ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPad OLED

Nie tylko iPhone – iPad także otrzyma świetny wyświetlacz

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Serwis DigiTimes udostępnił informacje z nadchodzącego raportu, w którym stwierdzono, że Apple pracuje nad kolejnymi urządzeniami wyposażonymi w wyświetlacze OLED. Pierwszym produktem firmy z Cupertino z tego rodzaju ekranem był Apple Watch, potem przyszła kolej na iPhone X. Teraz wygląda na to, że przyjdzie także kolej na inne urządzenia z oferty. iPad oraz komputery Mac z OLED mogą zostać wprowadzone na rynek w 2022 roku. Pełen raport DigiTimes jest już dostępny i zawiera kilka nowych rzekomych szczegółów na temat planów firmy.

Zobacz także: MagSafe zamiast Lightning – to droga do iPhone bez portów

Nie tylko iPhone – iPad także otrzyma świetny wyświetlacz

Plotki o wyświetlaczach OLED dla większych urządzeń przenośnych Apple zaczęły pojawiać się dopiero niedawno. Jednak od jakiegoś czasu krążą pogłoski, że firma przechodzi na wyświetlacze miniLED w przypadku iPadów i komputerów Mac. DigiTimes twierdzi, że te dwie technologie wyświetlania będą występowały w gamie obok siebie, „każda skierowana do innych grup klientów”.

iPad OLED

Pierwszym z serii urządzeń, które otrzyma wyświetlacz OLED, będzie prawdopodobnie zaktualizowana wersja iPada Air. Planuje się, że tablet wejdzie do produkcji w czwartym kwartale tego roku, a jego premiera rynkowa nastąpi na początku 2022 roku. Oprócz 10,9-calowego urządzenia firma rozważa również użycie ekranów OLED w 12,9-calowym iPadzie Pro, a także w 16 lub 17-calowym MacBooku Pro. Ostateczna decyzja nie została jednak podjęta.

Apple pracuje nad nowymi wyświetlaczami dla różnych grup klientów

Wiele źródeł, w tym właśnie DigiTimes, podało, że 12,9-calowy iPad Pro ekranem miniLED pojawi się na rynku w pierwszej połowie tego roku. Potem zostaną pokazane 14 i 16-calowe modele MacBooka Pro, które zadebiutują na rynku w drugiej połowie 2021 roku. Będą to pierwsze komputery firmy Tima Cooka wyposażone w nową technologię wyświetlania miniLED. Wszystko wskazuje na to, że gigant może mocno rozszerzyć ofertę MacBooków. Świetny 2020 rok na pewno rozbudził u Tima Cooka apetyt na zgarnięcie większej porcji rynkowego tortu.

iPad OLED

Firma rozważa również integrację technologii wyświetlania w zaawansowanych modelach iPada Pro i MacBooka Pro. Powołując się na źródła zaznajomione z tą sprawą, DigiTimes (przez portal MacRumors) donoszą one, że pierwsze urządzenia wykorzystujące technologię OLED pojawią się na rynku w 2022 roku. Wygląda na to, że niektóre modele – zapewne tańsze będą używały miniLED, a te flagowe zyskają ekrany OLED.

Nowy iPad Air może otrzymać ekran OLED

Chociaż dokładny model nie został określony w raporcie, pogłoski dotyczące specyfikacji i czasu uruchomienia sugerują modernizację iPada Air. Czwarta generacja tego modelu, która jest wyposażona w 10,9-calowy wyświetlacz LCD mieści się w gamie pomiędzy 10,2-calowym iPadem, a 11-calowym modele Pro, została wypuszczona pod koniec 2020 roku. Produkcja wersji z OLED rozpocznie się w czwartym kwartale 2021 roku, co oznacza premierę na początku 2022 roku, jak podają źródła.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy