Pierwsza beta iOS 14.5 została wydana na początku tego miesiąca. Teraz otrzymaliśmy kolejną testową wersję oznaczoną numerem „2”. W poprzedniej aktualizacji wprowadzono świetną możliwość odblokowywania iPhone za pomocą Apple Watch, gdy na twarzy mamy maskę. To wydanie będzie pełne nowych opcji. Apple wreszcie wprowadzi nową aplikację Muzyka do iOS. Program otrzyma nowy sposób udostępniania tekstów i ulepszone menu. To świetna wiadomość, bo obecna wersja nie jest wygodna, szczególnie jeżeli mamy dużą bibliotekę. Zobaczcie co się zmieniło.

Zobacz także: ProMotion to za mało – Apple ma nowy pomysł na ekran w iPhone

Gesty przesuwania w albumach i listach odtwarzania, jak w innych aplikacjach Apple

Podobnie jak w aplikacji Mail, Muzyka oferuje teraz gesty przesuwania z kilkoma szybkimi akcjami dostępnymi w albumach i listach odtwarzania. Użytkownicy mogą przesuwać palcem w prawo na utworze, aby wyświetlić elementy sterujące „Odtwórz następny” i „Odtwórz ostatni”, lub przesunąć w lewo, aby uzyskać dostęp do opcji „Dodaj do biblioteki”, „Pobierz” lub „Usuń”. Niestety nie ma możliwości zmiany zachowania każdego gestu, ale mam nadzieję, że Apple wprowadzi taką możliwość w przyszłej aktualizacji.

Nowe menu w aplikacji Muzyka w iOS 14.5

Firma z Cupertino wprowadziła nowe menu podręczne w iOS 14, które jest bardziej intuicyjne i łatwiej dostępne. W iOS 14.5 takie rozwiązanie zostało wdrożone w aplikacji Muzyka. Dostęp do wyskakującego menu w programie jest również łatwiejszy, ponieważ dodano przycisk „Więcej opcji” dla każdego pojedynczego utworu.

iOS 14.5 Muzyka

Oprócz nowego rodzaju menu i przycisku „Więcej opcji” spółka Tima Cooka zmieniła także ikony niektórych przycisków, takich jak „Pobierz” – który jest teraz po prostu strzałką w dół zamiast chmury ze strzałką. To po prostu kosmetyczne zmiany.

Udostępnianie tekstów piosenek w serwisach społecznościowych

iOS 13.5 był pierwszą wersją oprogramowania, która umożliwiała użytkownikom udostępnianie utworów Apple Music w Instagram Stories. Teraz Apple robi kolejny ukłon dla tych, którzy nie mogą żyć bez serwisów społecznościowych. W iOS 14.5 zadebiutuje opcja, która umożliwia subskrybentom serwisu streamingowego udostępnianie określonych fragmentów tekstów piosenek w sieciach społecznościowych.

iOS 14.5 Muzyka

Po dotknięciu przycisku „Więcej opcji” program wyświetla teraz dwa przyciski „Udostępnij muzykę” i „Udostępnij teksty”. Wybierając opcję „Udostępnij tekst”, użytkownik może wybrać do trzech wersetów tekstu i pokazać go w Instagram Stories, Messenger oraz iMessage.

Zmiana domyślnego odtwarzacza – jeżeli komuś Muzyka w iOS 14.5 się nie spodoba

Pierwsza wersja beta iOS 14.5 umożliwiła użytkownikom zmianę domyślnego odtwarzacza muzyki dla żądań Siri. Niestety ta opcja została wyłączona. Prawdopodobnie dlatego, że nadal nie działała zgodnie z oczekiwaniami. Mamy nadzieję, że Apple włączy ją ponownie przed oficjalną premierą iOS 14.5.

Beta systemu iOS 14.5 jest obecnie dostępna dla programistów i użytkowników zarejestrowanych w programie Apple Beta Software. Oficjalna wersja pojawi się na rynku wiosną.

Źródło: 9to5mac

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple.