android-m-logo

 

Po premierze Androida M zapewne większośc z Was zastanawia się które smartfony i tablety otrzymają najnowszy system. Mimo że dopiero poznaliśmy zalążek tego co będzie oferował nowy robocik to niektórzy producenci już zapowiedzieli, że ich urządzenia mobilne zostaną zaktualizowane. Tym samym zobaczmy jak to wygląda obecnie.

 

 

Nexus

 

nexus lineup

 

Nie trudno się spodziewać, że użytkownicy znakomitej serii urządzeń Google otrzymają wsparcie do Androida M w pierwszej kolejności. Amerykańska firma zapowiedziała, że wszystkie oferowane dzisiaj smartfony i tablety będą mogły cieszyć się nowym systemem. W tym także Nexus 4 oraz Nexus 10. Niemniej jednak już dzisiaj użytkownicy pozostałych urządzeń mogą sprawdzić wersję deweloperską Androida M:

 

 

Samsung

Samsung-Galaxy-Note-5-edge-renders (1)

Koreańska firma nie zapowiedziała jeszcze swoich planów aktualizacji własnych urządzeń, ale możemy być pewni, że seria Galaxy S6 oraz S5 dostaną Androida M. Również możemy spodziewać się najnowszej wersji systemu na Galaxy Note 4 i 3. Z tabletów zapewne topowoa seria Galaxy Tab S także nie zostanie pominięta oraz stosunkowo świeża Galaxy Tab A.

 

Sony

xperia z sony lollipop
Japończycy, podobnie jak Samsung, nie wyrazili oficjalnego stanowiska, ale równiez możemy być pewni, że użytkownicy Xperii Z3+, Z3, a także być może Z2 będą mogli cieszyć się z Androida M. Być może jednak Sony ponownie zaskoczy i Xperia Z1 również nie zostanie pominięta. Podobnie tyczy się odmian Compact jak i dwóch ostatnich generacji topowych tabletów.

 

HTC

htc-one-me-official-1

O dziwo producent Nexusa 9 jako jeden z pierwszych wyraził swoje stanowisko odnośne aktualizacji swoich własnych produktów. Tak oto możemy być pewni, że One M9 oraz M9+ będą tymi pierwszymi, którzy otrzymają Androida M. Oczywiście także posiadacze One M8 nie powinni się martwić o aktualizację. Również topowe modele z serii Desire z czasem powinny uzyskać najnowszy system

 

LG

lg-s-latest-g4-teaser-focuses-on-the-upcoming-flagship-s-improved-qhd-display
Niestety, ale druga koreańska firma również nie wydała oficjalnego oświadczenia w sprawie aktualizacji Androida M. Niemniej jednak posiadacze G4 oraz G3 z pewnością nie zostaną pominięci.

 

Motorola

Motorola_Logo_2014.svg

Mimo że amerykańska firma pod chińskimi skrzydłami podobnie jak i inni nie przedstawiła swojego planu aktualizacji to możemy być niemalże pewni, że większość smartfonów bardzo szybko zostanie zaktualizowanych. Możemy mieć jedynie wątpliwości czy Motorola wciąż zadba o Moto X (2013), ale patrząc na zaangażowanie tego producenta w nowe systemy to coś czuję, że całe portfolio obecnie oferowane zostanie zaktualizowane.

 

 

Obecnie, jak widać, niewiele wiadomo na temat samego Androida M toteż producenci wstrzymują się z wielkimi zapowiedziami. Niemniej jednak powyższy temat będzie na bieżąco odświeżany i z czasem zapewne poznamy wszelkie plany największych firm.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.