Aktualizacje Windows 10 nie należą do najbardziej udanych. Microsoft wielokrotnie zawiódł użytkowników i wydawał wadliwe łatki, które powodowały masę błędów. Kilka miesięcy temu giagant obiecał, że to się zmieni i popracuje nad procesem wprowadzania aktualizacji. Być może tak się stanie dzięki wprowadzeniu Windows Feature Experience.

Windows Feature Experience – co to takiego?

Windows Feature Experience Pack zastąpił aplikacje na Windows 10

Pierwsza paczka Windows Feature Experience pojawiła się na początku grudnia 2020 r. Microsoft udostępnił ten pakiet niejawnym testerom Windowsa 10. Paczki te umożliwiają gigantowi ulepszanie funkcji i doświadczeń opracowanych niezależnie od systemu Windows 10. To tak jakby były one kompletnie odizolowane od platformy. Microsoft dokładnie wyjaśnił na swoim blogu, czym tak naprawdę są paczki.  

Aktualizacje Windows Feature Experience Pack są dostarczane do niejawnych testerów za pośrednictwem usługi Windows Update, podobnie jak kompilacje i aktualizacje zbiorcze. Osoby korzystające z kanału Beta mogą przejść do opcji Ustawienia> Aktualizacje i zabezpieczenia> Windows Update i sprawdzić dostępność aktualizacji, aby otrzymać update pakietu Windows Feature Experience Pack. Należy pamiętać, że aby otrzymać tę aktualizację, niejawni testerzy w kanale wersji beta muszą mieć zainstalowaną wersję 20H2 Build 19042.662 lub nowszą. Wtajemniczeni będą musieli zrestartować komputer, aby włączyć wyżej wspomniane ulepszenie i mogą sprawdzić wersję pakietu Windows Feature Experience Pack, przechodząc do opcji Ustawienia> System> Informacje.

Zobacz także: Windows 10 21H1 coraz bliżej – nie oczekujcie cudów

Microsoft najpierw przetestuje nowy proces aktualizacji za pośrednictwem niejawnych testerów systemu Windows, ale chce też rozszerzyć zakres i częstotliwość wydań w przyszłości. Może to oznaczać, że aktualizacje Experience Pack zostaną uwzględnione w procesie obsługi systemu Microsoftu przez firmę Microsoft i udostępniane za pośrednictwem usługi Windows Update.

Nowa wersja paczki

aktualizacje błędy Windows 10

Dwa dni temu Microsoft udostępnił Windows Feature Experience Pack 120.2212.2020.0 dla niejawnych testerów systemu w kanale Beta. Ta aktualizacja zawiera następujące ulepszenia:

  • Poprawia niezawodność wycinania ekranu, szczególnie w przypadku aplikacji, które często uzyskują dostęp do schowka.
  • Usuwa możliwość kopiowania i wklejania wycinka ekranu bezpośrednio do folderu w Eksploratorze plików z powodu problemu wykrytego dzięki informacjom zwrotnym od niejawnych testerów systemu Windows. Po rozwiązaniu tego problemu funkcja zostanie ponownie włączona w przyszłej aktualizacji.

Na stronie Microsoftu widnieje także dodatkowa adnotacja:

„Przypominamy – testujemy ten nowy proces wspólnie z niejawnymi testerami, aby zapewnić klientom nowe ulepszenia funkcji poza głównymi aktualizacjami funkcji systemu Windows 10. W tej chwili zaczynamy od naprawdę bogatego zestawu funkcji i ulepszeń. Z biegiem czasu mamy nadzieję poszerzyć zakres i częstotliwość wydań w przyszłości. Ostatecznie te aktualizacje zostaną włączone do już istniejącego procesu obsługi systemu Windows 10 i dostarczone klientom w ten sposób za pośrednictwem usługi Windows Update.”

czytamy na blogu Microsoftu.

Źródło: Microsoft, windowscentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.