Autowypełnianie Microsoft iOS

Autowypełnianie Microsoft już na iOS, ale nie jest konkurencją dla Apple

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Autowypełnianie firmy Microsoft jest koncepcją podobną do pęku kluczy iCloud oraz wielu innych menedżerów haseł dostępnych na rynku. Rozwiązanie umożliwia przechowywanie i automatyczne wstawianie poświadczenia konta dla różnych aplikacji i usług. Zamiast zapamiętywania wielu różnych haseł, funkcja wymaga od użytkowników przynajmniej zapamiętania nazwy użytkownika i hasła do konta Microsoft. Teraz gigant wprowadził swój system automatycznego wypełniania, przechowywania i synchronizacji haseł także do systemów iOS i macOS, w postaci aktualizacji aplikacji Microsoft Authenticator i rozszerzenia Google Chrome. Jest to ciekawe, szczególnie że podobny ruch na początku tygodnia wykonała firma Tima Cooka.

Zobacz także: Jeżeli nosisz maskę, to Apple daje świetny powód do kupna Apple Watch

Autowypełnianie Microsoft już na iOS, ale nie jest konkurencją dla Apple

Wprowadzona w piątek aktualizacja aplikacji Authenticator dodaje przechowywanie haseł przez autowypełnianie. Po skonfigurowaniu hasła, zapisane na koncie Microsoft za pomocą przeglądarki Edge zostaną automatycznie zsynchronizowane z aplikacją. Użytkownicy komputerów Mac mogą korzystać z nowych funkcji konta za pośrednictwem Microsoft Autofill. Dostępne w Chrome Web Store, rozszerzenie automatycznie wypełnia dane logowania do konta w przeglądarkach Google Chrome i Microsoft Edge. Po włączeniu, umożliwia również użytkownikom zarządzanie przechowywanymi hasłami oraz wyświetlanie i edytowanie szczegółów w razie potrzeby.

Autowypełnianie Microsoft iOS

Funkcja ta od kilku tygodni była już dostępne w ramach programu beta, ale teraz udostępniono ją wszystkim użytkownikom za pośrednictwem aplikacji Microsoft Authenticator, rozszerzenia Google Chrome, a także przeglądarki Edge. Podobnie jak Pęk Kluczy iCloud, rozwiązanie znacząco ułatwia przechowywanie haseł i wprowadzanie ich w witrynach internetowych.

Apple i Microsoft wykonują podobne ruchy

Chociaż firma wchodzi na ten sam rynek, co LastPass, 1Password i narzędzia innych firm, a także dostosowuje rozwiązanie do Apple i Google w zakresie oferowania synchronizacji haseł międzyplatformowych, niekoniecznie nowa funkcja może być wystarczająca dla bazy użytkowników Apple . Chodzi przede wszystkim o ograniczenie do dwóch przeglądarek w systemie macOS, podczas gdy pęk kluczy iCloud obejmuje cały system, dzięki czemu można go używać w wielu różnych aplikacjach.

Autowypełnianie Microsoft iOS

Nacisk Microsoftu na iOS i komputery Mac odzwierciedla podobną próbę Apple, ale w przeciwnym kierunku. W poniedziałek spółka z Cupertino wydała aktualizację panelu iCloud dla Windows, która dodała pęk kluczy iCloud dla systemu z Redmond, czyli rozszerzenie umożliwiające użytkownikom przeglądarki internetowej Chrome synchronizowanie ich haseł z oparte na pęku kluczy. Jednak Apple wycofało aktualizację w ciągu kilku godzin od jej wydania, po raportach użytkowników, którzy zauważyli usterkę uwierzytelniania dwupoziomowego.

Autowypełnianie Microsoft na iOS jest dostępne w aplikacji Authenticator, którą możemy bezpłatnie pobrać w sklepie App Store. Wymaga iPhone’a lub iPada z systemem iOS 11 lub nowszym.

Źródło: Appleinsider, 9to5mac

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy