały u mnie grymas na twarzy. Przed Wami kolejna odsłona SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia.

Pochwała

Outriders nie powieli błędów Cyberpunk 2077. Outriders może być naprawdę solidnym hitem. People Can Fly to deweloperzy z polski, którzy już 1 kwietnia wypuszczą na świat swoje dziecko. Od około miesiąca Outriders znajdują się praktycznie nieprzerwanie w top 10 globalnych bestsellerów na Steam. Jednak tak mocno oczekiwany tytuł rodzi pewne obawy, które mogą być związane z klapą Cyberpunk 2077 od CD Projektu. Twórcy Outriders zapewniają jednak, że premiera nie będzie horrorem dla graczy, ponieważ gra działa dobrze również na konsolach starszych generacji. Trzymam kciuki!

Microsoft i Google łączą siły. Dwóch gigantów technologicznych zamierza wspólnie pracować nad poprawą kompatybilności między przeglądarkami. Nie jest to nowa współpraca. Odkąd Microsoft stworzył Edge od nowa na silniku Chromium, sukcesywnie go ulepsza, z czego korzysta też Chrome. Wspólny projekt gigantów ma na celu poprawę kilku aspektów w tym między innymi: CSS Flexbox, CSS Grid czy CSS transforms.

Windows 10 21H1 zbliża się. Wiosenna aktualizacja Windowsa nadchodzi wielkimi krokami. Jeżeli spodziewacie się dużych zmian, to update może Was rozczarować. Ważne jednak, że Microsoft pracował nad poprawą działania systemu i nad naprawą błędów. Lista zmian jest naprawdę gigantyczna i sporo bugów zostanie wyeliminowanych. Trzeba docenić giganta z Redmond, że pracuje nad załataniem tego, co wcześniej zepsuł.

Krytyka

Seria OnePlus 9 i OnePlus Watch. Flagowce OnePlus to już nie to samo, co kiedyś. Kilka lat temu firma szczyciła się, że jej urządzenia są zabójcami flagowców. Faktycznie tak było, ponieważ za znacznie niższą cenę otrzymywaliśmy urządzenia, które potrafiły w wielu obszarach dorównać konkurentom. Teraz niestety ceny smartfonów firmy są zdecydowanie za wysokie. Przykładowo OnePlus 9 Pro za 4 tysiące złotych jest po prostu nudny i wolałbym kupić Galaxy S21+, który wydaje się być bardziej kompletnym urządzeniem. Jedyną opcją, którą możliwe, że warto rozważyć jest zwykły OnePlus 9 za 3000 zł. Ten smartfon wydaje się mieć dość rozsądny stosunek jakości do ceny. Firma OnePlus nie zachwyciła mnie też zegarkiem OnePlus Watch. Urządzenie nie zadebiutuje bowiem z Wear OS i będzie miało bardzo ograniczoną liczbę aplikacji do pobrania. Nie wróżę kolejnemu ekosystemowi sukcesu.

Apple Store w Polsce? Nie wierzę w te plotki. Według informacji pojawiających się w Internecie, Apple ma uruchomić swój oficjalny sklep w Warszawie w ciągu kilkunastu miesięcy. Podobno już wybrano zarząd i managerów. Trwają także poszukiwania innych pracowników. Taki ruch byłby dość dziwny i zastanawiam się jak do tej pory funkcjonowaliby tzw. re-sellerzy np. iSpot czy iDream.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.