Zdjęcia Google

Google dodaje funkcje do aplikacji Zdjęcia na iOS i tłumaczy się z błędu

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Google wprowadziło pakiet nowych funkcji w aplikacji Zdjęcia Google na iOS. Firma dodała szczegółowe elementy sterujące do edycji takich elementów, jak jasność, kontrast i ekspozycja. Oprócz precyzyjnej kontroli, użytkownicy będą teraz mogli przycinać, zmieniać perspektywę i dodawać filtry do filmów bezpośrednio w programie.

Zobacz także: Spotify domyślnym odtwarzaczem muzyki na iOS – jak to zrobić?

Google dodaje funkcje do aplikacji Zdjęcia na iOS i tłumaczy się z błędu

We wrześniu Google zaprezentowało przeprojektowany edytor do zdjęć, w którym umieszczono sugestie edycji systemów uczących się bezpośrednio w centrum interfejsu aplikacji obok większych kart. Wszystko po to, aby uzyskać bezpośredni dostęp do opcji edycji. Google twierdzi, że nowy, przeprojektowany interfejs będzie dostępny na systemie iOS w najbliższych miesiącach. Na Androidzie ma pojawić się w ciągu kilku tygodni.

Zdjęcia Google

Jednak nowe narzędzia do edycji wideo są już dostępne na iOS dzięki wdrożeniu po stronie serwerów. Sama aplikacja była ostatnio aktualizowana ponad dwa miesiące temu. Zdjęcia pozostają częścią kilku aplikacji Google w App Store, które przez tygodnie nie doczekały się nowszych wersji.

Program do edycji otrzymał ostatni update w grudniu i niektórzy wysnuli teorię, że brak aktualizacji wynika z nowych zasad dotyczących prywatności w App Store,  które informują użytkowników o tym, jakie dane o nich zbiera aplikacja i czy udostępnia je stronom trzecim. 8 grudnia Apple zaczęło wymagać, aby wszystkie aktualizacje aplikacji przesłane do sklepu zawierały odpowiednie informacje, a brak aktualizacji aplikacji Google najwyraźniej sugeruje niechęć firmy do ujawnienia swoich praktyk dotyczących prywatności.

Aplikacje Google, a zasady prywatności w Apple App Store

Google nie aktualizowało wielu swoich aplikacji na iOS od tygodni. Być może po to, by uniknąć potencjalnej krytyki ze strony tego, co mogłoby zostać ujawnione w nowych obowiązkowych etykietach prywatności App Store. Ale przez chwilę w środę niektóre aplikacje na iOS „zachowywały się dziwnie”. Widzieliśmy mylące powiadomienia w Gmailu, Mapach i Zdjęciach, które pokazywały, że są one nieaktualne – mimo że nie było dostępnych nowszych wersji. 

Zdjęcia Google

Gigant na rynku wyszukiwarek poinformował na początku stycznia, że ​​wdroży do swoich aplikacji nowe zasady prywatności. Jak dotąd wiele z jego najpopularniejszych aplikacji, takich jak Mapy, Meet, Zdjęcia, czy sama wyszukiwarka pozostaje jednak bez odpowiednich etykiet. Teraz firma twierdzi, że to błąd. „Zidentyfikowaliśmy błąd i wprowadziliśmy aktualizację mającą na celu rozwiązanie tego problemu” – podała firma w oświadczeniu.

Podczas wyświetlania powiadomienia można było go zobaczyć, próbując zalogować się na swoje konto. Po wpisaniu adresu e-mail mógł zostać wyświetlony następujący komunikat ostrzegawczy: „Powinieneś zaktualizować tę aplikację. Wersja, której używasz, nie zawiera najnowszych funkcji bezpieczeństwa, które zapewniają ochronę. Kontynuuj tylko wtedy, gdy rozumiesz ryzyko ”.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy