Robinhood to aplikacja do inwestowania środków na giełdzie. Program na smartfony zyskał sławę po tym, jak duża liczba akcjonariuszy indywidualnych przy jego użyciu wywindowała kurs akcji GameStopu. Od tego czasu aplikacja stała się bardzo kontrowersyjna.

Robinhood – funkcje i możliwości

Dzięki Robinhood można inwestować w akcje, opcje i fundusze. Aplikacja umożliwia też kupowanie i sprzedawanie kryptowalut dzięki Robinhood Crypto. Wszystko bez prowizji.

Robinhood

Program stara się wyjaśnić i zrozumieć rynki finansowe, aby użytkownik mógł inwestować na giełdzie i kupować fundusze, akcje i opcje bez prowizji. Aplikacja zawiera narzędzia handlowe – zanim kupisz fundusze, Bitcoin lub inne opcje inwestycyjne, możesz uzyskać dostęp do danych rynkowych w czasie rzeczywistym, czytać odpowiednie wiadomości i otrzymywać powiadomienia o ważnych wydarzeniach w celu zarządzania swoim portfelem.

Zobacz także: Netflix mnie zawiódł – te filmy zostały dawno usunięte

Funkcje programu to:

  • Łatwość inwestowania – jesteś nowy w inwestowaniu? Aplikacja ma narzędzia i usługi umożliwiające inwestorom uczestnictwo w rynku finansowym. Pozwala dowiedzieć się, jak mądrze inwestować i handlować, a także uzyskać szczegółowe informacje finansowe.
  • Akcje, fundusze i kryptowaluty – dzięki Robinhood Financial można inwestować w akcje, fundusze i opcje. Można także kupować i sprzedawać kryptowaluty, takie jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) i Dogecoin (DOGE).
  • Bezpieczeństwo i zaufanie – bezpieczeństwo jest dla aplikacji priorytetem. Robinhood stosuje najnowocześniejsze środki bezpieczeństwa, aby chronić aktywa inwestorów i dane osobowe.
  • Zarządzanie gotówką – aplikacja umożliwia uzyskać większą elastyczność dzięki rachunkowi maklerskiemu.

Kontrowersje wokół aplikacji

Robinhood jest na językach wielu osób odkąd inwestorzy indywidualni skrzyknęli się i rozpoczęli rajd na akcjach GameStopu. Akcjonariusze mają za złe spółce, że w pewnym momencie zablokowała możliwość prowadzenia handlu na walorach tej firmy. Inwestorzy zarzucają deweloperom, że ograniczyli dostęp do aplikacji pod wpływem inwestorów instytucjonalnych, którzy stracili dużo pieniędzy grając na „short” na GameStopie.

GameStop

Robinhood to jedna z niewielu aplikacji do handlu akcjami, zaprojektowana specjalnie dla indywidualnych inwestorów. Robinhood stanął w obliczu gigantycznego ruchu, a nawet doznał przerwy w dostawie usług.

Platforma ogłosiła później, że zawiesi handel akcjami, obranymi za cel przez użytkowników Reddita. Te walory to GameStop, BlackBerry, Nokia, AMC. Użytkownicy mogli sprzedać istniejące pakiety, ale nie mogli kupować kolejnych .

To posunięcie wywołało oburzenie wśród day traderów, powodując spadek ceny akcji GameStop o ponad 40%. W rezultacie wytoczono pozew zbiorowy przeciwko Robinhood, który został oskarżony o próbę „manipulowania rynkiem na korzyść ludzi i instytucji finansowych, które nie były klientami Robinhood”.

Firma w krótkim czasie zobowiązała się do natychmiastowego złagodzenia tych ograniczeń, ale niesmak pozostał. Aplikacja ma średnią ocen na poziomie 1,1 na ponad 300 tysięcy ocen.

Źródło: google play, techradar

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.