ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Office iPad

iPad wreszcie otrzymał Microsoft Office w odpowiedniej formie

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Jeśli chcieliśmy skorzystać z Microsoft Office na iPada, dotychczas musieliśmy uruchamiać poszczególne aplikacje, czyli Word, Powerpoint i Excel. Mimo tego, że iPhone otrzymał uniwersalną aplikację Office w lutym ubiegłego roku, w przypadku tabletów z Cupertino tak się nie stało. W końcu gigant z Redmond nadrobił zaległości – iPad otrzymał jedną, uniwersalną aplikację Microsoft Office.

Zobacz także: iPad będzie miał konkurenta – składany iPhone z obsługą Apple Pencil

iPad wreszcie otrzymał Microsoft Office w odpowiedniej formie

Nowa aplikacja Office zapewnia proste, zintegrowane środowisko, które stawia narzędzia potrzebne do pracy na urządzeniu przenośnym na pierwszym miejscu. Firma zaczęła od połączenia istniejących aplikacji mobilnych Word, Excel i PowerPoint w jedną. Dzięki temu wszystkie dokumenty znajdują się w jednym miejscu, zmniejszają potrzebę przełączania się między wieloma aplikacjami i znacznie zmniejszają zajmowane miejsce w naszym urządzeniu, w porównaniu z wieloma zainstalowanymi opcjami. Nowe możliwości mają wykorzystać funkcje urządzeń mobilnych, takie jak kamera, aby umożliwić tworzenie treści w mobilnych warunkach. Zostało dodane nowe okno akcji, które pomaga w wykonywaniu wielu typowych zadań.

Microsoft Office iPad

Pakiet Office jest teraz dostępny na iPadzie: Łączymy znane Ci aplikacje Word, Excel i PowerPoint w jedną aplikację zoptymalizowaną pod kątem iPadOS. Ponadto zobaczysz dodatkowe narzędzia, które zapewnią Ci większą produktywność niż kiedykolwiek. Na przykład będziesz mógł szybko tworzyć i podpisywać pliki PDF oraz przekształcać obrazy w dokumenty.

Łatwe przechodzenie do przepływów pracy opartych na obrazach: dotknij opcji „Udostępnij” w galerii telefonu poza aplikacją pakietu Office, aby przejść do kilku czynności, takich jak Utwórz PPT, Utwórz PDF i nie tylko. Ponadto, jeśli po otwarciu aplikacji Office są jakieś najnowsze zrzuty ekranu, są one wyświetlane jako sugestia, aby pokryć je w formacie PDF lub PPT. Wstaw datę, kształt, obraz i notatki w formacie PDF: teraz możesz łatwo wstawiać datę, kształt, obraz i notatki w plikach PDF, korzystając z nowych funkcji.

Microsoft Office iPad

Świetna aplikacja i niemiła niespodzianka dla posiadaczy iPada Pro

Wersja 2.46 wreszcie daje nam natywną aplikację na iPada. Program można teoretycznie pobrać bezpłatnie ze sklepu App Store. Możemy wybrać wersję indywidualną lub w pakiecie rodzinnym. Jeżeli jednak spojrzymy na szczegóły, to niektórych użytkowników czeka niemiła niespodzianka. Pakiet Office jest bezpłatny dla użytkowników iPada Air, iPada i modelu mini, ale wymaga subskrypcji platformy Microsoft 365, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji. W przypadku użytkowników iPada Pro wymagana jest płatna subskrypcja, aby nawet edytować lub tworzyć dokumenty. To pozycjonowanie produktu jest bardzo ciekawe…

Pakiet dla iPada zachowuje wszystkie funkcje istniejących aplikacji mobilnych Word, Excel i PowerPoint, ale wymaga znacznie mniej pamięci tabletu niż korzystanie z trzech oddzielnych programów. Dwie z poszczególnych aplikacji na tablety Apple otrzymały w zeszłym miesiącu aktualizacje, w tym obsługę gładzika w programie Word.

Źródło: 9to5mac

Sprawdź najnowsze wpisy