Już teraz można znaleźć polskie filmy na Netflix, ale platforma zamierza inwestować w nasz rynek. Pojawi się multum nowych produkcji, które właśnie zostały zapowiedziane. Będą to zarówno filmy, jak i seriale, a wśród tych ostatnich zadebiutuje także nowy Rojst („Rojst’97″). Wygląda na to, że mamy na co czekać, a przynajmniej na to się zapowiada.

Polskie filmy na Netflix – nadchodzą nowości

Rojst'97
Rojst’97

Możemy spodziewać się wysypu nowych filmów oraz seriali, które zostaną zrealizowane przez Netflix i pojawią się jeszcze w tym roku. Platforma ma zwiększyć zaangażowanie na naszym rynku, co przekłada się na więcej treści realizowanych w naszym kraju. Oczywiście wyprodukowane tutaj tytuły, będą dostępne na zagranicznych rynkach, co otwiera przed twórcami zupełnie nowe możliwości.

Wierzymy, że produkcje mocno zakorzenione w danej kulturze, jej historii i emocjonalności, mogą być interesujące nie tylko dla widzów lokalnie, ale mają szanse powodzenia na całym świecie. Polscy twórcy potrafią tak przenieść te opowieści na ekran, by były uniwersalne i zrozumiałe dla globalnej publiczności. Chcemy współpracować z polskimi reżyserami, scenarzystami, producentami i innymi utalentowanymi członkami ekip, dawać im pole do rozwoju ich kreatywnych wizji. Chcemy dalej inwestować w polski przemysł filmowy – widzimy tu ogromny potencjał.

Łukasz Kłuskiewicz – w Netflix odpowiedzialny za pozyskiwanie lokalnych treści w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zobacz też: Premiera OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro – poznajcie nasze pierwsze wrażenia odnośnie nowych smartfonów.

Sexify – serial

Sexify Netflix

„Sexify” będzie komedią obyczajową, która na platformie ma pojawić się już niebawem. Całość zostanie zamknięta w ośmiu odcinkach. Serial opowiada historię studentki informatyki, której marzeniem jest wygrać w pewnym konkursie. Jej projekt zakłada stworzenie specjalnej aplikacji, która pozwoli zaspokoić ciekawość i seksualne potrzeby jej rówieśników. Jednak dziewczyna sama o seksie wie niewiele, więc potrzebuje pomocy swoich koleżanek. „Sexify” ma być opowieścią o dojrzewaniu, odkrywaniu kobiecej seksualności, a jednocześnie przyjemną do oglądania historią. W serialu wystąpią Aleksandra Skraba, Maria Sobocińska, Sandra Drzymalska, Małgorzata Foremniak, Cezary Pazura czy, Zbigniew Zamachowski. Serial w reżyserii w reżyserii Kaliny Alabrudzińskiej i Piotra Domalewskiego zobaczymy wiosną.

Rojst’97 – serial

Akcja serialu będzie rozgrywała się w czasie „powodzi stulecia”, podczas której dochodzi do odnalezienia ludzkich szczątków. W serialu wystąpią Magdalena Różczka, Łukasz Simlat, Dawid Ogrodnik oraz Andrzej Seweryn. Pojawiła się już także krótka zapowiedź produkcji, którą na Netflix powinniśmy zobaczyć latem tego roku.

Otwórzy oczy – serial

Otwórz oczy

Sześcioodcinkowy serial dla młodej widowni, w reżyserii Anny Jadowskiej oraz Adriana Panka. Nastoletnia Julia po tragicznym wypadku trafia do ośrodka leczenia amnezji.  Tam poznaje tajemniczego Adama, a dziewczynę nawiedzać zaczynają tajemnicze sny. Na ekranie zobaczymy Marię Wawreniuk, Ignacego Lissa, Marcina Czarnika, Wojciecha Dolatowskiego, Zuzę Galewicz czy Sarę Celler-Jezierską. Premiera jesienią 2021.

Prime Time – film

Produkcja pojawi się w Polsce już 14 kwietnia. Akcja filmu dzieje się pod koniec 1999 roku. Sebastian dostaje się z bronią w ręku do studia telewizyjnego i bierze dwoje zakładników. Ma tylko jedno żądanie – wejście na antenę, na żywo podczas największej oglądalności. Film w reżyserii Jakuba Piątka, z Bartoszem Bielenią w roli głównej, po raz pierwszy zaprezentowany został podczas Sundance Film Festival. W pozostałych rolach występują Magdalena Popławska, Andrzej Kłak, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Monika Frajczyk, Dobromir Dymecki, Cezary Kosiński.

Polskie filmy i seriale na Netflix – co jeszcze nowego?

Bartkowiak Netflix

Oprócz wyżej wymienionych produkcji, możemy oczekiwać także kilku innych, które powinny zainteresować widzów. W 2022 roku możemy oczekiwać nowego serialu, który został oparty na powieści Harlana Cobena („Zachowaj spokój”). Do tego pojawi się także kontynuacja „Jak zostałem gangsterem”, która ma nosić nazwę „Jak pokochałam gangstera”. Możemy także liczyć na serial z gatunku fantasy („Axis Mundi”), który w ośmiu odcinkach opowie o tym, jak wygląda zderzenie nowoczesności ze słowiańskimi wierzeniami.

Do tego dojdzie film o zawodniku MMA („Bartkowiak”), który po przegranej walce postanawia zmienić swoje życie. Pojawi się także kryminał „Hiacynt”, który ma być opowieścią o próbie złapania mordercy gejów, a akcja ma być osadzona w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku w Polsce. Pojawi się także czteroodcinkowy serial „Królowa”, który opowiadać ma historię emerytowanego krawca i drag quenn, który po latach emigracji powraca do Polski. Filmy „Bartkowiak” oraz „Hiacynt” pojawią się jeszcze w tym roku, a na resztę przyjdzie nam poczekać do 2022.

Źródło: Netflix informacja prasowa