W ramach procesu korzystania z telefonu, różne rzeczy mogą mu się przytrafić. Pewne przypadłości spowodowane są uszkodzeniami mechanicznymi, inne mogą być związane z atakami malware lub innymi mającymi związek z oprogramowaniem. Aby sprawdzić, czy smartfon działa tak, jak powinien, warto go „przebadać”. Diagnostyka smartfona jest możliwa dzięki bardzo przydatnej aplikacji. Przed Wami TestM.

TestM – diagnostyka smartfona

TestM diagnostyka smartfona

Jeżeli chcesz sprawdzić urządzenie, jego czujniki i komponenty, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie, TestM w tym pomoże.

TestM to bezpłatna i zarazem pełna aplikacja diagnostyczna sprzętu dostępna na smartfony i urządzenia mobilne. Program umożliwia uzyskanie obszernych informacji na temat stanu telefonu oraz pełnego raportu, aby naprawić to, czego potrzebujesz.

Raporty TestM są łatwe do zrozumienia, proste w tworzeniu i dostępne online w dowolnym miejscu i czasie, na dowolnym smartfonie lub urządzeniu mobilnym. Można także ustawić przypomnienia o sprawdzaniu urządzenia za każdym razem, gdy zajdzie taka potrzeba.

Zobacz także: Gigantyczny update Windowsa 10 – zobacz listę poprawek

Funkcje programu

Oto funkcje programu:

 • Możliwość znalezienia problemów z telefonem, tabletem lub innym urządzeniem mobilnym,
 • Ponad 20 kompleksowych testów dla wszystkich aspektów twojego urządzenia,
 • Kompatybilny z systemami iOS oraz Android,
 • Opcja sprawdzenia czy urządzenie nie jest kradzione
 • Możliwość sprawdzenia czy urządzenie jest odblokowane i gotowe do użytku w danym kraju
 • Obsługa ponad 20 języków.

Lista testów zawartych w aplikacji:

 • Test ekranu: ekran dotykowy, dotyk 3D,
 • Test dźwięku: głośniki, słuchawka, mikrofon, słuchawki,
 • Ruch: żyroskop, akcelerometr, kompas,
 • Test łączności: WiFi, Bluetooth, komórkowa, GPS,
 • Test sprzętu: czujnik światła, ładowarka, wibracje, czujnik zbliżeniowy, czujnik odcisków palców,
 • Test aparatu: kamera przednia, kamera tylna, lampa błyskowa LED.

Wrażenia z użytkowania

Aplikacja jest bardzo prosta w użyciu. Można do niej zalogować się korzystając na przykład z konta Google. Diagnostyka przebiega w łatwy sposób – wystarczy postępować według poleceń wydawanych na ekranie. Menu programu jest intuicyjne, a podsumowanie diagnostyki bardzo proste. TestM to dobry i banalny sposób na sprawdzenie smartfona w razie występujących z nim problemów.

Jeśli zdecydujemy się na wykonanie pełnej diagnostyki, to musimy się liczyć z poświęceniem kilkunastu minut. Testy wymagają interakcji użytkownika poprzez np. potrząsanie telefonu, powtarzanie głosowe usłyszanych cyfr itp. Warto pamiętać, że test nie polega na tym, że go włączymy i odejdziemy od telefonu – to tak nie działa.

Aplikacja jest dostępna na iOS i Androida w odpowiadających im sklepach. W Google Play pobrano ją ponad milion razy, a jej średnia ocen to solidne 4,1. To ciekawe, że Apple dopuściło taką aplikację do App Store i użytkownicy mogą zdiagnozować swój sprzęt. Warto skorzystać z takiej możliwości.

Źródło: google play, zdnet

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.