iOS 14 wywrócił trochę świat Apple do góry nogami. Po wielu latach firma z Cupertino umożliwiła zmianę domyślnych aplikacji. Na początek dostaliśmy bardzo niewiele, ale były to najważniejsze programy, czyli przeglądarka internetowa oraz e-mail. Chyba nikt nie mógł się spodziewać, że spółka Tima Cooka wykona taki ruch. Wcześniej mogliśmy podejrzewać, że w zamkniętym świecie Apple takie działania nie wydarzą się nigdy. Jednak przy bazie tak lojalnych klientów okazało się, że opłaca się otworzyć także na nowych. Teraz dostajemy kolejny krok. Spotify może być domyślnym odtwarzaczem muzyki na iOS.

Zobacz także: Messenger bez podglądu linków – Facebook naruszył prawo UE

Spotify domyślnym odtwarzaczem muzyki na iOS

Obecnie iOS 14.5 oraz iPadOS 14.5, zarówno w wersji beta deweloperskiej, jak i publicznej, oferują nową możliwość zmiany domyślnego odtwarzacza audio na inny. Już nie jesteśmy zmuszeni do natywnej aplikacji muzycznej Apple. Dzięki aktualizacji jeden z wielu programów można teraz ustawić jako domyślny. Wśród nich mamy: Pandora, Dark Noise, Spotify, iHeartRadio i TuneIn Radio, ale także Podcasty od Apple.

Firma z Cupertino od jakiegoś czasu daje możliwość zmiany domyślnej przeglądarki i klienta poczty e-mail na alternatywne rozwiązania innych firm. Teraz kładzie podwaliny pod wprowadzenie podobnej funkcjonalności do muzyki.

Spotify iOS

Jak ustawić domyślną aplikację muzyczną na iOS 14.5?

To kilka bardzo prostych kroków:

  • Przede wszystkim musimy upewnić się , że mamy system iOS 14.5 lub iPadOS 14.5. Obecnie obydwa dostępne są w wersji beta, także publicznej – dostępnej dla każdego użytkownika. 
  • Musimy poprosić Siri o odtworzenie muzyki lub poprosić o konkretny utwór, album lub wykonawcę.
  • Siri zapyta, skąd chcemy odtwarzać muzykę, a na ekranie pojawi się lista.
  • Następne wybieramy jedną z obsługiwanych aplikacji audio, które mamy zainstalowane, w tym Spotify.
  • Muzyka powinnna być odtwarzana z tej aplikacji, a każde kolejne żądanie będzie domyślnie ustawione w ten sam sposób.

Uwaga: obecnie nie można tego ponownie zmienić. Opcja ta nie jest wymieniona jako ustawienie i nie możemy poprosić Siri o zaktualizowanie domyślnego odtwarzacza. Jeśli w przyszłości chcemy korzystać z innego źródła, koniecznie trzeba pamiętać, aby w swoim żądaniu wyraźnie określić, której aplikacji chcemy użyć.

Apple ma jeszcze trochę pracy do wykonania, a czasami Apple Music powraca zamiast wybranej opcji. Wybór preferowanego odtwarzacza muzycznego nie pojawia się natychmiast po aktualizacji. Jeśli go nie zobaczymy, trzeba włączyć i wyłączyć urządzenie, a następnie ponownie zapytać Siri. iOS 14.5 czeka na oficjalne wydanie, które zobaczymy pewnie w ciągu kilku tygodni.

Spotify iOS

Jak zmienić domyślną przeglądarkę internetową w iOS 14?

  • Należy otworzyć Ustawienia i przewinąć ekran, aż znajdziemy  wybraną aplikację innej firmy.
  • Potem trzeba kliknąć aplikację, a następnie opcję Domyślna przeglądarka
  • Dalej wybieramy przeglądarkę, aby ustawić ją jako domyślną. Obok przeglądarki powinien pojawić się znacznik wyboru potwierdzający, że przeglądarka jest domyślna.

Aby zmienić wybór przeglądarki jako domyślnej, powtarzamy kroki. Gdy usuniemy przeglądarkę internetową, iPhone automatycznie ustawi inną jako domyślną. Na przykład jeśli wyrzucimy program do Internetu innej firmy, iPhone ustawi Safari jako domyślny, dopóki samo tego nie zmienimy. Podobny krok możemy zrobić z pocztą e-mail.

Źródło: Appleinsider

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)