ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
serial przyjaciele zniknie z netflixa

4 najlepsze filmy Netflixa – te produkcje warto obejrzeć!

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Wiele osób zastanawia się, jakie są najlepsze filmy Netflixa. Mimo że „najlepsze” to pojęcie względne, w niniejszym artykule wyselekcjonowałem cztery tytuły produkcji wspomnianej platformy, które powinny się spodobać większości osób. Bez zbędnego przedłużania, przejdźmy do ich listy. Kolejność jest przypadkowa.

Najlepsze filmy Netflixa – co warto obejrzeć?

1. Irlandczyk

Irlandczyk Netflix

Irlandczyk to film w reżyserii Martina Scorsese, którego akcja rozgrywa się w powojennej Ameryce. Opowieść obserwujemy z oczu Franka Sheerana – płatnego mordercy i oszusta pracującego na zleceniu popularnych przestępców. Fabuła tej niezwykle ciekawej produkcji koncentruje się wokół sprawy zaginięcia Jimmy’ego Hoffa, pełniącego funkcję przywódcy związków zawodowych. Irlandczyk pokazuje działanie przestępczego półświatka od wewnątrz, a także obnaża powiązania świata polityki z kryminalistami. W rolach głównych Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci.

  • Ocena na Filmwebie: 7,1/10
  • Ocena na IMDB: 7,9/10

2. Brud

Netflix Brud

Brud to produkcja oparta na bestsellerowej autobiografii zespołu metalowego Mötley Crüe. Film zabiera widza w podróż pełną seksu, narkotyków, rock’n’rolla i sławy. Mówiąc prościej – doświadczymy tu prawdziwej jazdy bez trzymanki. Podczas seansu śledzimy perypetie czterech postaci: Vince’a Neila, Nikkiego Sixa, Micka Marsa i Tommy’ego Lee. Poznajemy ich początki, a także kluczowe momenty w karierze i życiu osobistym. Lata młodości tej czwórki były tak ciekawe, że nie trzeba być fanem Mötley Crüe, by się dobrze bawić – film ogląda się niczym pokręcony komediodramat. W rolach głównych Douglas Booth, Daniel Webber i Machine Gun Kelly (Colson Baker).

  • Ocena na Filmwebie: 7,1/10
  • Ocena na IMDB: 7/10

3. Klaus

Klaus Netflix

Jeśli chodzi o najlepsze filmy Netflixa, nie można zapomnieć o Klausie. To animowana opowieść o mężczyźnie imieniem Jesper, który okazał się być najgorszym studentem w akademii listonoszy. W związku z kiepskimi wynikami, został on wysłany na wyspę za północnym kołem podbiegunowym, której mieszkańcy w ogóle nie wysyłają listów. Kiedy zrezygnowany Jesper decyduje się wrócić do domu, niespodziewanie znajduje wsparcie u miejscowej nauczycielki i stolarza imieniem Klaus. Wkrótce życie na wyspie zaczyna się zmieniać – ludzie stają się życzliwsi, a świąteczna atmosfera w końcu daje o sobie znać. W rolach głównych Jason Schwartzman, J.K. Simmons i Rashida Jones.

  • Ocena na Filmwebie: 8,1/10
  • Ocena na IMDB: 8,2/10

4. Historia małżeńska

Netflix historia małżeńska

Zestawienie najlepszych filmów Netflixa nie może się obejść bez Historii małżeńskiej. Produkcja opowiada o małzeństwie z dziesięcioletnim stażem, które powoli zaczyna się rozpadać. On otrzymuje szansę zadebiutowania na Broadwayu, a ona dostaje lukratywną propozycję z Los Angeles. Przez swoje własne ambicje para zaczyna się coraz bardziej od siebie oddalać, przez co cierpią nie tylko oni sami, a także ich syn, którego wspólnie wychowują. W rolach głównych Scarlett Johansson, Adam Driver i Laura Dern.

  • Ocena na Filmwebie: 7,4/10
  • Ocena na IMDB: 7,9/10

Najlepsze filmy Netflixa – podsumowanie

To by było na tyle, jeśli chodzi o wyselekcjonowane przeze mnie najlepsze filmy Netflixa. Rzecz jasna platforma ma w ofercie znacznie więcej ciekawych tytułów, ale opisanie ich wszystkich zajęłoby całe wieki.

Zobacz także: Wtorkowa, ogromna aktualizacja biblioteki Netflixa. Dodano aż 35 kapitalnych tytułów!

Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej, jakie filmy Netflixa wy uważacie za szczególnie interesujące!

Sprawdź najnowsze wpisy