iMac 2021

Apple trochę nas rozczaruje – nowy iMac 2021 bez rewelacyjnej funkcji

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

iMac to wyznacznik komputera all-in-one . Seria modeli obejmuje obecnie wersje 21-calową oraz 27-calową oraz flagowy model iMac Pro, także z 27-calowym wyświetlaczem. Urządzenia cieszą się niesłabnącą popularnością nie tylko wśród profesjonalistów, ale także użytkowników domowych. Świetny design, prezentowany przecież w wielu filmach i reklamach, w połączeniu z wydajnymi podzespołami ma ciągle wielu fanów. Ostatniego wizualnego odświeżenia iMac doczekał się w 2012 roku. Oczywiście Apple mniej więcej co roku uaktualnia podzespoły, ale przecież wygląd ma znaczenie. Szczególnie w przypadku takiego komputera. Cały czas robi on wrażenie, ale grube ramki czy element pod ekranem pokazują, że ta konstrukcja jest lekko nieświeża.

Zobacz także: Na rynku VOD liczy się nie tylko Netflix, ale Apple TV Plus ma problemy

Apple trochę nas rozczaruje – nowy iMac 2021 bez rewelacyjnej funkcji

Apple pracuje nad przeprojektowanymi wersjami iMaca, które zawierają największe zmiany konstrukcyjne od 2012 roku. Jednak niezwykle wyczekiwane rozwiązanie, czyli system rozpoznawania twarzy Face ID prawdopodobnie pojawi się dopiero w kolejnej generacji. Dotychczas spekulowano, że stanie się to jeszcze w 2021 roku. Wszystko wskazuje nań to, że musimy poczekać zdecydowanie dłużej – tak twierdzi Marka Gurmana z Bloomberga.

iMac 2021

Ta informacja nadeszła pojawiła się w ostatnim raporcie o nadchodzącym przeprojektowaniu MacBooka Air. Ponadto podkreśla on zamiar Apple, aby wprowadzić wiele zmian do oferty komputerów Mac. Odzwierciedlą one pragnienia najbardziej zagorzałych fanów urządzeń z Cupertino – chodzi o wprowadzenie nowych portów, gniazd i łączności komórkowej.

Face ID dla komputerów Apple musi poczekać

Firma z Cupertino opracowała również możliwość łączności komputerów Mac za pośrednictwem sieci 5G. Jednak zarówno ta opcja, jak i Face ID – system rozpoznawania twarzy nie zadebiutuje się wkrótce. 

Face ID zadebiutowało w 2017 roku na iPhonie X i od tamtej pory jest ważną cechą flagowych smartfonów Apple. Także iPad Pro zyskał ten system. Spekulacje, że Apple wprowadzi Face ID na komputery Mac, nie są nowe, jednak plotki były nieliczne, co sprawia, że ​​informacje Gurmana warte są podkreślenia. Funkcja umożliwia odblokowanie urządzenia za pomocą skanowania twarzy 3D, jest obecnie ograniczona do wybranych modeli, ale kod znaleziony w wersjach beta systemu macOS Big Sur sugeruje, że Face ID może pojawić się na komputerach Mac w przyszłości.

MacBook Pro 2021

Mimo braku Face ID, tegoroczny iMac 2021 zyska spore zmiany

Według raportów Bloomberga, przeprojektowane komputery all-in-one otrzymają odchudzone ramki wokół wyświetlacza, a „podbródek” zostanie usunięty. Oczekuje się, że będzie wyglądał dość podobnie do monitora Pro Display XDR, który Apple wypuścił w 2019 roku.

Zamiast zakrzywionego tyłu, iMac będzie miał płaski, a wcześniejsze plotki opisywały nowe modele jako używające języka projektowania znanego z iPada Pro. Co najmniej jeden z nowych modeli, będzie mierzył od 23 do 24 cali, ale nie jest jasne, jaki rozmiar będzie miał drugi, pewnie większy komputer. Przeprojektowane modele będą wykorzystywać chipy serii M od Apple, a odświeżony wygląd zbiegnie się z odejściem od układów Intela w tych komputerach.

Apple planuje wyposażyć iMac 2021 w następną generację procesorów, które będą szybsze i zyskają większą moc GPU. Testowane są układy z 16 rdzeniami zasilającymi i czterema rdzeniami o wysokiej wydajności, ale modele komputerów stacjonarnych wyższej klasy mogą mieć nawet 32 ​​rdzenie o wysokiej wydajności. Apple pracuje również nad ulepszoną technologią GPU i testuje 16 i 32-rdzeniowe komponenty graficzne. Nie jest jeszcze jasne, czy oba modele zostaną pokazane w tym samym czasie, ale jeden z nich możemy zobaczyć w najbliższych miesiącach.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy