Apple szykuje nowe komputery iMac 2021. Plotki na ten temat pojawiają się od bądź dawna. Obecna forma najpopularniejszego komputera all-in-one znana jest od 2012 roku. Urządzenie cały czas prezentuje się efektownie, ale czas na zdecydowane zmiany i odświeżenie konstrukcji. Jon Prosser, znany z wiarygodnych przecieków na temat produktów Apple stwierdził dzisiaj, że nadchodzące modele będą oferować pięć opcji kolorystycznych, odzwierciedlających kolory iPada Air czwartej generacji. Ujawnił także szereg dodatkowych szczegółów na temat kolejnej generacji Maca Pro – tym razem z procesorem produkcji Apple.

Zobacz także: Najlepszy, tani iPhone, którego możesz teraz kupić

iMac 2021 coraz bliżej debiutu – będzie miał coś z iPada Air

W nowym filmie na kanale YouTube FrontPageTech Prosser wyjaśnił, że przeprojektowane komputery iMac będą dostępne w wersjach Silver, Space Grey, Green, Sky Blue i Rose Gold. To dokładnie takie kolory, jak dostępne są w przypadku najnowszej wersji iPada Air. Podzielił się także renderami nowych opcji kolorystycznych i tym, jak może wyglądać przeprojektowany komputer. Zauważył jednak, że nie widział jeszcze tylnej części nowego projektu, więc jego dzieło jest wyłącznie oparte na spekulacjach, poza kolorem.

iMac 2021

W każdym razie iMac otrzyma przeprojektowany wyświetlacz od krawędzi do krawędzi, podobny do iPada Pro. ​​Rendery mają porty z tyłu, ale nie jest jasne jak wygląda tylna część przeprojektowanych komputerów iMac. Całość opisana jest jako opisany jako połączenie Pro Display XDR i iPada Pro. Nowy model nie otrzyma funkcji takich jak Face ID.

iMac 2021

Dziennikarz wyjaśnił, że gama opcji kolorystycznych ma na celu wykorzystanie nostalgii za oryginalnym komputerem all-in-one, który był dostępny w kilku kultowych kolorach, takich jak limonka, truskawka, jagoda, winogrono i mandarynka. Przeprojektowane modele z cieńszymi ramkami i chipami Apple są oczekiwane od jakiegoś czasu, ale nie jest jasne, kiedy dokładnie mają zostać wprowadzone na rynek. Prawdopodobnie stanie się to w tym roku, choć nie jest jasne czy oba rozmiary pojawią się w tym samym czasie.

iMac 2021

Nowy Mac Pro z procesorem Apple to niespodzianka

Prosser przedstawił również szereg dodatkowych szczegółów na temat nadchodzącego Mac Pro z chipsetem z Cupertino, podtrzymując wcześniejsze plotki Marka Gurmana z Bloomberga. Gurman poinformował, że nowy flagowy komputer będzie mniejszy o połowę od obecnej wersji, umieszczając go gdzieś w połowie między nim, a Makiem mini. Spekuluje się, że obudowa ma być wykonana z aluminium i może wywoływać nostalgię za Power Mac G4 Cube.

iMac 2021

Najmocniejszy komputer w ofercie spółki z Cupertino otrzyma nową konstrukcję zaprojektowany z jednostką obliczeniową na dole i dużym radiatorem na górze. Apple podobno planowało wypuścić na rynek nowego, mniejszego Mac Pro do końca 2022 roku, ale premiera może zostać przyspieszona. Prosser opisał obydwa urządzenia jako prototypy, więc nie ma żadnych wskazówek, kiedy możemy je zobaczyć, ale wydaje się, że do debiutu jest już blisko. Ponieważ wydarzenie marcowe wciąż pozostaje wątpliwe, prawdopodobnie premiery możemy oczekiwać w drugiej połowie 2021 roku.

Źródło: MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple.