ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Windows 10 niebezpieczny Koniec wsparcia Twój aktualizacja Windows 10 21H2

Windows 10 21H1 bez tajemnic. Wszystko o aktualizacji

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Microsoft wydaje duże aktualizacje dwa razy do roku. Zazwyczaj ta wprowadzana wiosną miała dodawać wiele funkcji. Niedawno jednak gigant z Redmond zmienił harmonogram i w związku z tym nadchodzący update będzie głównie naprawiał błędy. Microsoft jakiś czas temu postanowił ujawnić wszystkie tajemnice Windows 10 21H1. Czego możemy oczekiwać po aktualizacji?

Windows 21H1 oficjalnie ujawniony

narzedzia windows 10

Microsoft przedstawił kolejną aktualizację Windows 10, która jest opatrzona numerem 21H1. Z uwagi na to, że ludzie nadal bardziej niż kiedykolwiek polegają na systemie Microsoftu, aby pracować, uczyć się i bawić, gigant rozumie, jak ważne jest zapewnienie możliwie najlepszych aktualizacji, aby pomóc ludziom i organizacjom zachować ochronę i produktywność. Jest to odpowiedzialność, której nie można zlekceważyć. Po raz pierwszy wydanie aktualizacji w pierwszej połowie roku kalendarzowego zostanie dostarczone w zoptymalizowany sposób z wykorzystaniem technologii obsługi. Jakie pojawią się funkcje i co Microsoft planuje w przyszłości?

Nowe funkcje aktualizacji

Windows 10 21h1 z nowym wyglądem

Windows 10 w wersji 21H1 będzie zawierał zestaw funkcji poprawiających bezpieczeństwo, dostęp zdalny i jakość. Funkcje, które zostaną udostępnione w aktualizacji, koncentrują się na podstawowych ulepszeniach. Dlatego nowa wersja Windowsa 10 ma sprostać najpilniejszym potrzebom użytkowników.

Nowe funkcje obejmują obsługę wielu kamer dla Windows Hello i ulepszenia wydajności związane z zabezpieczeniami:

  • Obsługa wielu kamer z Windows Hello daje możliwość ustawić domyślną kamerę jako zewnętrzną, gdy dostępne są zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne kamery z Windows Hello.
  • Ulepszenia wydajności Windows Defender Application Guard, w tym optymalizacja scenariuszy otwierania dokumentów.
  • Usługa Windows Management Instrumentation (WMI) Group Policy Service (GPSVC) zaktualizuje poprawę wydajności w celu obsługi scenariuszy pracy zdalnej.

Klienci korzystający z systemu Windows 10 w wersji 2004 lub 20H2, którzy zdecydują się na aktualizację do nowej wersji, będą mogli przeprowadzić szybką instalację, ponieważ update będzie instalowany jak miesięczna łatka. W przypadku użytkowników konsumenckich lub komercyjnych korzystających z wcześniejszych wersji systemu (niż aktualizacja z maja 2020 r.) proces aktualizacji do nowej wersji będzie taki sam, jak dotychczas i będzie działał w podobny sposób, jak w przypadku poprzednich procesów aktualizowania. Wszystkie wersje systemu Windows 10 o kodzie 21H1 będą obsługiwane przez 18 miesięcy.

Zobacz także: Microsoft Edge 89 testowany. Oto nowe funkcje przeglądarki

Następne kroki

Wielowarstwowe podejście Microsoftu do opracowywania i uruchamiania aktualizacji jest kontynuowane i obejmuje pełne wykorzystanie programu Windows Insider w celu uzyskania opinii użytkowników i wglądu w dane dotyczące jakości. Już kilka dni temu zaczęto udostępniać wersję 21H1 dla niejawnych testerów Windows w kanale beta. Szeroka dostępność Windows 10 w wersji 21H1 rozpocznie się później, w pierwszej połowie tego roku kalendarzowego, a więcej informacji na temat tego wydania i sposobu jego uzyskania Microsoft poda w miarę zbliżania się jej premiery.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy