Składany iPhone

Składany iPhone, jak Galaxy Z Flip – to będzie smartfon dla młodzieży

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Plotek oraz kolejnych informacji jest coraz więcej. Wszystko wskazuje na to, że Apple intenstywnie pracuje nad smartfonem nowego typu. Wszystkie poprzednie zgłoszenia patentowe mówią nam, że składany iPhone jest coraz bliżej. Pod koniec ubiegłego roku szum wywołała informacja o tym, że firma z Cupertino zleciła produkcję Foxconn, przeprowadzając testy dwóch różnych konstrukcji. Jeden z prototypów podobno przypominał Samsunga Galaxy Fold z mechanizmem składania, zbliżonym do otwierania i zamykania książki.

Zobacz także: Nowe funkcje aparatu w iPhone 12S – Apple chce przyćmić konkurencję

Składany iPhone, jak Galaxy Z Flip – to będzie smartfon dla młodzieży

Drugi testowany projekt i ten, który Apple rzekomo wybrało do dalszego rozwoju, to składany smartfon podobny do Motoroli Razr i Samsunga Galaxy Z Flip. Takie rozwiązanie pozwoliłby iPhone’owi bezpiecznie zmieścić się w kieszeni, dopóki nie będzie potrzebny w większej formie. W razie potrzeby smartfon może się otworzyć się, odsłaniając większy wyświetlacz. Dziś Jon Prosser z Front Page Tech potwierdził coś, o czym raporty wspominały od pewnego czasu. Szefowie Apple pochylili się w stronę projektu iPhone’a z klapką. Jeśli to prawda, to fani spółki Tima Cooka może będą bardziej zrelaksowani, w końcu taka czynność rozkładania i składania może spowodować mniejsze zdenerwowanie i rozładowanie napięcia.

Składany iPhone

Źródła Prossera nie mogły podać powodu, dla którego Apple wybrało jedną składaną konstrukcję zamiast drugiej, ale poinformowało, że większość uwagi firmy skierowana jest w stronę obudowy z klapką. Firma z Cupertino chce oferować składaną konstrukcję w różnych kolorach. A to nie będą byle jakie kolory. Prosser nazywa je „zabawnymi”, co przywodzi na myśl jasne, żywe odcienie modeli iPhone 12 w porównaniu z poważnymi, dostępnymi w 12 Pro. Podobne ruchy firma wykonywała choćby w przypadku kolorowych komputerów iMac G3, wyróżniających się ciekawą kolorystyką i obudowami. 

Apple pracuje nad składanym telefonem, ale na premierę poczekamy

Sugeruje to, że Apple skieruje swój telefon z klapką do młodszych odbiorców, którzy mogą cierpieć po zakupie GameStop za $300 i sprzedaży za $60. Nie oznacza to, że Apple odda telefon za darmo… Jeśli ktoś pamięta, jak Polaroid sprzedawał swój aparat Swinger w połowie lat 60, być może teraz Tim Cook podejmie ten sam temat, a składany iPhone zostanie skierowany do młodszego pokolenia. Już wcześniej wypróbowano podobną kampanię z iPhone 5c, który był oferowany w kolorze niebieskim, zielonym, różowym, żółtym i białym.

Składany iPhone

Podczas gdy niektóre z poprzednich plotek o składanym telefonie mówiły o premierze w przyszłym roku, Prosser mówi, że projekt ten jest stosunkowo zaawansowany , ale nie będzie gotowy do debiutu w 2022 roku. Więc jeśli myślimy o składanym telefonie z Cupertino, być może trzeba będzie poczekać co najmniej do 2023 roku. Apple podobno zamówiło składane panele od Samsung Display do testów. Spodziewamy się, że południowokoreańska firma dostarczy większość wyświetlaczy potrzebnych do urządzenia. W końcu to czołowy dostawca takich komponentów na świecie.

Źródło: Phonearena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy