Wiele źródeł sugeruje, że 23 marca odbędzie się następne wydarzenie Apple. Firma organizuje wiosenne prezentacje, aby zapowiadać nowe produkty, ale nie jest to żadną regułą. W zależności od roku spółka Tima Cooka czasami wypuszcza produkty po prostu za pośrednictwem komunikatów prasowych. Tak było w zeszłym roku z iPadem Pro 2020. Główna różnica między wydarzeniem, a komunikatami prasowymi polega na włączeniu przygotowanej prezentacji wideo. Czego można się spodziewać 23 marca? Jakie nowości Apple zobaczymy? Pozostaje to nieco niejasne, ale wciąż krążą plotki na temat AirTags, kolejnej wersji iPada Pro i nowych wersji słuchawek AirPods.

Zobacz także: iPhone 14 Pro z dziurą w ekranie – to nie może być prawda

Apple szykuje nowości na wiosnę – konferencja już 23 marca?

W najnowszej wersji beta systemu iOS 14.5 firma dodała kartę Elementy w aplikacji Lokalizator. To dobry wskaźnik, że lokalizator Bluetooth nieuchronnie się zbliża. Jednak karta będzie również używana przez akcesoria innych firm, które integrują się z siecią, więc te dwie rzeczy nie są ze sobą nierozerwalnie powiązane.

Nowości Apple

Krążą także raporty o nowym Apple TV i to już od jakiegoś czasu. Obecny model zaczyna naprawdę tracić w porównaniu z konkurencyjnymi urządzeniami do przesyłania strumieniowego. Ostatnie informacje sugerują, że Apple TV kolejnej generacji trafi na rynek w tym roku, ale otwartą kwestią pozostaje kiedy to się stanie.

iPad Pro 2021 z ekranem miniLED to pewna nowość

Jedną z najważniejszych plotek jest to, że Apple wypuści nowego iPada Pro z technologią wyświetlania miniLED w pierwszym kwartale tego roku. Oczekuje się, że podświetlenie nowego typu pojawi się jako pierwsze w modelu z ekranem 12,9 cala, a dopiero potem w 11-calowej wersji.

Oczekuje się, że konstrukcja nowego, topowego tabletu z Cupertino będzie praktycznie taka sama, jak w modelu na 2020 rok. Największą zmianą będzie więc prawdopodobnie zmiana technologii wyświetlania, a także nowy procesor prawdopodobnie oparty na układzie A14, co oznacza uzyskanie jeszcze lepszej wydajności.

Nowości Apple

Firma podobno pracuje również nad nowym iPadem mini, który ukaże się w marcu. Ma on otrzymać 8,4-calowy wyświetlacz z mniejszymi ramkami. Niestety, nie otrzyma designu podobnego do iPada Air 4 i Pro, a zamiast tego zachowuje górną i dolną ramkę, przycisk Home i Touch ID. Ostatnio zaktualizowano iPada mini w 2019 roku, wprowadzając szybszy chipset A12 Bionic oraz obsługę Apple Pencil.

AirPods 3 na horyzoncie

Po wprowadzeniu AirPods Max w grudniu, gigant podobno ma w planach aktualizacje dla pozostałych modeli w 2021 roku. Podobno już w kwietniu pojawią się AirPods Pro drugiej generacji. Mogą one mieć „bardziej kompaktową” konstrukcję bez elementu wystającego z dolnej części wersji Pro. Bloomberg ostrzega jednak, że takie zmiany konstrukcyjne nie są gwarantowane. Mówi się, że Tim Cook i spółka stanęli przed wyzwaniami związanymi z usunięciem trzpienia, a jednocześnie zachowaniu takich funkcji takie jak tryb przezroczystości, układ H1 i redukcja szumów.

Apple opracowuje nowe podstawowe słuchawki z krótszym wspornikiem i wymiennymi końcówkami dousznymi. Będzie to następca standardowych AirPods. Informacje o cenach są niejasne, ale co najmniej jeden raport sugeruje, że AirPods 3 będą kosztować około 20% mniej niż AirPods Pro.

Źródło: Appleinsider, MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)