ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Instagram prawie jak OnlyFans

Instagram dla najmłodszych – Facebook ma ma nowy pomysł

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Po wprowadzeniu aktualizacji, która ogranicza funkcję bezpośrednich wiadomości do nastolatków, Instagram może wkrótce wprowadzić nową platformę dla dzieci. Jak odkrył BuzzFeed News, gigant pracuje nad nową wersją popularnego serwisu społecznościowego ze zdjęciami, skierowanego do dzieci poniżej 13 roku życia. Według raportu nowy projekt został wspomniany w wewnętrznym poście firmy. Napisana przez wiceprezesa Instagrama Vishala Shaha, notatka mówi, że Facebook chce oferować bezpieczną wersję serwisu Instagram stworzoną w całości dla dzieci.

Instagram dla najmłodszych – Facebook ma ma nowy pomysł

„Jestem podekscytowany, mogąc ogłosić, że w uznaliśmy pracę z młodzieżą za priorytet na Instagramie i dodaliśmy ją do naszej listy priorytetów” – napisał w czwartek na forum pracowników Vishal Shah, wiceprezes do spraw produktu na Instagramie. „Będziemy budować nowy filar młodzieżowy w ramach Community Product Group, aby skupić się na dwóch rzeczach: (a) przyspieszeniu naszej pracy nad uczciwością i prywatnością w celu zapewnienia możliwie najbezpieczniejszego doświadczenia nastolatkom oraz (b) zbudowaniu wersji Instagrama, która pozwoli osobom poniżej w wieku 13 lat, aby po raz pierwszy bezpiecznie korzystać z Instagrama ”.

Zobacz także: iMac Pro, czyli ostateczny komputer Apple z Intelem i droga donikąd

Facebook Instagram

Zasady Instagrama zabraniają korzystania z platformy dzieciom poniżej 13 roku życia. Szef portalu Adam Mosseri potwierdził później w tweecie, że nowa wersja popularnej aplikacji do udostępniania zdjęć to „coś, co odkrywamy”. „Dzieci coraz częściej pytają rodziców, czy mogą dołączyć do aplikacji, które pomogą im nadążyć za znajomymi” – napisał Mosseri. „Wersja Instagrama, w której rodzice mają kontrolę, tak jak to zrobiliśmy z Messenger Kids, to coś, co planujemy. Więcej udostępnimy w przyszłości”. Ta wiadomość jest następstwem posta na blogu z Instagrama na początku tego tygodnia, w którym firma należąca do Facebooka opisała zmiany, które pojawią się na platformie w celu „ochrony młodych ludzi”.

Facebook chce dotrzeć do najmłodszych

Obecnie osoby poniżej 13 roku życia mają całkowity zakaz korzystania z Instagrama. Istnieje nawet specjalna strona pomocy do zgłaszania profili dzieci poniżej 13 roku życia zarejestrowanych w serwisie. Jednak sieć społecznościowa chce w jakiś sposób dotrzeć do tej grupy.

Facebook Instagram

Na początku tego tygodnia Facebook dodał nowe ograniczenie do Instagram, które uniemożliwia nastolatkom poniżej 18 roku życia otrzymywanie wiadomości od dorosłych, aby chronić młodszych użytkowników przed nielegalnymi treściami. Jeśli Instagram dla dzieci stanie się rzeczywistością, prawdopodobnie będzie miał kilka ograniczeń kontroli rodzicielskiej. Chociaż Facebook widzi okazję w dotarciu do dzieci, a sieć społecznościowa jest niezwykle popularna wśród nastolatków, nie wiadomo, jakie korzyści przyniosą użytkownicy, ponieważ w wielu krajach obowiązują przepisy zabraniające kierowania reklam do dzieci, nie wspominając o innych przepisach zabraniających firmom hosting treści od użytkowników w wieku poniżej 13 lat.

Warto również wspomnieć, że Facebook oferuje obecnie Messenger Kids, który pozwala rodzicom określić, z którymi użytkownikami ich dziecko może rozmawiać przez tekst, dźwięk lub wideo. W poście Instagram przyznał, że niektórzy młodzi użytkownicy mogą kłamać na temat swojej daty urodzenia, rejestrując się na platformie i powiedział, że teraz prosi nowych użytkowników o formę weryfikacji wieku.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy