Galaxy S21

Samsung wyciągnął wnioski – czy Galaxy S21 będzie hitem?

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Seria Galaxy S20 osiągnęła gorsze wyniki od oczekiwanych przez Samsunga. Jednak koreański gigant wyciągnął kilka cennych wniosków, o czym świadczy raczej konserwatywny cel w zakresie dostaw Galaxy S21. Jest to dość ciekawa sytuacja, zważywszy na niezwykle pozytywne recenzje flagowego smartfona. Media są zgodne – Galaxy S21 naprawił wszystkie wady swojego poprzednika. Niezwykle chwalony jest też design urządzenia, ale do tego Samsung nas raczej przyzwyczaił.

Zobacz także: Kierunek premium, czyli wielkie zmiany w MacBook Air 2021

Samsung wyciągnął wnioski – czy Galaxy S21 będzie hitem?

Elec informuje, że Samsung wyznaczył docelowy poziom dostaw nowej rodziny smartfonów na 26 milionów sztuk. Co ciekawe oznacza to, że ​​może stać się jedną z najmniej popularnych linii Galaxy S.

W takiej sytuacji na czele mielibyśmy podstawowy model Galaxy S21 z 10 milionami egzemplarzy. Z drugiej strony, zarówno Galaxy S21 +, jak i Galaxy S21 Ultra mają osiągnąć dostawy po 8 milionów sztuk.

Galaxy S21

Łączną sumę należy rozumieć jako ostrożne oszacowanie na podstawie wyników zeszłorocznej gamy Galaxy S20. Ten ostatni został dostarczony na rynek w liczbie 26 milionów sztuk, ale pierwotnie planowano, że osiągnie wynik 35 milionów sztuk.

Najważniejsze dla sprzedaży Galaxy S21 są pierwsze trzy miesiące

Dobra wiadomość jest taka, że ​​prognozy sprzedaży Samsunga dla nowej linii urządzeń mogą zostać zmodyfikowane już w przyszłym miesiącu, po zakończeniu premiery i wyraźniejszym popycie w pierwszym kwartale. Większość sprzedanych egzemplarzy flagowych telefonów z serii Galaxy S trafia do użytkowników w ciągu pierwszych trzech miesięcy od debiutu. Duży popyt początkowy ma zatem kluczowe znaczenie dla długoterminowej sprzedaży i liczby wysyłek.

Podczas gdy Samsung jest obecnie ostrożny w szacunkach, niektórzy oczekują, że seria Galaxy S21 przewyższy popularność serii S20. Wynika to przede wszystkim z poprawy aktywności gospodarczej na całym świecie, pomimo trwającej pandemii COVID-19 i niższych cen każdego modelu. Jednak nadal oczekuje się, że marketing będzie odgrywał kluczową rolę w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Elec informuje, że analitycy wskazali 30 milionów sztuk jako bardziej realistyczny cel dostaw, co byłoby świetną wiadomością dla Koreańczyków. Jednak byłoby to wciąż znacznie mniej niż w przypadku Galaxy S9 i S10.

Galaxy S21

Galaxy S21 prawdopodobnie przewyższy Galaxy S20

Oferta Samsunga na rok 2019, czyli Galaxy S10, została bardzo pozytywnie oceniona i ostatecznie osiągnęła sprzedaż w wysokości 37 milionów sztuk, podczas gdy seria Galaxy S9 trafiła do 35 milionów klientów. 

Firma nie opublikowała oficjalnych danych na temat zamówień przedpremierowych najnowszej serii, ale wstępne raporty sugerują, że popyt jest o około 15-20% wyższy niż w przypadku poprzednika, biorąc pod uwagę rynek w Korei Południowej. Nie jest jednak jasne, czy taka sytuacja występuje na innych światowych rynkach, takich jak Europa, ale marka jest obecnie niewątpliwie na dobrej pozycji.

Galaxy S21

Sytuacja na rynku sprzyja Samsungowi

W przeciwieństwie do poprzednich premier, nowe modele prawie nie miały konkurencji. Huawei nie jest już zagrożeniem, podczas gdy Oppo i inni mają ogłosić nowe telefony dopiero w marcu. Apple jest prawdopodobnie największym rywalem Samsunga, ponieważ rodzina iPhone 12 ma zaledwie trzy miesiące, ale niektórzy mogą twierdzić, że te firmy są skierowane do różnych grup klientów.

W dalszej części roku seria Galaxy S21 może również zyskać na możliwym braku Note21. W ostatnich latach nastąpiło znaczące nakładanie się obydwu modeli, ale teraz firma powinna być w stanie przenieść większość tych zasobów na S21.

Źródło: Phonearena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy