ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Netflix

10 najlepszych filmów Netflixa. Te produkcje musisz obejrzeć!

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

W zeszłym tygodniu opublikowałem zestawienie czterech najlepszych filmów Netflixa. Tytułowa platforma ma w swojej ofercie tak wiele różnego rodzaju produkcji, że postanowiłem stworzyć kolejną listę – tym razem zawierającą aż 10 najlepszych filmów Netflixa. Nie będę powielał tytułów z poprzedniej publikacji, ale wciąż będzie to zestawienie w pełni subiektywne, co oznacza, że nie wszyscy muszą się z nim zgadzać. Kolejność jest przypadkowa.

10 najlepszych filmów Netflixa

1. Tańcząc z ptakami

„Tańcząc z ptakami” to film dokumentalny skupiający się na rzadko spotykanych ptakach. Produkcja jest prawdziwą gratką dla miłośników ornitologii, choć nie tylko. Podczas seansu zobaczymy jedyne w swoim rodzaju rytuały godowe, wspaniałe pokazy upierzenia i inne fascynujące zachowania rajskich ptaków.

2. Dwóch papieży

„Dwóch papieży” to film opowiadający o perypetiach Papieża Franciszka i Papieża Benedykta. Każdy z nich ma zupełnie inne podejście do wiary, co prowadzi do wielu interesujących sytuacji. Mężczyźni będą musieli znaleźć wspólny język, aby nie doprowadzić do rozłamu kościoła katolickiego.

3. Elegia dla bidoków

„Elegia dla bidoków” to opowieść o byłym żołnierzu marine, który teraz studiuje na uniwersytecie Yale i jest bliski zdobycia wymarzonej pracy. Pod wpływem nagłych wydarzeń mężczyzna zostaje zmuszony do powrotu do rodzinnego domu, z którym nie chciał mieć nic wspólnego. Nowe miejsce to nowe problemy.

4. Opiekun

„Opiekun” opowiada wspaniałą historię przyjaźni pomiędzy młodym chłopakiem chorym na dystrofię mięśniową, a jego opiekunem. Z czasem przyjaciele wyruszają w podróż, która zaznajomi ich z fundamentalnymi wartościami.

5. Okja

„Okja” to idealna pozycja dla fanów Sci-Fi. Produkcja opowiada o młodej dziewczynie, która stara się za wszelką cenę uchronić tytułową Okję przed złowrogą korporację. Okja to nic innego, jak ogromne stworzenie, będące jednocześnie najlepszym przyjacielem głównej bohaterki.

6. Aż do kości

„Aż do kości” to film opowiadający o młodej anorektyczce, która ciągle dąży do tego, by schudnąć kolejne kilogramy. Cierpi nie tylko ona, a także jej rodzina, która w końcu decyduje się wysłać ją do specjalnego ośrodka prowadzonego przez znanego lekarza. Bohaterka podejmuje walkę o normalne życie.

7. Nie ma drugiej takiej

„Nie ma drugiej takiej” to dramat Netflixa opowiadający o związku dwojga osób, którzy są ze sobą w zasadzie od zawsze. Kiedy kobieta dowiaduje się o tym, że jest śmiertelnie chora, zaczyna szukać nowej partnerki dla swojego narzeczonego, który zdecydowanie nie należy do grona mistrzów podrywu.

8. Kronika świąteczna

„Kronika świąteczna” to pozycja dla całej rodziny. Fabuła tej niezwykle ciekawej produkcji jest dość typowa, co oczywiście nie ma na celu jej umniejszyć. Kiedy rodzeństwo rozbija sanie Świętego Mikołaja, oboje wyruszają z nim na podróż pełną przygód, by uratować Święta Bożego Narodzenia. Będzie ciekawie!

9. Benji

„Benji” to kolejny film dla całej rodziny w niniejszym zestawieniu. Pozycja opowiada o tytułowym psie, który zostaje potajemnie przygarnięty z ulic Nowego Jorku przez młodego chłopaka imieniem Carter. Kiedy on i jego siostra zostają uprowadzeni, mały terier rusza im na ratunek.

10. Trauma

„Trauma” to całkiem nieźle oceniany dramat opowiadający o mężczyźnie, którego rodzina (żona i córka) zniknęła z izby przyjęć. Zdesperowany mąż i ojciec rozpoczyna poszukiwania, tylko po to, by wkrótce odkryć, że szpital nie mówi mu całej prawdy.

10 najlepszych filmów Netflixa – podsumowanie

To by było na tyle, jeśli chodzi o wyselekcjonowane przeze mnie pozycje. Po raz kolejny zaznaczam, że to subiektywna lista, więc nie wszyscy muszą się zgadzać z moimi wyborami.

Zobacz także: Piątkowa aktualizacja biblioteki Netflixa. Dodano 8 świetnych nowości w sam raz na weekend!

Koniecznie dajcie znać w komentarzach, jakie jeszcze filmy Netflixa warto waszym zdaniem obejrzeć!

Sprawdź najnowsze wpisy