ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
telewizory LG 2021

Telewizory LG na 2021 rok wkrótce trafią do sklepów – przyjrzyjmy się im bliżej

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Artykuły

LG ogłosiło dziś, że do ogólnoświatowej sprzedaży trafiają telewizory koreańskiego producenta na 2021 rok. Wybrane serie i modele powinny pojawić się w sklepach jeszcze w tym kwartale. To dobry moment, by przyjrzeć się bliżej propozycjom LG na ten rok.

Telewizory LG na 2021 rok – oto ich najważniejsze elementy

Telewizory LG z tegorocznej oferty mogą się pochwalić obsługą formatów Dolby Vision IQ, Dolby Atmos i HDR10 PRO oraz trybu Filmmaker Mode. Jest też coś, co przypadnie do gustu graczom – Game Optimizer. To funkcja, która automatycznie dobiera najlepsze ustawienia obrazu dla danej gry. Dla kibiców sportowych LG przygotowało opcję Sports Alert.

Wszystkie telewizory LG na 2021 rok obsługują zwrotny kanał audio eARC. Ułatwia to podłączenie telewizora do systemu audio oraz uzyskanie optymalnego dźwięku. Nie zabrakło również automatycznego trybu niskiego opóźnienia (ALLM – Auto Low Latency Mode). Pozwala on uniknąć opóźnień podczas rozgrywki. LG poinformowało, że wybrane modele współpracują też z innymi funkcjami interfejsu HDMI 2.1.

Funkcja LG AI Picture Pro wykrywa poszczególne obiekty w obrazie i przetwarza je w sposób niezależny. Efektem ma być zwiększenie wrażenia przestrzeni i głębi każdej sceny.  Funkcja AI Sound Pro miksuje dwukanałowy dźwięk do wirtualnego dźwięku przestrzennego 5.1.2, natomiast automatyczna regulacja głośności Auto Volume Leveling zapewnia jednakowy poziom dźwięku podczas przełączania kanałów lub aplikacji streamingowych.

Większość modeli z nowej oferty posiada inteligentny procesor α (Alpha) 9 Gen 4 AI. Wykorzystuje on algorytm uczenia głębokiego, by efektywnie skalować obraz do wyższej rozdzielczości. Według LG procesor optymalizuje również jakość obrazu, dostosowując natężenie światła w każdej scenie. Tegoroczne modele wyposażono również w system webOS 6.0 z udoskonalonym interfejsem. Obsługa telewizorów ma być prostsza niż dotychczas. Pilot Magic otrzymał dedykowane przyciski skrótów zapewniające błyskawiczny i łatwy dostęp do materiałów oferowanych przez popularne serwisy – zaznacza również LG.

OLED, QNED Mini LED i NanoCell – co dokładnie proponuje LG?

Zacznijmy od modeli LG OLED. Reprezentują je serie Z1, G1, C1, B1, A1. Te telewizory posiadają ekrany z samoświecącymi diodami. Ich atutem ma być również smukła konstrukcja pozwalająca na dopasowanie urządzeń do różnych wnętrz. Poszczególne serie mają także inne cechy:

  • Modele z serii G1 posiadają matryce wykonane w technologii OLED evo. Ekrany osiągają większą luminancję, co pozwala na wyświetlanie jaśniejszego i żywszego obrazu.
  • Seria C1 oferuje największy wybór przekątnych ekranu, od 48″ do 83″.
  • Najbardziej przystępną cenę otrzymają telewizory z serii A1 i B1.

W telewizorach QNED Mini LED LG skupiło się na jakości wyświetlanego obrazu. Modele z tej linii, dostępne w wersjach 8K (QNED99, QNED95) i 4K (QNED90, QNED85), posiadają opracowaną przez LG technologię Quantum Dot NanoCell, a także podświetlenie Mini LED. Efektem mają być m.in. głęboka czerń i znakomita jakość obrazu HDR.

W ofercie na 2021 rok najliczniejsza jest seria NanoCell. Składa się ona z modeli 8K (NANO99, NANO95) oraz 4K (NANO90, NANO85, NANO80, NANO77, NANO75). Każdy z tych telewizorów posiada ekran wykonany w technologii, która wykorzystuje nanocząsteczki zwiększające czystość barw podstawowych. Cel to realistyczny obraz.

Kiedy telewizory LG na 2021 rok pojawią się w sklepach?

Wybrane serie oraz modele telewizorów mają trafiać do współpracujących sklepów detalicznych już od końca pierwszego kwartału bieżącego roku – informuje LG. Szczegółowe informacje na temat dat rozpoczęcia sprzedaży i dostępnych linii produktów będą ogłaszane lokalnie.

Czytaj także: InkPad Color – prawie 8 cali i kolorowy wyświetlacz, czyli świat e-booków w nowej formie

Nie tylko LG prezentuje w ostatnim czasie nowe telewizory. W styczniu pisaliśmy o telewizorach Samsunga na 2021 rok. Koreański producent proponuje linie Neo QLED, MicroLED, a także Lifestyle TV. Również w styczniu informowaliśmy o nowych telewizorach Sony. Tworząc modele na 2021 rok firma skupiła się na procesorze Cognitive Processor XR, który ma naśladować ludzki mózg.

źródło: LG

Sprawdź najnowsze wpisy