ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
bezpieczeństwo iOS

Apple naprawia Bluetooth w MacBookach – macOS Big Sur 11.2 dostępny

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Apple wydało dziś macOS Big Sur 11.2, drugą dużą aktualizację najnowszej wersji systemu operacyjnego dla komputerów, który została wprowadzony na rynek w listopadzie. ‌Sporo nowych zmian pojawia się ponad miesiąc po wydaniu wersji 11.1. Najnowszy update możemy pobrać bezpłatnie na wszystkie kwalifikujące się komputery Mac, korzystając z sekcji Aktualizacja oprogramowania w Preferencjach systemowych. Zgodnie z uwagami do wydania, macOS Big Sur11.2 rozwiązuje kilka błędów, takich wyświetlanie czarnego ekranu na monitorach zewnętrznych podłączonych do Maca mini z procesorem M1 przy użyciu przejściówki z HDMI na DVI oraz problem, który spowodował wyłączanie iCloud Drive po wyłączeniu opcji przechowywania folderów Biurko i Dokumenty na iCloud Drive.

Zobacz także: Apple zdecydowanie wyprzedza Samsunga i jest liderem rynku smartfonów

Apple naprawia Bluetooth w MacBookach – macOS Big Sur 11.2 dostępny

Big Sur to największa od lat aktualizacja software dla komputerów firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo. Wreszcie zobaczyliśmy sporo świeżości , spowodowanej zupełnie nowym designem. System zyskał też funkcje zaprojektowane specjalnie dla komputerów z procesorami M1. Po wydaniu trzech kompilacji RC w poprzednich tygodniach spółka kierowana przez Tima Cooka oficjalnie udostępniła wczoraj wieczorem system macOS Big Sur 11.2 dla wszystkich użytkowników. Wydanie zawiera kilka ważnych poprawek dotyczących Bluetooth, zewnętrznego wyświetlacza, problemów z iCloud i nie tylko.

macOS Big Sur

Użytkownicy z niecierpliwością czekali na ten update, ponieważ wielu z nich dotknęły znaczące problemy z Bluetooth, zewnętrznymi wyświetlaczami, iCloud i formatem ProRAW. Publiczne wydanie wersji 11.2 jest oznaczone numerem 20D64, tak samo jak wersja RC3, która dostępna była dla beta testerów w zeszłym tygodniu.

Nowości w macOS Big Sur 11.2

Uaktualnienie macOS Big Sur 11.2 poprawia niezawodność Bluetooth i zawiera poprawki błędów, które mogły powodować następujące problemy:

  • Wyświetlanie czarnego ekranu na monitorach zewnętrznych podłączonych do Maca mini (M1, z 2020 roku) przy użyciu przejściówki z HDMI na DVI;
  • Utrata edycji zdjęć w formacie Apple ProRAW dokonanych w aplikacji Zdjęcia;
  • Wyłączanie iCloud Drive po wyłączeniu opcji przechowywania folderów Biurko i Dokumenty na iCloud Drive;
  • Brak dostępu do preferencji systemowych mimo podania hasła administratora;
  • Brak możliwości wyświetlenia panelu emoji i symboli przez naciśnięcie klawisza globu.
macOS Big Sur

Chociaż nie wspomniano o tym w informacjach o wydaniu, jedna z wcześniejszych wersji beta ‌najnowszego oprogramowania usunęła funkcję, która umożliwiała aplikacjom Apple omijanie firewalli innych firm, narzędzi bezpieczeństwa i aplikacji VPN. ‌ContentFilterExclusionList pozwalał aplikacjom z Cupertino, takim jak App Store, Mapy, iCloud i nie tylko, na unikanie zapory i aplikacji VPN zainstalowanych przez użytkowników.

Te aplikacje nie były w stanie filtrować, ani sprawdzać ruchu w przypadku niektórych wbudowanych aplikacji Apple i funkcja została usunięta. Programy te będą teraz kompatybilne z aplikacjami VPN i nie będą już mogły ominąć zapór i innych narzędzi bezpieczeństwa.

Źródło: Apple, MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy