ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
funkcje Microsoft edge nowości kupony

Marcowe nowości Microsoft Edge. Inne przeglądarki tego nie mają

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Ostatnio pisałem o bardzo przydatnej nowości Microsoft Edge – usypianych kartach. Według wstępnych badań giganta z Redmond, funkcja ta wydłuża żywotność baterii, zużywając średnio o 26% mniej procesora w porównaniu do normalnie funkcjonującej zakładki. Ponadto redukuje zużycie pamięci średnio o 16%. To jednak nie koniec nowych funkcji. O to, co już widać w Edge lub będzie można zobaczyć jeszcze w marcu!

Marcowe nowości Microsoft Edge

Pionowe karty

Pionowe karty Microsoft edge

Ta nowość już mogła zawitać do Waszych przeglądarek. Dla osób, które tak jak ja lubią mieć jednocześnie otwartych kilkanaście zakładek, aby mieć dostęp do właściwych informacji, opcja ta może być bardzo przydatna. Chodzi o pionowe karty, które są łatwiejsze w zarządzaniu i organizacji. Teraz każdy może przeglądać swoje karty i zarządzać nimi z bocznego panelu za pomocą jednego kliknięcia. Dzięki temu można zobaczyć całe tytuły kart i elementy sterujące, co ułatwia znajdowanie i przełączanie się między potrzebnymi zakładkami, niezależnie od tego, ile jest ich otwartych.

Aby przełączyć na karty pionowe wystarczy kliknąć ikonę w lewym górnym rogu ramki przeglądarki.

Zobacz także: Tryb Internet Explorer w Microsoft Edge to coś, czego nie mają inne przeglądarki

Nowe okno historii

nowości microsoft Edge historia

W tym miesiącu Microsoft wprowadzi również skuteczniejszy sposób szybkiego dostępu do historii i zarządzania nią bez utraty kontekstu strony, na której się znajdujesz. Teraz, gdy przejdziesz do historii, otworzy się ona jako lekkie menu z paska narzędzi zamiast otwierania pełnego widoku strony w ustawieniach. Oznacza to, że możesz łatwo wyszukiwać, otwierać i zarządzać swoją historią bez konieczności opuszczania strony. Jeśli chcesz, aby pozostała otwarta, możesz przypiąć ją na bok. Przejdź do „…” i wybierz Historia lub użyj skrótu klawiaturowego CTRL + H, aby to wypróbować.

Szybkie wyszukiwanie z Bing

Microsoft szukał sposobów, aby w przemyślany sposób wyjść poza listę linków w wynikach wyszukiwania. Rezultatem jest bogaty wizualnie format, który pozwala szybko znaleźć to, czego szukasz, bez konieczności przeglądania dużych bloków tekstu. Oczywiście nowa wyszukiwarka w Edge działa w oparciu o Bing, dlatego warto go włączyć. Te funkcje to dopiero początek, ponieważ Microsoft stara się rozwinąć możliwości wyszukiwania we wszystkich usługach Bing.

Dzięki nowej wizji wyszukiwania, wyniki mają być bardziej czytelne oraz ładniej zaprezentowane. Nowa funkcja została zaprojektowana tak, aby można było szybko znaleźć to, czego szukasz. Celem Microsoftu jest zapewnienie zarówno stylu, jak i treści. Widać to na załączonym filmie.

Startup boost

nowości microsoft edge

Podczas pracy i przeglądania Internetu szybkość ma znaczenie. Funkcja przyspieszenia uruchamiania maksymalizuje wydajność komputera, znacznie skracając czas potrzebny do otwarcia przeglądarki po ponownym uruchomieniu urządzenia lub ponownym otwarciu przeglądarki. Została ona wprowadzona w marcu. Jej opcje znajdują się w ustawieniach przeglądarki. Wstępne testy pokazują, że dzięki tej funkcji czas uruchamiania poprawia się o około 29% – 41% procent.

Źródło: Microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy