ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Windows 10 22H2 niebezpieczny Koniec wsparcia Twój aktualizacja Windows 10 21H2

[SPT #149] Odchudzony Windows 10 stanie się faktem

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Wiosna już w kalendarzu, a pogoda za oknem nie rozpieszcza. Jeśli w ten marcowy tydzień zdarzyło Wam się przegapić newsy z naszego portalu, to teraz możecie to nadrobić. Zapraszam do przeczytania SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia.

Pochwała

Marcowe nowości w Microsoft Edge. Przeglądarka Microsoftu jest niemal idealna, a każdy użytkownik znajdzie tu swoją ulubioną funkcję. W ostatnich tygodniach wielokrotnie pisałem o nowościach, jakie zobaczymy w programie. Trudno w tym miejscu nie wspomnieć o trybie Internet Explorera czy pionowych kartach, które nie są dostępne u konkurentów. W marcu pojawi się także opcja szybszego uruchamiania przeglądarki, co przyda się na słabszych komputerach. Jeśli to wciąż za mało, to warto sobie też przypomnieć o ostatnio dodanych usypianych kartach, które zużywają znacznie mniej zasobów komputera.

Elektryczne BMW i4. Elektryczne samochody stają się coraz bardziej popularne szczególnie w Europie zachodniej. W Polsce można ponarzekać na niewystarczająco rozwiniętą infrastrukturę do ładowania aut. Problemem jest przede wszystkim brak możliwości naładowania pojazdu np. na osiedlowym parkingu. Inny zarzut, jaki miałem do aut elektrycznych to design. Większość z tych pojazdów jest po prostu brzydka. Aż tu nagle pojawiło się BMW i4! Jest to pierwsze auto elektryczne, które naprawdę zrobiło na mnie wrażenie. Samochód ma przyśpieszać od 0 do 100 kilometrów na godzinę w zaledwie 4 sekundy, a jego zasięg to podobno aż 530 kilometrów. Jest to pojazd, o którym będzie marzył niejeden fan ekologicznej motoryzacji.

Nie będzie Galaxy Note w tym roku. Po wielu miesiącach plotek i domysłów, w końcu pojawiła się oficjalna informacja na ten temat. Bardzo cieszy mnie takie posunięcie Samsunga. Dalsza produkcja urządzeń, które nie cieszyły się tak dużym zainteresowaniem jak seria S, nie miało sensu. Co prawda prezes Samsunga powiedział, że firma nie wycofała się z linii, a jedynie ją zawiesiła, jednak mam duże wątpliwości co do jej powrotu. Naturalnym następcą urządzeń będzie seria Fold. Galaxy Fold 3 ma bowiem pojawić się z rysikiem, którego będzie można schować w środku urządzenia. Rozkładany ekran flagowca będzie stanowił znacznie bardziej praktyczne rozwiązanie dla artystów i grafików, którzy uwielbiali rysik S Pen. Miejmy nadzieję, że cena urządzenia będzie też bardziej przystępna z uwagi na to, że technologia składanych ekranów jest już jakiś czas dostępna na rynku.

Microsoft odchudzi Windowsa 10. Windows 10 to mimo jego wielu wad, najlepsza odsłona systemu Microsoftu. Gigant z Redmond zaliczył co prawda ostatnio kilka wpadek z aktualizacjami, jednak stara się wprowadzać nowe funkcje i poprawić wrażenia z użytkowania. Jedną z nowości ma być mniejszy rozmiar oprogramowania, które zawalone jest programami, z których wielu użytkowników nie korzysta. Bloatware i śmieciowe aplikacje (np. Paint 3D) zostaną usunięte z systemu. Korzystający będzie mógł pobrać je ze Sklepu Microsoft. Takie rozwiązanie jest idealne z punktu widzenia każdego użytkownika, ponieważ nie każdy chce mieć śmietnik w oprogramowaniu.

Sprawdź najnowsze wpisy