Windows Feature Experience Pack zastąpił aplikacje na Windows 10

Te aplikacje na Windows 10 pobrałem w 2020 roku – są naprawdę świetne

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Sklep Microsoftu jest pełen różnego rodzaju aplikacji (podobnie zresztą jak Android). W 2020 roku na moim systemie zagościło kilka programów, które z pewnością przydadzą się niejednemu użytkownikowi. Oto aplikacje na Windows 10, które pobrałem w 2020 roku.

Aplikacje na Windows 10, które pobrałem w 2020 roku

Microsoft Edge

Microsoft Edge 87
Microsoft Edge

To zdecydowanie moja ulubiona aplikacja. Jeśli ktoś jeszcze jej nie pobrał to zachęcam. Względem starego Edge zmieniło się właściwie wszystko. Nowy interfejs jest czysty, nowoczesny, z zaokrąglonymi krawędziami, dzięki czemu przeglądarka jest nieco bardziej przyjazna. Z uwagi na to, że jest oparty na platformie open source Chromium, można tu znaleźć elementy wizualne podobne do przeglądarki Chrome. Nie jest to jednak złe, ponieważ większość współczesnych przeglądarek i tak wygląda prawie identycznie.

Zaletą nowego Edge’a jest przede wszystkich lekkość i funkcjonalność. Przeglądarka Microsoftu naprawdę „pożera” mało zasobów i jest przyjazna nawet dla komputerów o słabszych parametrach. Funkcje Edge koncentrują się na prywatności i zabezpieczeniach. Dodatkowo Microsoft umożliwił instalowanie rozszerzeń, jakie znajdziemy na Chrome. Co jakiś czas przeglądarka jest sukcesywnie aktualizowana.

Messenger

Messenger na Windowsa 10

Messenger na Windows 10 to nowoczesny port wersji programu na iOS i Androida. Program zawiera praktycznie wszystkie znane funkcje z systemów mobilnych. Znajdziemy tu przykładowo usuwanie wiadomości czy reakcje na odpowiedzi.

Pod względem faktycznego korzystania program sprawuje się bardzo dobrze. Moje wiadomości, reakcje na tekst, GIFy czy emotikony są płynnie i szybko wysyłane. Mam wrażenie jakbym korzystał z nowoczesnego programu, który powinien znaleźć się na Windowsie od zawsze! Bardzo podoba mi się wygląd aplikacji i to, że ma opcje dla trybów jasnych, ciemnych i szarych. Tą aplikacje po prostu trzeba mieć!

Microsoft Teams

Microsoft Teams

Tę aplikację pobrałem z konieczności, a na pewno nie z własnych chęci. Nie zmienia to faktu, że program do nauki i pracy zdalnej jest po prostu świetny. Microsoft wypuścił aplikację długo przed rozpoczęciem pandemii koronawirusa na świecie. Jednak dopiero w 2020 roku rozwinęła ona skrzydła. Program umożliwia prowadzenie spotkań online z użyciem kamery i mikrofonu. Przy okazji można korzystać z wielu narzędzi np. prezentacji czy udostępniania ekranu. Wszystko to działa naprawdę płynnie, a menu jest bardzo intuicyjne. Korzystanie z programu okazało się przyjemnością, a nie koniecznością.

Centrum sterowania grafiką Intel

aplikacje windows 10 Intel centrum

Program ten zastępuje stary panel sterowania do grafiki Intel i wygląda naprawdę dobrze. Wszystkie najważniejsze ustawienia wyświetlacza znajdują się w jednym miejscu. Aplikacja pokazuje też aktualizacje, jakich należy dokonać, gdy się pojawią.

Clover

menedżery plików aplikacje windows 10

Postanowiłem też ulepszyć nieco Eksplorator plików instalując Clover. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w Eksploratorze pojawiają się karty, które znacznie ułatwiają pracę i szukanie dokumentów. Powodują też, że w pasku zadań mam znacznie mniejszy bałagan. Jest to doskonałe narzędzie dla osób, które lubią porządek na komputerze.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy