ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Klasa vlogerska

Klasa Vlogerska – pewne liceum postawiło na ciekawy kierunek nauczania

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Artykuły

Powstała Klasa Vlogerska, czyli taka, która ma uczyć, jak zostać vlogerem. Można powiedzieć, że to znak czasów lub zacząć się zastanawiać, czy faktycznie to taki dziwny pomysł. W końcu zarabianie w Internecie jest coraz popularniejsze, a stworzenie wartościowego kanału na YouTube może być bardzo opłacalne. Jednak to nie taki łatwy kawałek chleba i sama klasa o profilu vlogerskim może być niewystarczająca do tego, by osiągnąć sukces w świecie opanowanym przez social media.

Klasa Vlogerska – dla kogo i o co chodzi?

Klasa vlogerska

Vloger to osoba, która zajmuje się nagrywaniem materiałów wideo i publikacją ich w sieci. Ta definicja może nie oddawać w stu procentach, kim dokładnie jest vloger. Przecież oprócz samego nagrywania treści, trzeba jeszcze znać się na montażu, promocji oraz ogólnie social media. Może się wydawać, że to proste i nieskomplikowane zdanie, ale jednak sukces w tej dziedzinie odnoszą nieliczni. Ci, którzy na swój sukces pracowali długo lub ci, którzy mieli trochę szczęścia po drodze. Może to być też mieszanka tych dwóch czynników. Czy da się więc nauczyć tego, jak być vlogerem? Wygląda na to, że tak, a przynajmniej częściowo. W 1 Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku powstała bowiem Klasa Vlogerska. Dla kogo jest to odpowiedni wybór?

Chcesz założyć własną markę lub kanał w mediach społecznościowych? A może wiążesz swoją przyszłość z szeroko pojętym marketingiem? Klasa Vlogerska jest dla Ciebie! Podczas 4-letniej edukacji pomożemy Ci stworzyć markę / wizerunek, zbudować własną identyfikację wizualną, pozyskać wartościowych fanów oraz nauczymy jak radzić sobie z hejtem i sukcesem! Będziesz również jeździć na wycieczki, organizować uroczystości szkolne oraz je relacjonować, uczestniczyć w międzynarodowym programie Erasmus. To profil dla osób kreatywnych i aktywnych!

Klasa Vlogerska – opis 1 Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku

Zobacz też: Co nowego może przynieść Xiaomi Mi Band 6?

Uczniowie, którzy zdecydują się na obranie takiego kierunku, będą mogli nauczyć się m.in. jak budować własną markę w sieci czy jak założyć sklep internetowy i promować swojej produkty. Do tego mają dojść zajęcia z ludźmi, którzy już sukces osiągnęli (np. Arkadiusz „Pan” Pawłowski). Warto jeszcze dodać, że szkoła oferuje jeszcze profile takie jak Gamingowy czy o Nowych Technologiach.

Czy takie kierunki to przyszłość?

Możemy spodziewać się coraz większej liczby podobnych kierunków w liceach czy na studiach i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu sieć i tworzenie materiałów na YouTube, Instagram czy jakąkolwiek inną platformę, może być doskonałym źródłem zarobku. Nie jest to oczywiście zajęcie dla każdego, a tym bardziej nie każdemu uda się utrzymać z tego typu zajęć. Jest to jednak pewna ścieżka kariery, która może prowadzić do naprawdę sensownych zarobków.

Tutaj jednak wiele zależało będzie od tego, jak mają wyglądać zajęcia w takiej Klasie Vlogerskiej i kto je będzie prowadził. Warsztaty z osobami, które osiągnęły sukces z pewnością będą pomocne dla przyszłych twórców, ale co z całą resztą? Podstawy montażu czy obróbki zdjęć też muszą prowadzić profesjonaliści, a dodatkowo ta wiedza powinna być stale uzupełniana. W sieci trendy zmieniają się bardzo szybko i to dziś jest w stanie zapewnić sukces, za pół roku może być już nieaktualne. To samo tyczy się algorytmów, które na Instagramie czy Facebooku także się zmieniają. Nie ma przecież jednego, sprawdzonego przepisu na sukces w social mediach. Do tego dochodzi jeszcze jedna rzeczy, czyli sama zawartość. Bez odpowiedniego „kontentu”, który będzie w stanie przemówić do odbiorców, trudno oczekiwać efektów, a w tym tego typu zajęcia niekoniecznie mogą pomóc.

Świat się zmienia

Można powiedzieć, że świat się zmienia i z bycia Vlogerem też da się zrobić dyplom. Po części tak i to chyba dobrze, że podobne klasy powstają. Czy jednak przełoży się to na sukces osób, które zdecydują się zapisać na tego typu zajęcia? To czas pokaże, ale od teorii o wiele ważniejsza będzie tutaj praktyka. Uczniów takiego profilu raczej nie będzie jak zmusić do tego, by stali się systematyczni i stale rozwijali, bo to już kwestia indywidualna u każdego człowieka. Takie zajęcia mogą być pożyteczne, o ile nie będą budowały poczucia, że sukces przychodzi łatwo i dla każdego. Inaczej wielu uczniów może się poczuć solidnie oszukanych. A Wy, co sądzicie o tego typu klasach i profilach?

Źródło: SpidersWeb / 1 Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku

Sprawdź najnowsze wpisy