Unia Europejska amazon podatki

[SPT #147] Amazon.pl wystartował – no i gdzie te promocje i fajerwerki?

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Pierwszy tydzień marca za nami. Przed nami z kolei kolejna odsłona SPT, która wraca po dwutygodniowej przerwie. Zapraszam do lektury subiektywnego podsumowania tygodnia.

Pochwała

Kolejne funkcje w Microsoft Edge. Microsoft naprawdę stara się, aby przynajmniej pod względem funkcji przeglądarka Edge była numerem jeden na rynku. W bieżącym tygodniu opisałem Wam dawkę kolejnych nowości, które zmierzają do programu. Wśród nich pojawia się funkcja która ułatwia wyszukiwanie w sieci. Nie zabraknie także dodatkowych opcji dla deweloperów i użytkowników, którzy lubią korzystać ze skrótów klawiszowych. Po więcej informacji zapraszam do mojego wpisu.

Jaskinie księżycowe zostaną przebadane. Europejska Agencja Kosmiczna chce zbadać jaskinie znajdujące się na Księżycu. Misje składają się z trzech różnych etapów i mają pomóc w ewentualnym z kolonizowaniu księżyca w dalszej przyszłości. Bardzo interesujące szczegóły na ten temat przedstawił Paweł w swoim wpisie.

Galaxy Watch z Wear OS? Mam nadzieję, że te plotki okażą się prawdziwe. Jestem pewien, że Samsung dostarczyłby na rynek urządzenie z najlepszymi podzespołami. Ponadto gigant technologiczny z pewnością przyczyniłby się do poprawienia felernego Wear OS, którego Google traktuje po macoszemu. Myślę, że wielu użytkowników z chęcią kupiłoby smartwatch Samsunga, który miałby dostęp do Usług Google. Asystent Google jest czymś, co czyni zegarek urządzeniem smart.

Mapy Google z przejazdami kolejowymi. Google regularnie aktualizuje swoje Mapy o bardzo przydatne funkcje. Dziwi mnie to, że tej, która nadchodzi, jeszcze tu nie ma. W programie w końcu pojawią się bowiem przejazdy kolejowe. Użytkownicy przed zbliżeniem się do przejazdu będą ostrzegani przez przez nawigację. Biorąc pod uwagę dużą liczbę wypadków w takich miejscach, być może przyczyni się to chociaż do zmniejszania częstotliwości występowania tragicznych zdarzeń.

Krytyka

Amazon.pl wystartował. Polska witryna popularnego sklepu internetowego była zapowiadana od kilku tygodni i w końcu wystartowała. Niestety, jeżeli ktoś spodziewał się promocji na start, to mógł się zawieść. Gdyby media nie poinformowały w newsach o starcie witryny, to zapewne nikt by na nią nie zwrócił uwagi. Amazon bowiem w ogóle nie przygotował promocji ani akcji marketingowej. Nie takiego startu strony internetowej oczekiwali fani, którzy do tej pory kupowali różnego rodzaju produkty na niemieckim odpowiedniku. Liczę jednak na to, że nie wszystko jest stracone. Mam nadzieję, że Amazon w Polsce dopiero się rozkręca i wkrótce zaskoczy nas ciekawymi promocjami. Póki co, Allegro nie ma się czego bać, co potwierdzili też inwestorzy giełdowi kupując akcje spółki w dniu debiutu Amazona.

Polacy nadal boją się 5G. Zmiana cyfry przed dużym G zawsze Budzi kontrowersje. Gdy startowało 4G w Polsce, wiele osób protestowało w obawie o swoje zdrowie i życie. Szczególną niechęć wzbudzają dodatkowe maszty telekomunikacyjne. Nie inaczej jest tym razem. 5G wzbudza jeszcze większe obawy, które poparte są demagogią i niewiedzą. Niejednokrotnie słyszeliśmy o podpalonych masztach. Nic dziwnego, bowiem aż 11% Polaków zdecydowanie zgadza się ze stwierdzeniem, że 5G powoduje poważne ryzyko dla zdrowia. To przerażająco duży odsetek. Liczę jednak, że władze rozpoczną kampanię, która wyedukuje nieprzekonanych.

Miliardy pobrań aplikacji w AppGallery. Trzeba przyznać, że AppGallery od Huawei radzi sobie całkiem przyzwoicie. Gigant Pochwalił się ostatnio danymi na temat pobrań ze sklepu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt małego przekłamania. Huawei podaje, że dystrybucja aplikacji na platformie osiągnęła 384,4 miliarda w 2020 roku. Jest to liczba wręcz kosmiczna. Warto jednak zauważyć, że policzono tu też aktualizacje aplikacji, o czym gigant oficjalnie nie informuje. Marketing jest dźwignią handlu, ale podawanie liczb z kosmosu, które mają robić wrażenie nie jest właściwą praktyką.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy