ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
MacBook pro 2021

Apple wraca do przeszłości – sprawdzone funkcje w MacBook Pro 2021

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Apple planuje wypuścić dwa nowe modele MacBook Pro 2021, które zostaną wyposażone w rozwiązania dawno niewidziane w przenośnych komputerach z Cupertino. Po sześciu latach ma wrócić port HDMI oraz czytnik kart SD, a stanie się to już w drugiej połowie tego roku. Takie informacje podane nam analityk Ming-Chi Kuo, który nakreślił swoje oczekiwania w notatce badawczej uzyskanej przez serwis MacRumors. O powrocie czytnika kart SD po raz pierwszy poinformował Mark Gurman z Bloomberga w zeszłym miesiącu.

Zobacz także: Apple zmienia strategię i już nie wymieni Twojego zepsutego iPhone 12

Apple wraca do przeszłości – sprawdzone funkcje w MacBook Pro 2021

Kuo przewiduje, że dwa nowe modele MacBooka Pro, które zadebiutują w drugiej połowie 2021 roku otrzymają kilka znaczących zmian konstrukcyjnych i specyfikacji. Niektóre z praktycznych zmian dla użytkowników dotyczą wyposażenia komputery w czytnik kart SD i port HDMI.

MacBook Pro 2021

W zeszłym miesiącu Kuo powiedział, że Apple planuje zaprezentować nową generację MacBooka Pro z kilkoma zmianami. Chodzi między innymi o powrót złącza ładowania MagSafe, choć być może w nieco innej formie, usunięcie paska dotykowego Touch Bar i powrót większej liczby portów wbudowanych w notebooki w celu rozszerzenia łączności. Mark Gurman z Bloomberga powtórzył wiele z tych szczegółów w swoich raportach. Kuo powiedział, że tajwańska Genesys Logic będzie wyłącznym dostawcą czytnika kart SD w modelach MacBooka Pro 2021. Według raportu, Apple prawdopodobnie zastosuje również podświetlenie miniLED w nowych modelach MacBooków. Prawdopodobnie nowa generacja zadebiutuje w dwóch rozmiarach, jako model 14 oraz 16-calowy.

MacBook Pro 2021 oraz nowy iPad Pro z ekranami miniLED

Według źródeł cytowanych przez DigiTimes, tajwańska firma Ennostar rozpocznie produkcję wyświetlaczy miniLED do nadchodzącego 12,9-calowego iPada Pro pod koniec pierwszego lub drugiego kwartału tego roku. Ennostar to spółka założona wspólnie w styczniu 2021 roku przez producentów związanych z diodami LED, Epistar i Lextar Electronics.

MacBook Pro 2021

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje nowego 12,9-calowego iPada Pro z podświetleniem miniLED w pierwszej połowie tego roku, a Epistar będzie wyłącznym dostawcą chipów, które będą umieszczane w jednostkach dostarczanych przez Lextar, twierdzi raport. O tych ramach czasowych mówiło się kilka razy, a niektóre doniesienia zawężają debiut rynkowy do pierwszego kwartału, więc możliwe jest, że nowy iPad Pro zostanie wprowadzony w marcu.

Oczekuje się, że nowy flagowy tablet z Cupertino będzie również wyposażony w szybszy chip A14X, a także obsługę sieci 5G w modelach z łącznością komórkową. Nie jest jasne, czy spółka Tima Cooka planuje jednocześnie wprowadzić także 11-calowego iPad Pro. Wiele plotek wspomniało tylko o 12,9-calowym modelu. Jedną z możliwości jest to, że podświetlenie miniLED będzie ograniczone do większego urządzenia, a kluczowe nowości modelu 11-calowego będą ograniczone do układu A14X i obsługi 5G. 

Źródło: MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy