ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei

Zaskakujące słowa szefa Huawei – firma się rozwija dzięki 5G w iPhone 12

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Założyciel i dyrektor generalny Huawei, Ren Zhengfei, wezwał do zresetowania relacji między Stanami Zjednoczonymi, a chińskim gigantem technologicznym. W rozmowie z międzynarodowymi mediami, po raz pierwszy od ponad roku, Ren wyraził chęć rozmowy z prezydentem Bidenem i powiedział, że ma nadzieję na otwartą politykę nowej administracji. Taka rozmowa byłaby mile widziana – powiedział CEO w komentarzach przekazanych portalowi The Verge i ogłoszonych przez CNBC, AFP i South China Morning Post. Szef chińskiej firmy chciałby porozmawiać z prezydentem Stanów Zjednoczonych o wspólnym rozwoju. Według niego obydwa kraje muszą rozwijać swoje gospodarki, ponieważ jest to dobre dla społeczeństwa i równowagi finansowej.

Zobacz także: Składany iPhone, jak Galaxy Z Flip – to będzie smartfon dla młodzieży

Zaskakujące słowa szefa Huawei – firma się rozwija dzięki 5G w iPhone 12

„Zezwolenie amerykańskim firmom na dostarczanie towarów chińskim klientom sprzyja ich wynikom finansowym” – powiedział Ren. „Gdyby moce produkcyjne Huawei wzrosły, oznaczałoby to, że amerykańskie firmy mogłyby sprzedawać więcej. To sytuacja korzystna dla wszystkich. Wierzę, że nowa administracja weźmie to pod uwagę i zrównoważy te interesy, a swoją politykę przemyśli. Nadal mamy nadzieję, że będziemy w stanie kupować wiele amerykańskich komponentów, części i maszyn, aby amerykańskie firmy mogły również rozwijać się wraz z chińską gospodarką ”.

Huawei

Huawei nie jest obecnie w stanie robić interesów z firmami amerykańskimi, ponieważ administracja Trumpa umieściła go na czarnej liście handlowej Departamentu Handlu, powołując się na obawy dotyczące bezpieczeństwa narodowego. Oznacza to między innymi, że firma nie może licencjonować Androida od Google, co załamało sprzedaż smartfonów firmy poza Chinami. To wszystko skłoniło Huawei do sprzedaży swojej submarki Honor, aby uchronić własną markę i pozwolić jej na dalsze produkowanie smartfonów. Ren odrzucił plotki, że Huawei może zrobić to samo z własnym działem smartfonów. „Nigdy nie sprzedamy naszego działu urządzeń” – powiedział.

iPhone 12 jest najlepszy na świecie – to słowa szefa Huawei

Ren nazwał także iPhone’a 12 „najlepszym na świecie” i powiedział, że pomógł on w stworzeniu argumentów przemawiających za siecią 5G od Huawei. Wielu użytkowników urządzeń high-end w Europie korzysta z iPhone’ów, a to że telefony te działają w naszych sieciach w Europie, jest w rzeczywistości znakiem, że dobrze nam też idzie” – powiedział. „Klienci z wyższej półki w Europie uwielbiają Apple” – powiedział. „Ponieważ Huawei nie ma już telefonów premium, urządzenia Apple pomogły nam udowodnić, że technologia 5G Huawei jest najlepsza”.

Bojkot przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników wykluczyły Huawei z lukratywnych kontraktów na dostawę sprzętu do sieci komórkowej 5G. Bez dostępu do wyrafinowanych chipów i usług Google chińska firma w drugiej połowie ubiegłego roku odnotowała spadek w rankingu wśród światowych sprzedawców smartfonów z drugiego na piąte miejsce.

Ren powiedział, że wdrożenie 5G w Chinach i na innych rynkach na całym świecie pomaga podkreślić wartość, jaką Huawei wnosi do branży telekomunikacyjnej.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy