Apple Watch

Apple bezpłatnie naprawi Apple Watch, gdy watchOS 7.3.1 nie pomoże

2 minuty czytania
Komentarze

Apple udostępniło wczoraj system watchOS 7.3.1, który ma naprawić problem z ładowaniem zegarka Series 5 oraz SE. W dokumencie dotyczącym nowego oprogramowania firma przedstawia problem, który dotknął „bardzo małą liczbę klientów”. Apple twierdzi, że osoby te zauważyły problem z ładowaniem, po przejściu zegarka w tryb rezerwy mocy. Podczas gdy watchOS 7.3.1 pozwoli zapobiec problem użytkowników, którzy wcześniej ich nie doświadczyli, ci którzy już mieli problem, mogą potrzebować wsparcia od firmy. Spółka z Cupertino mówi że, aby sprawdzić czy błąd dotyczy naszego zegarka Apple Watch, użytkownicy powinni umieścić swoje urządzenie na ładowarce, a następnie odczekać co najmniej 30 minut. Jeśli zegarek nie ładuje się po upływie tego czasu, musimy skontaktować się ze Wsparciem Apple, aby umówić się na naprawę, która zostanie wykonana bezpłatnie.

Zobacz także: Magia pewnego połączenia, czyli Tim Cook o tym, co lubi robić Apple

Apple bezpłatnie naprawi Apple Watch, gdy watchOS 7.3.1 nie pomoże

Funkcja rezerwy mocy umożliwia wyświetlanie czasu na zegarku, jednocześnie oszczędzając baterię. Wtedy Apple Watch i iPhone nie komunikują się i nie mamy dostępu do innych funkcji smartwatcha. Apple wyjaśnia w swoim nowym dokumencie wsparcia, że ​​bardzo mała liczba klientów z Apple Watch Series 5 lub SE napotkała problem z brakiem ładowania ich zegarka po przejściu w tryb rezerwy mocy

Apple Watch

Spółka Tima Cooka twierdzi, że udostępniony wczoraj publicznie system zapobiega występowaniu tego problemu na innych urządzeniach Series 5 lub SE. Oznacza to, że aktualizacja nie rozwiąże problemu u użytkowników, którzy już go doświadczają, ale powinna zapobiec wystąpieniu tego problemu u innych.

WatchOS 7.3.1 umożliwi uniknięcie problemu z ładowaniem

Firma wydała watchOS 7.3.1, niewielką aktualizację systemu operacyjnego, który została wydany we wrześniu.Oprogramowanie pojawia się kilka tygodni po opublikowaniu wersji 7.3.

Apple Watch

‌‌Aktualizację można pobrać bezpłatnie za pośrednictwem dedykowanej aplikacji Watch na iPhone, przechodząc do opcji Ogólne> Aktualizacja oprogramowania. Aby zainstalować nowe oprogramowanie, zegarek musi mieć co najmniej 50% naładowania baterii, być umieszczony na ładowarce i znajdować się w zasięgu telefonu. Software jest dostępny tylko dla zegarków Series 5 i SE, więc inne modele nie będą miały dostępnej tej wersji.

Zgodnie z informacjami o wydaniu, aktualizacja watchOS 7.3.1 wprowadza naprawę problemu, który uniemożliwiał ładowanie niektórych modeli Apple Watch Series 5 i SE po wejściu w tryb rezerwy mocy. Niestety, jeżeli to nie pomoże będziemy zmuszeni do odwiedzin Autoryzowanego Serwisu Apple.

WatchOS 7.3, czyli poprzednia wersja oprogramowania, wprowadziła funkcję Time to Walk dla Apple Fitness +, rozszerzyła funkcjonalność EKG na nowe kraje, takie jak Japonia, i dodała nową tarczę zegarka Unity. Apple pracuje także nad watchOS 7.4, która umożliwi używanie smartwatcha do odblokowywania iPhone podczas noszenia maski.

Źródło: MacRumors

Motyw