Cyberpunk 2077 z modami

Cyberpunk 2077 oficjalnie z modami. CD Projekt chce odkupić swoje winy

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Na Cyberpunk 2077 czekały miliony graczy na świecie. Hype był tak duży, że wiele osób już nie mogło wytrzymać ciągłego przekładania terminu wydania gry przez CD Projekt. W końcu gra ukazała się w grudniu 2020 roku i sprzedała się do końca roku w liczbie 13 milionów egzemplarzy. Trzeba przyznać, że to bardzo dobry wynik mimo fatalnego startu tytułu. Gra była nie grywalna na starszych generacjach konsol. Doszło nawet do sytuacji, w której tytuł zniknął ze sklepu Sony i nie jest już dostępny na Playstation. Gigant wie, jak osłodzić graczom ciężki czas i zapowiedział, że Cyberpunk 2077 będzie działał z modami.

Zobacz także: Amazon.pl oficjalnie w Polsce!

CD Projekt stara się odkupić swoje winy

cyberpunk 2077 patch 1.1

Kilka dni temu gigant wypuścił patch 1.1, który ma naprawić ogólne wrażenia z gry. Łatka jednak w głównej mierze stawia na stabilność i naprawę błędów. W oficjalnej informacji dewelopera mogliśmy przeczytać:

„W tej aktualizacji skupiliśmy się na różnych ulepszeniach stabilności, które można znaleźć w opisach aktualizacji. Będziemy kontynuować tę pracę w patchu 1.2 i innych nadchodzących aktualizacjach. Jednocześnie będziemy nadal naprawiać napotkane błędy i słuchać Waszych opinii, jak poprawić ogólne wrażenia z gry.”

napisano w komunikacie.

Niestety ten update nie przywrócił gry do sklepu Sony i nie poprawił jej na starszych konsolach. Miejmy nadzieję, że to się wkrótce zmieni. Żeby jednak osłodzić czas oczekiwania, CD Projekt zapowiedział też, że już niedługo pojawi się darmowe DLC dla graczy. Dziś jednak zapowiedziane zostało także wsparcie dla modowania gry.

Cyberpunk 2077 oficjalnie z modami

Cyberpunk 2077 z modami

Co prawda gracze modyfikują grę już od jakiegoś czasu, to jednak takie „zabiegi” nie były oficjalnie wspierane przez CD Projekt Red. Cyberpunk 2077 ma już pewną społeczność moderów, którzy dodają na przykład widok z trzeciej osoby, minimapę czy zakład fryzjerski. Jeden z modów daje nawet głównemu bohaterowi towarzyszy! Co ciekawe, gracze też starają się naprawić bugi i łatać grę na własną rękę, ale działa to z różnym skutkiem. Lepiej w tym względzie poczekać na oficjalne aktualizacje.

Teraz jednak gigant oficjalnie udostępnił narzędzia wspierające modowanie gry. Dzięki temu tworzenie nieoficjalnych dodatków do gry jest nieco łatwiejsze. Jak dotąd CD Projekt Red ma tylko kilka narzędzi pomocniczych, ale firma zapowiedziała, że ​​będzie je aktualizować. Możecie je zobaczyć na oficjalnej stronie gry.

Możemy tam przeczytać krótką notatkę o treści:

„Poniżej znajdziesz oficjalne narzędzia i zasoby, które pomogą Ci modyfikować i tworzyć własne doświadczenia w świecie Cyberpunk 2077. Narzędzia będą stale aktualizowane wraz z poprawkami do gier, aby zapewnić kompatybilność.”

czytamy na stronie.

Wśród narzędzi dostępne są pliki:

  • Metadata – z wydaniem gry, wymagane przez niektóre narzędzia – wersja 1.1.0.1, 29 MB
  • ArchiveDump – narzędzie do wyświetlania zawartości archiwów danych gier – wersja 1.0.4, 22 kB
  • TweakDump – narzędzie do wyświetlania zawartości plików binarnych gry – wersja 1.1.9, 64 kB
  • TweakDB IDs – lista identyfikatorów wpisów Tweak DB. Wygenerowano przy użyciu metadanych TweakDump i tweakdb.str.

Źródło: cdprojekt, theverge, polygon

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy